Muş'ta depremzede muhtarlar Bulanık Kaymakamı'nı ziyaret etti - Son Dakika
Güncel

Muş'ta depremzede muhtarlar Bulanık Kaymakamı'nı ziyaret etti

Muş\'ta depremzede muhtarlar Bulanık Kaymakamı\'nı ziyaret etti

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde görevli olan depremzede muhtarlar, Muş'un Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak'ı ziyaret etti. Kaymakam Ocak, depremzedelerin ziyaretinden onur duyduğunu belirtti ve yapılan çalışmalardan bahsetti. Muhtarlar ise Kaymakam Ocak'a çiçek takdim etti.

25.07.2023 16:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MUŞ (İHA) – Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesindeki muhtarlar, deprem döneminde kendilerine hizmet için görevlendirilen Muş'un Bulanık Kaymakam Oğuzhan Ocak'ı ziyaret etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Nurhak ilçesinde görevli olarak çalışan Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak, Nurhak ilçesinden gelen depremzede muhtarları kabul etti. Vefa ziyaretinde bulunan Nurhak Barış Mahallesi Muhtarı Aydın Sarıdaş ile Alçiçek Değirmenkaya Mahallesi Muhtarı Hayri Yüksel, Kaymakam Ocak'ı duygulandırdı. Afetzedeler ile kurduğu samimi diyalog ve çözüm odaklı çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazanan Kaymakam Ocak, depremzedelerin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı onur duyduğunu belirtti.

Kahramanmaraş merkezindeki görev dağılımından sonra sahada seferberlik ruhuyla çalışmalara başladıklarını ifade eden Kaymakam Ocak, "Depremzedelerin gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal marketlerin ve aşevlerinin kurulması, konteyner dağıtımı gibi birçok konuda koordinasyonlu çalıştık. Zor süreçlerinde afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Çok zor bir süreçti ama devlet ve millet dayanışması ile o günleri atlatmanın gayretinde olduk. Koordinatör Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz kontrollerinde devletimizin varlığını sahaya yansıtıp, Nurhaklı kardeşlerimizin kalplerine dokunmayı büyük vazife bildik. Bedenen Barış Mahallesi kardeşlerimizin yanından ayrıldım ama yüreğim hala onlarla atıyor. Ayrıca bugün Nurhak'tan gelen muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın ziyareti beni ziyadesiyle mutlu etti. Buradan bir kez daha tüm depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Deprem bölgesinden gelen muhtarlar ise deprem zamanında Nurhak ilçesindeki çalışmalarından dolayı Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak' a çiçek takdim ettiler. - MUŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Muş'ta depremzede muhtarlar Bulanık Kaymakamı'nı ziyaret etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Apple, App Store'da emülatörlere izin vermeye başladı
  07:09 Apple, App Store'da emülatörlere izin vermeye başladı

  Apple, AB yasalarına uyum sağlamak amacıyla App Store'da emülatörlerin yer almasına izin vermeye başladı. Emu64 XL ve iGBA gibi emülatörler ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir hale geldi.

 • Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak
  06:49 Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak

  Donald Trump, 2016 seçimlerinden önce eski porno film yıldızı Stormy Daniels'a yaptığı ödemeyi örtbas etmekle suçlanıyor. Trump, suçlu bulunması halinde dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Ancak hapis cezasından kurtulma ihtimali de bulunan Trump, bunun yerine para cezasına da çarptırılabilir. Trump, hakkındaki suçlamaları reddediyor ve suçsuz olduğunu savunuyor. Dava, Trump'ın eski avukatı Michael Cohen üzerinden ödeme etrafında şekilleniyor ve altı-sekiz hafta arasında sürmesi bekleniyor.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Gazze'deki soykırımı durdurmak için dünyanın insan olduğunu hatırlamak yeter
  05:54 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Gazze'deki soykırımı durdurmak için dünyanın insan olduğunu hatırlamak yeter

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya'da bir camide yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan soykırımı durdurmak için dünyanın insan olduğunu hatırlaması gerektiğini söyledi. Erbaş, mazlumun inancına, ırkına veya dinine bakılmaması gerektiğini vurgulayarak, dünyadaki olumsuzlukların sadece Müslümanlara bırakılamayacağını belirtti. Ayrıca, insan hakları ve insancıl davranmanın temelini İslam'ın attığını ifade etti.

 • İnegöl'de uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalandı
  04:55 İnegöl'de uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalandı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde düzenlenen operasyonda, uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalandı. İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, yabancı uyruklu şüphelileri teknik takibe aldıktan sonra operasyon düzenledi. Operasyonda işyerinde yapılan aramalarda metamfetamin ve kokain ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • BM Güvenlik Konseyi Orta Doğu Gündemiyle Toplandı
  04:40 BM Güvenlik Konseyi Orta Doğu Gündemiyle Toplandı

  Orta Doğu'da gerilimi azaltmak için tüm ülkeleri sorumluluk almaya çağıran BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Daha fazla savaşı ne bölge, ne de dünya kaldırabilir" dedi.

 • Meksika'da İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösterildi
  04:23 Meksika'da İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösterildi

  Meksika'da yüzlerce kişi, İsrail'in Gazze saldırılarına tepki göstermek için bir araya geldi. Göstericiler, Filistin'e destek sloganları atarak ateşkesin sağlanmasını ve saldırıların durmasını istedi. Protestocular, İsrail'in bombardımanında ölen kadın ve çocuklara dikkat çekerek özgür Filistin çağrısında bulundu.


Advertisement