Öğretim Üyelerine 'Eğitim Becerileri Kursu' - Son Dakika
Güncel

Öğretim Üyelerine 'Eğitim Becerileri Kursu'

Öğretim Üyelerine \'Eğitim Becerileri Kursu\'

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Öğretim Üyelerine yönelik ‘Eğitim Becerileri Kursu’ düzenlendi.

14.02.2018 16:10

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Öğretim Üyelerine yönelik 'Eğitim Becerileri Kursu' düzenlendi.

PAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Özdemir'in vereceği belirtildi. 'Eğitim Becerileri Kursu' 16 Şubat'a kadar Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Kafeteryası'nda verilecek. Düzenlenen kurs hakkında bilgi veren PAÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şahika Pınar Akyer, "Bir tür hizmet içi eğitim programı gibi düzenlediğimiz 'Eğitim Becerileri Kursu', tıp fakültemizin yeni öğretim üyeleri için daha önceki yıllarda da hazırlanan kursların devamı niteliğindedir. Bu kursu düzenlemekteki temel amaçlarımızdan biri tecrübeli öğretim üyelerimizin yeni öğretim üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceği bir sosyal ortam oluşturmak, biri de bu adaptasyon sürecini daha kolaylaştırıp hızlandırmak oldu. Kurs boyunca, eğitim programlarına uygun gereksinimlerin belirlenmesi, etkin sunum nasıl yapılır, bir eğitim programını planlama ve amaç belirleme, eğitimlerde kullanılacak uygun materyallerin seçimi, eğitim sırasında ortaya çıkan çeşitli sorunlarla baş edebilme ve iletişim becerileri, grup dinamikleri hakkında oturumlar ve grup çalışmaları yapılacaktır" şeklinde konuştu. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement