Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümünün 8. Yılı - Son Dakika
Güncel

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümünün 8. Yılı

Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında 8 yıl önce hayatını kaybeden BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu memleketi Sivas'ın Şarkışla ilçesinde anıldı.

27.03.2017 09:21

Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında 8 yıl önce hayatını kaybeden BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu memleketi Sivas'ın Şarkışla ilçesinde anıldı.

BBP İlçe Teşkilatı tarafından Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

BBP Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatından kesitlerin yer aldığı slayt gösterileriyle devam eden anma programında, sanatçı Selçuk Köpçük kahramanlık türküleri seslendirdi.

Törende konuşan Avrupa Türk Birliği Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu, "Ben de bu toprakların bir evladı, şehit liderimin toprağından, canından, kanından biri olarak, şehitlerimizin 8. senei devriyesinde hüzünlü ama güzel çalışmalar içerisine giriyoruz. Bu kapsamda şehit liderlerimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu hem anlama hem de anma programları düzenliyoruz." diye konuştu.

Törene konuşmacı olarak katılan Mustafa Çalık da Yazıcıoğlu'nu ile ilgili anılarını anlattı.

Anma törenine Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, ablası Nadiye Soysal, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Altınyayla Kaymakamı Musa Aydemir, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer, Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir, BBP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp, BBP MKYK Üyesi Muhittin Açıcı, Sivas il ve ilçe teşkilat üyeleri katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu\'nun Ölümünün 8. Yılı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümünün 8. Yılı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement