Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Polonya Cumhurbaşkanı, Avusturya Dışişleri Bakanı'nın Rusya açıklamalarını eleştirdi - Son Dakika

Polonya Cumhurbaşkanı, Avusturya Dışişleri Bakanı'nın Rusya açıklamalarını eleştirdi

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg'in "Rusya'ya yönelik orantılı olunması ve hedefin dışına çıkılmaması" yönündeki ifadelerini eleştirdi.

Polonya Cumhurbaşkanı, Avusturya Dışişleri Bakanı\'nın Rusya açıklamalarını eleştirdi
19.01.2023 - 16:38,  Güncelleme: 16:43

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg'in " Rusya'ya yönelik orantılı olunması ve hedefin dışına çıkılmaması" yönündeki ifadelerini eleştirdi.

İsviçre'nin Davos kasabasındaki Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) basın mensuplarına konuşan Duda, Schallenberg'in açıklamalarının üzücü olduğunu söyledi.

Duda, "Bunun bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinden, Avrupalı bir siyasetçi tarafından söylendiğini dikkate aldığımızda, şüphesiz bunu Avrupa'nın birliğini bozmak olarak görüyorum." ifadesini kullandı.

"Dökülen kana" aldırış etmeden işbirliğine hazır insanlar olduğunu söyleyen Duda, "Akan kanın durdurulması gerektiğine ve başka bir ulusun maruz kaldığı trajedinin faillerinin durdurulması gerektiğine inanıyoruz ve bugün bu ulus Ukrayna'dır." diye konuştu.

Schallenberg, 16 Ocak'ta yaptığı açıklamada, Rusya'ya karşı "orantı duygusunun korunması ve 144 milyon Rus vatandaşına vize yasağı uygulamak gibi hedefi aşan yaklaşımlardan kaçınılması" mesajını vermişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Polonya Cumhurbaşkanı, Avusturya Dışişleri Bakanı'nın Rusya açıklamalarını eleştirdi - Son Dakika


Advertisement