Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın: İki kutup varsa birisi Saadet Partisidir - Son Dakika
Güncel

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın: İki kutup varsa birisi Saadet Partisidir

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın: İki kutup varsa birisi Saadet Partisidir

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'un en temel sorununun geçim sorunu olduğunu belirterek, seçimlerde iki kutup olduğunu ve birisinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. Aydın, projeleri arasında kantin kart uygulaması, raf market, ücretsiz doğal gaz temini ve pembe metrobüs gibi konuları da anlattı.

03.03.2024 23:09  Güncelleme: 23:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, "Şimdi iki kutuplu bir seçim varmış gibi gösteriyorlar, biz de 'hayır' diyoruz. Sizin paradigmalarınız aynı, aynı yaklaşımlara sahipsiniz. Bilakis bu seçimde iki kutup varsa birisi Saadet Partisidir, diğeri de diğerleridir." dedi.

Habertürk TV'de canlı yayına katılan Aydın, İstanbul'un en temel sorununun geçim sorunu olduğunu, 7'den 77'ye her kesimin bu sorundan etkilendiğini söyledi.

Sahada Saadet Partisine yönelik güçlü bir saygı olduğunu gördüklerini aktaran Aydın, bu saygıyı oya dönüştürmek için insanların gönüllerine dokunmaya çalıştıklarını kaydetti.

Aydın, İstanbul'da seçimleri hangi unsurun belirleyeceğinin sorulması üzerine, "İnsanların en hassas yerlerine kimler dokunabilirlerse, o derdine kim dokunabilirse zannediyorum sandığı o etkileyecektir." ifadesini kullandı.

Bu seçimlerde cafcaflı sözlerin, projelerin toplumda karşılığı olmayacağını söyleyen Aydın, insanların samimiyete, dürüstlüğe bakacaklarını ifade etti.

Aydın, geçmiş dönemlerde İstanbul'a birçok hizmet yapıldığını ancak bugünkü keşmekeşliğin, sorunların ortadan kaldırılamadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Şimdi iki kutuplu bir seçim varmış gibi gösteriyorlar, biz de 'hayır' diyoruz. Sizin paradigmalarınız aynı, aynı yaklaşımlara sahipsiniz. Bilakis bu seçimde iki kutup varsa birisi Saadet Partisidir, diğeri de diğerleridir. Yani AK Parti ve CHP bizim açımızdan müşterek bir kutbu oluşturuyor. Çünkü İstanbul'u bugünkü keşmekeşlikten çıkaracak yaklaşımdan uzaklar."

Aydın, "Yeniden Refah Partisi ile hangi noktada ayrışıyorsunuz?" sorusuna karşılık, Milli Görüş'ün şu ya da bu yapının tekelinde olmadığını, bir hareketin soyla değil yolla yürüdüğünü ve kendilerinin eski genel başkanları Necmettin Erbakan'ın yolundan gittiklerini söyledi.

Kendilerini farklı gördüklerini belirten Aydın, "Bizim bir İstanbul tasavvurumuz var. Bu tasavvurun merkezinde insan, aile ve mahalle var. Merkezinde insanı, aileyi ve mahalleyi baz almadan bir İstanbul inşası mümkün değildir." dedi.

Projelerini anlattı

Aydın, göreve gelmeleri halinde devlet okullarında öğrencilerin beslenme saati için "Kantin Kart" uygulamasını devreye sokacaklarını, ucuz gıdaya erişim için de hal esnafıyla istişareli şekilde "Raf Market" uygulamasını başlatacaklarını anlattı.

0-2 yaş grubu çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere 125 metreküp ücretsiz doğal gaz temin edeceklerini aktaran Aydın, kuracakları Yeni Yuva Vakfı ile ekonomik nedenlerle evlenemeyen gençler için destek sağlayacaklarını belirtti.

Aydın, "pembe metrobüs" projelerini anımsatarak, "İstanbul'umuzda toplu taşımanın en yoğun olduğu saatlerde lebalep yolculuklar yapılıyor. Geçici çözüm olarak, hürmete en layık olan kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve engellilerimize alternatif ulaşım imkanı temin etmek için pembe metrobüsü devreye sokacağız." dedi.

Seçilmeleri halinde İstanbul'da 35 bin yeni taksiyi hizmete sokacaklarını, paylaşımlı yolculuğu İBB'nin uhdesine alacaklarını söyleyen Aydın, sokaklardaki sahipsiz köpekleri toplayacaklarını ve barınaklar inşa edeceklerini kaydetti.

Aydın, kentteki nüfusun kademeli olarak 8-10 milyona inmesi gerektiğini, cazip projelerle İstanbul'daki nüfusun bir kısmının Anadolu'ya taşınabileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın: İki kutup varsa birisi Saadet Partisidir - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 135. Çin İthalat ve İhracat Fuarı Guangzhou'da Başladı
  13:59 135. Çin İthalat ve İhracat Fuarı Guangzhou'da Başladı

  135. Çin İthalat ve İhracat Fuarı, Guangzhou'da başladı. Fuar için 215 ülkeden yaklaşık 149.000 alıcı ön kayıt yaptırdı. Yabancı alıcıların fuara ilgisi arttı ve 74.000 sergi standında 29.000'den fazla katılımcı bekleniyor.

 • TMO'nun fındık satış kararı serbest piyasa fiyatlarını sağlamlaştırdı
  13:59 TMO'nun fındık satış kararı serbest piyasa fiyatlarını sağlamlaştırdı

  Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık satma kararı serbest piyasa fiyatlarını sağlamlaştırdığı ileri sürüldü. TMO, stoklarında bulunan kabuklu fındıkların bir kısmını belirli fiyatlarla satışa çıkardı. Fındık sanayicileri, TMO'nun bu kararının gelecek sezonun fiyatlarını belirleyeceğini ifade etti.

 • Ramazan Bayramı tatilinde 75 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti
  13:58 Ramazan Bayramı tatilinde 75 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinde yurt genelinde meydana gelen 6 bin 530 trafik kazasında 75 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Yerlikaya, trafikte denetim yoğunluğunun artmasıyla kazaların azaldığını vurguladı. Aşırı hız, kavşak ve geçitlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak, arkadan çarpma ve dönüş kurallarına uymamak en önemli kazaya sebepleri olarak belirlendi.

 • Erzurum Polisi FETÖ'den Hapis Cezası Bulunan Bir Şahsı Yakaladı
  13:57 Erzurum Polisi FETÖ'den Hapis Cezası Bulunan Bir Şahsı Yakaladı

  Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü, Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir öğretmenin yakalandığını duyurdu. Şahıs gözaltına alındıktan sonra cezaevine teslim edildi. Terör örgütleriyle mücadele kararlılıkla sürdürülecektir.

 • Samsun'da Fabrika Deposunda Yangın Çıktı
  13:54 Samsun'da Fabrika Deposunda Yangın Çıktı

  Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan bir fabrikanın depo olarak kullanılan ambar kısmında çıkan yangın panik yarattı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürme ve soğutma işlemlerini tamamladı.


Advertisement