Doğduğu Hastanede Son Nefesini Verdi - Son Dakika
Güncel

Doğduğu Hastanede Son Nefesini Verdi

Doğduğu Hastanede Son Nefesini Verdi

Sakarya'da 4 yaşındaki çocuk doğduğu hastaneye kontrole götürülürken kaza geçirdi, hemen hastaneye götürülen çocuk tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.

10.02.2014 17:47  Güncelleme: 08:38

Sakarya'da doğum sırasında ihmal nedeniyle sakat kaldığı öne sürülen ve geçen hafta ailesi tarafından kontrol için hasteneye götürülürken geçirdikleri kazada yaralanan 4 yaşındaki Ömer Faruk Kara'nın yaşamı, dünyaya geldiği hastanede son buldu.

4 YIL ÖNCE ENGELLİ OLARAK DOĞDU

Geyve İlçesi'nde oturan Samiye (33) ve Şenol Kara (33) çiftinin ikinci çocukları Ömer Faruk, 4 yıl önce Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde engelli olarak dünyaya geldi. Ailenin doğum sırasında yaşanan bazı ihmaller nedeniyle engelli dünyaya geldiğini önü sürdüğü Ömer Faruk'a Serebral Palsi (SP) teşhisi konuldu.

Beyinde oluşan hasar nedeniyle hareketlerini kontrol edemeyen talihsiz çocuk anne sürü ememediği gibi yiyecekleri çiğneyemediği için de midesine takılan tüple beslendi. Bu arada aile de çocuklarının sakat doğumuna ihmalin neden olduğunu öne sürerek hastane ve doktorlar hakkında dava açtı. Dava hala sonuçlanmadı.

HASTANE YOLUNDA KAZADA YARALANDI

Aile geçen 5 Şubat günü çocuklarını kontrol için otomobille Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne getirirken yolda kaza yaptı. Annesinin kucağında bulunan Ömer Faruk yaralandı. Küçük çocuk, ambulansla getirildiği Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi sonrasında, dünyaya geldiği Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi'nde yoğun bakım servisine yatırıldı. Ancak Ömer Faruk 8 Şubat'ta yaşamını yitirdi.

Oğullarının ölüm haberiyle yıkılan aile, hastanede çocuk yoğun bakımı bulunamaması nedeniyle Ömer Faruk'un öldüğünü iddia etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Doğduğu Hastanede Son Nefesini Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement