Osmaniye'nin Ulusal Boyutta Üçüncü Kitap Fuarı Açıldı - Son Dakika
Güncel

Osmaniye'nin Ulusal Boyutta Üçüncü Kitap Fuarı Açıldı

Osmaniye\'nin Ulusal Boyutta Üçüncü Kitap Fuarı Açıldı

Osmaniye Belediyesi 3'üncü Kitap Fuarı öğrencilerin ve vatandaşların yoğun katılımı ile kapılarını açtı.

07.12.2018 15:28  Güncelleme: 15:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Osmaniye'nin kültür ve sanat hayatına büyük katkı sağlayan Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ulusal boyutta 3'üncü kitap fuarı Osmaniyeliler ile buluştu. Masal Park yanı Fuar Alanında 16 Aralık'a kadar açık kalacak kitap fuarında 80 stantta, 180 yayınevi hizmet verecek, 150 yazar imza ve söyleşi günlerinde okuyucuları ile buluşacak. Geçen yıla oranla bu yıl fuar alanı iki kat genişleyerek 2 bin 400 metrekare alana kuruldu. Fuar boyunca 150 yazar okuyuculara kitaplarını imzalayacak ve Türkiye'nin önde gelen yazarları 27 söyleşi programıyla kitap severlerle buluşacak.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; "Belediyelerin kanunda belirtildiği şekliyle ve kamuoyunda algılandığı asli görevlerinin dışında şehrinin geleceğine de hizmet vermekle ilgili mükellefiyeti vardır. Bu fuarlarda yayın kuruluşları fuarların oluşmasına ciddi anlamda destek veriyor katkı sağlıyorlar. Ünlü yazarları ve değerli kitapları gençlerle ve insanlarımızla buluşturuyorlar. Okumayan insan bilemez, bilmeyen insan anlayamaz, duyduklarına inanır ve duyduklarıyla yetinir. Ama okuyan insan öğrenir, bilir ve toplumda sözü anlaşılan bir insan haline gelir. Yerel yönetimlerin görevlerinden bir tanesi de gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızı içinde yaşadığımız ve mahsurlu olarak gördüğümüz sanal dünyaya kaptırmaktan korkuyoruz. Hem dilimiz yok edilmeye çalışılıyor hem de değerlerimiz yok edilmeye çalışılıyor. O yüzden bizim yerel yönetim olarak dilimizi korumak ve aynı zamanda da nesillerimizin kendi değerlerimizle yetişebilmesi, bu ülkeyi geleceğe lider ülke Türkiye ülküsüne eriştirecek kabiliyette, beceride ve aynı zamanda bu birikimde yetişebilmeleri için bu kitap fuarlarını düzenliyoruz. Kitap fuarları oluşturabilirsiniz. Ama içi boş olan kitap fuarları hiçbir şey ifade etmez. Önemli olan kitap fuarların genç beyinler, çocuklar ve her kesim tarafından anlaşılması ve okunması gerekir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen sayın valimize, milli eğitim müdürümüze, okul müdürlerimize, katkı ve katılım sağlayan tüm herkese teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu fuarın ülkemiz geleceğine, Osmaniye gençliğine ve Osmaniye insanına hayırlar getirmesini diliyorum.

Osmaniye'de ilk defa stant kuran Türk Tarih Kurumu adına Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık konuşmasında; "Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu olarak Osmaniye Belediyesi 3'üncü kitap fuarını çok önemli görüyor ve katılım sağlayarak destek veriyoruz. Türk tarihinin Türk dilinin yeni neslimizce anlaşılması ve idrak edilmesi adına yapılan bu fuarı çok anlamlı buluyorum." Şeklinde konuştu.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun da konuşmasında; "İlimizin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunacağına inancımız tamdır. Bu fuarın oluşmasında emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere tüm herkese teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

Daha sonra Osmaniye Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Osmaniye Belediye Başkanlığının işbiriğinde Osmaniye Belediyesi 3.Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen 'Osmaniye'de Masallar Yarışıyor' yarışmasında dereceye giren Fatih Kaya, Sabri Özkan, Ece Nur Karslı ve Berika Emine Gedik'e ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Daha sonra protokol üyeleri ve katılımcılar ile birlikte Fuar alanını gezerek yayınevi stantlarını ziyaret ettiler.

Açılış programına Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutan Jandarma Albay Tamer Bilacan, OKÜ Rektörü Prof.Dr. Murat Türk, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti il, ilçe başkan ve temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Osmaniye'nin Ulusal Boyutta Üçüncü Kitap Fuarı Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Okul Sporları Güreş Genç B Kategorisi Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk ve Afyonkarahisar Spor Lisesi büyük başarı elde etti
  09:27 Okul Sporları Güreş Genç B Kategorisi Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk ve Afyonkarahisar Spor Lisesi büyük başarı elde etti

  Tekirdağ'da düzenlenen Okul Sporları Güreş Genç B Kategorisi Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk Çok Programlı Lisesi ve Afyonkarahisar Spor Lisesi öğrencileri büyük bir başarı yakaladı. Saadet Yaşar, 43 kg kategorisinde Türkiye üçüncülüğü elde ederken, Taşoluk ÇPAL öğrencileri takım halinde ikinci olarak 2 altın bir bronz madalya kazandı. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcuları tebrik ederek daha büyük başarılar elde edeceklerine inandığını belirtti.

 • İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar Anayasa Mahkemesi Üyeliğine Seçildi
  09:25 İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar Anayasa Mahkemesi Üyeliğine Seçildi

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Aslan'ın görev süresinin dolmasıyla boşalan üyelik için İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar seçildi. Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Van'ın Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut, seçilen muhtarlarla toplantı yaptı
  09:15 Van'ın Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut, seçilen muhtarlarla toplantı yaptı

  Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut başkanlığında toplanan muhtarlar, 2024 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti seçimini gerçekleştirdi. Yapılan seçimde Tepedam Mahalle Muhtarı Yalçın Özcanlı ve Yorganlı Mahalle Muhtarı Cafer Dayı SYDV mütevelli heyeti başkanlığına seçildi. Kaymakam Bulut, yeni göreve başlayan muhtarlarla başarılar diledi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Kentsel Kıyı Ekosistemlerinin Doğa Temelli Çözümlerle Restorasyonu Çalıştayı Düzenledi
  09:13 Mersin Büyükşehir Belediyesi Kentsel Kıyı Ekosistemlerinin Doğa Temelli Çözümlerle Restorasyonu Çalıştayı Düzenledi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü bünyesinde iç ve dış paydaşların destekleriyle ‘Kentsel Kıyı Ekosistemlerinin Doğa Temelli Çözümlerle Restorasyonu’ çalıştayı düzenledi.

 • Google Mesajlar, ebeveyn denetimi özelliğini test ediyor
  09:09 Google Mesajlar, ebeveyn denetimi özelliğini test ediyor

  Google, Android işletim sistemine özgü mesajlaşma uygulaması Google Mesajlar'a ebeveyn denetimi özelliğini eklemek için testler yapıyor. Bu özellik sayesinde ebeveynler, çocuklarının mesajlaşma aktiviteleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilecek. Yeni özellik, çocukların dijital güvenliğini artırmayı hedefliyor ve onay bekleyen mesajlar için uyarılar gönderiyor. Ayrıca, SMS ve RCS desteği ile geniş bir kullanım alanına sahip olacak. Google, bu özelliği önümüzdeki sürümlerde kullanıcılarına sunmayı planlıyor.


Advertisement