Müritlerine Akıl Almaz Şeyler Yaptıran, 20. Yüzyılın En Sadist Seri Katili Charles Manson Öldü - Son Dakika
Güncel

Müritlerine Akıl Almaz Şeyler Yaptıran, 20. Yüzyılın En Sadist Seri Katili Charles Manson Öldü

Ünlü seri katil Charles Manson, 83 yaşında hayatını kaybetti. 1969 yılından beri hapishanede olan Manson, ülkesinin en azılı katili olarak biliniyordu.

20.11.2017 09:57  Güncelleme: 09:59

Dünyanın en ünlü ve belki de en vahşi seri katillerinden biri olan Charles Manson hayatını kaybetti. 83 yaşındaki Manson, 48 yıldır cezaevindeydi.

35 KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU

Yüzyılın en sadist katili olarak bilinen Charles Manson, 35 kişinin ölümünden sorumlu tutuluyordu ancak daha fazla cinayeti azmettirmiş olabileceğine de inanılıyor. Pek çok kitaba, şarkıya, filme konu olmuş olan Manson ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmıştı.

HAMİLE KADININ KARNINDAN BEBEĞİNİ ÇIKARDILAR

Manson'ı meşhur eden ise ünlü yönetmen Roman Polanski'nin eşi, aktrist Sharon Tate cinayetiydi. Manson'ın emriyle eve giren çete üyeleri, hamile kadın ve evdeki 4 kişiyi daha vahşice öldürmüş, sonra da Tate'in karnını yararak 8 buçuk aylık bebeğini karnından çıkarmışlardı. Ülkeyi şoka sokan bu cinayetin arkasından Manson'ın çıkması, ilgiyi onun ve müritlerinin üzerine çekti.

IRKLAR ARASI SAVAŞ ÇIKARTMAK İSTEDİ

Kendisine bir hayran kitlesi yaratan ve bunlar içerisinden sadık müritler bularak onlara vahşi cinayetler işleten Manson'ın amacı ırklar arası bir savaş çıkartmaktı. Derin anlamları varmış gibi ettiği afili sözleri ile özellikle genç kızları kendine bağlayan, insanların zaafların yararlanmayı çok iyi bilen ve onları etki altına almak için oldukça kurnaz tatikler kullanan Manson, etrafında topladığı insanlarla birlikte pek çok insanı sadistçe öldürdü.

MÜRİTLERİNİN ÇOĞU GENÇ KIZLAR

Küçük yaştan itibaren sorunlu bir kişilik olan ve pek çok suça karışan Manson, bir yerden sonra insanların zihinlerinin içine girebildiği iddiası ile onlara istediklerini yaptırmaya çalışmış ve bunda da başarılı olmuş. Hinman ve Labianca ailesi katliamları ile 30'a yakın kişiyi öldüren ve çoğu genç kızlardan oluşan müritlerinin Manson'a olan bağlılığı daima ilginç bulunmuş ve incelemelere konu olmuş durumda.

HALA HAYRANLARI VAR

Charles Manson hem ABD'nin en nefret edilen insanı hem de bugün bile adına açılmış hayran kulüpleri olan ve serbest kalması içim kampayanalar yürütenlerin olduğu tuhaf bir kişilik.

Bir süredir hastanede tedavi gören Manson'ın, hastalıklarına bağlı olarak bu sabaha karşı hastanede yaşamını yitirdiği ifade edildi.
Müritlerine Akıl Almaz Şeyler Yaptıran, 20. Yüzyılın En Sadist Seri Katili Charles Manson Öldü

Son Dakika Güncel Müritlerine Akıl Almaz Şeyler Yaptıran, 20. Yüzyılın En Sadist Seri Katili Charles Manson Öldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement