Okurlarla Yazarlar Bir Araya Getiriliyor - Son Dakika
Güncel

Okurlarla Yazarlar Bir Araya Getiriliyor

Okurlarla Yazarlar Bir Araya Getiriliyor

Bağcılar'da düzenlenen bir etkinlik kapsamında Prof. Dr. Sefa Saygılı, okurlarıyla bir araya getirildi.

06.03.2013 14:45

Bağcılar düzenlenen bir etkinlik kapsamında yazarlarla okulları buluşturuluyor. Bağcılar Halk Kütüphanesi ve Bağcılar Bilge Kadın Platformu'nun ortaklaşa gerçekleştirdiği program kapsamında Prof. Dr. Sefa Saygılı okurlar bir araya getirildi. Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa yoğun ilgi gösterildi. Saygılı, "Bir yazarın en mutlu olduğu an kendisine yazdığı bir kitaptan dolayı dönüş olmasıdır" dedi.

Okuyucularının sorularına da cevap veren Saygılı, "Hiperaktif çocuklar da ilaç kullanılmalı ve kullanılması ne kadar doğrudur?" şeklindeki soruya, "Günümüz de yeni dönem kavramlarından olan 'hiperaktif çocuk' olgusu oluştu. Çocuklar TV ve PC karşısında vakit geçirdiği için enerji doluyor; bir de bununla beraber doğal yiyecekler yerine çocuklara bol kalorili şekerlemeler ve cips gibi yiyecekler yedirildiği için enerji patlaması veya dışa vurumu başlıyor.

Bu duruma da ebeveynler 'hiperaktif' diyor. Bu durumu hastalık olarak görmemeliyiz. Çünkü olması gereken oluyor. Hastalık durumunda ise doktor kontrolünde tedavi uygulanmalı ama yine de aile çocuğun yediği içtiğine dikkat etmelidir" şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Okurlarla Yazarlar Bir Araya Getiriliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement