MHP Adana İl Başkanı Baş: Sonuna Kadar Bahçeli - Son Dakika
Güncel

MHP Adana İl Başkanı Baş: Sonuna Kadar Bahçeli

MHP Adana İl Başkanı Baş: Sonuna Kadar Bahçeli

Mhp Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana teşkilatı olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Genel Merkez Teşkilatı'nın sonuna kadar arkasında olduklarını açıkladı.

23.06.2016 15:22

Mhp Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana teşkilatı olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Genel Merkez Teşkilatı'nın sonuna kadar arkasında olduklarını açıkladı.

MHP'de kongre süreci yaşanırken yazılı bir açıklama yapan İl Başkanı Yusuf Baş, geçtiğimiz Aralık ayında da 'Bahçeli'nin yanındayız' dediğini hatırlatıp, duruşlarının aynı çizgide devam ettiğini ilan etti. Baş, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaşadığımız süreç, gülüp oynayacağımız bir durum değildir ama 'Öldük, bittik' türünden de değildir. 5 bin şehidine rağmen dimdik ayakta durmasını bilen bu teşkilat, günlük tartışmalarla sarsılacak bir kurum hiç değildir. Adana teşkilatları olarak, buna yürekten inanıyoruz" dedi.

Yapıcı ve olumlu eleştirilere açık olduklarını da vurgulayan Baş şu görüşlere yer verdi:

"Aziz şehitlerimizin, Başbuğ Alparslan Türkeş'in manevi mirasına, ölümsüz ülkümüze, lidere ve teşkilata halel getirecek her türlü söz ve eylemin karşısındayız. Yıkmak kolay, yapmak zordur. Zor er kişinin, kolay her kişinin harcıdır. Adana er kişilerin memleketidir. Bu dava, moda akımlara heba edilemeyecek kadar kutludur. Akşam doğup sabah kaybolan yıldızlar rehber olamaz. Dini ve milli inanç köklerimizde sevgi, saygı, sadakat esastır; bereket büyüklerle beraberdir. Bu harekete beşiklik yapan, tarihi sorumlulukları bulunan Adana, bu değerlerden beslenir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin dışında hiçbir kurum, hiçbir kişi teşkilatımıza rol biçemez, onun hak ve yetkilerini gasp edemez ve kullanamaz. Teşkilatımızın başı, Türk milliyetçilerinin lideri Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'dir. Bir iki istisna kaideyi bozmaz; Adana teşkilatları olarak Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin ve Genel Merkez Teşkilatı'nın sonuna kadar arkasındayız."

Öte yandan MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz 19 Haziran'da yapılan tüzük kurultayına katılacağını açıkladıktan sonra TBMM İdare Amirliği görevinden istifa etmişti.

- Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MHP Adana İl Başkanı Baş: Sonuna Kadar Bahçeli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement