Mesken Dağı'nda BDP'lilerin Nöbeti Sürüyor - Son Dakika
Güncel

Mesken Dağı'nda BDP'lilerin Nöbeti Sürüyor

Mesken Dağı\'nda BDP\'lilerin Nöbeti Sürüyor

Hakkari'deki Mesken Dağı'nda inşa edilecek karakollara karşı çıkan BDP'liler, kurulan çadırda bir haftadır nöbet tutuyor.

13.04.2014 14:07

Hakkari'deki Mesken Dağı'nda inşa edilecek karakollara karşı çıkan BDP'liler, kurulan çadırda bir haftadır nöbet tutuyor. Bugün sabah saatlerinde Yüksekova BDP ilçe yöneticileri, Çukurca ve Şemdinli BDP ilçe örgütlerinden 'nöbeti' devraldı.

Hakkari'ye 60 kilometre uzaklıktaki Mesken Dağı'nda askeri hareketlilik görülmesi ve karakol inşa edileceği bilgisi üzerine, BDP'lilerin bölgeye kurduğu çadırda tutulan nöbet 7'nci gününe girdi. 'Barış nöbeti' adı altında başlatılan eylemde, bugün sabah saatlerinde Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin'in de aralarında bulunduğu Yüksekova BDP ilçe örgütü, nöbeti Şemdinli ve Çukurca BDP ilçe örgütünden devraldı. Çadırın kurulu olduğu bölgede toplanan yaklaşık 200 kişi halay çekerek eylemlerini sürdürürken, bölge üzerinde sürekli bir helikopterin uçması dikkat çekti.

'ASKER BÖLGEDEN ÇEKİLSİN'

Nöbet devrinde konuşan Hakkari BDP Merkez İlçe Başkanı Halit Soydan, askerlerin biran önce bölgeden çekilmesini istedi. Yüksekova BDP İlçe örgütü ile birlikte nöbete başlayan Yüksekova Belediye Başkanı BDP'li Ruken Yetişkin de, çözüm süreciyle birlikte ölümlerin durduğunu, barış sürecinin sekteye uğramaması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLECEK

Haber-Kamera: Behçet DALMAZ/ HAKKARİ, (DHA)

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mesken Dağı'nda BDP'lilerin Nöbeti Sürüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement