Sağlık Bakanlığı, Ömer Faruk'un Ölümü ile İlgili İnceleme Başlattı - Son Dakika
Güncel

Sağlık Bakanlığı, Ömer Faruk'un Ölümü ile İlgili İnceleme Başlattı

Sağlık Bakanlığı, Ömer Faruk\'un Ölümü ile İlgili İnceleme Başlattı

Sağlık Bakanlığı, Sakarya'da doğum sırasında ihmal nedeniyle sakat kaldığı öne sürülen ve geçen hafta ailesi tarafından kontrol için hasteneye götürülürken geçirdikleri kazada yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 4 yaşındaki Ömer Faruk Kara ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

11.02.2014 15:49

Sağlık Bakanlığı, Sakarya'da doğum sırasında ihmal nedeniyle sakat kaldığı öne sürülen ve geçen hafta ailesi tarafından kontrol için hasteneye götürülürken geçirdikleri kazada yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 4 yaşındaki Ömer Faruk Kara ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Tedavi süreci içerisinde hasta multiorgan yetmezliğine girmiş, 3. düzey çocuk yoğun bakıma sevki planlanmış ancak bu süre içinde maalesef çocuk hayatını kaybetmiştir. Konu ile ilgili olarak Bakanlığımız Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından inceleme başlatılmıştır" denildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "Medyada 'Yoğun bakım bulunamadı, Ömer Faruk öldü' başlığı ile yayınlanan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 4 yaşındaki Ömer Faruk Kara, 05 Şubat 2014 tarihinde araç içi trafik kazası nedeniyle - ani fren sonucunda araç içinde öne fırlamış, femur fraktürü ve kafa travması oluşmuştur- Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine getirilmiştir. Hastanede aynı zamanda cerebral palsi sekeli nedeni ile yürüyemeyen, gastrostomi ile beslenen çocuğa gerekli ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hastanenin yoğun bakımına çocuk hekimlerinin takibiyle yatırılmış ancak genel durumunun bozuk olması sebebiyle operasyonu ertelenmiştir. Daha sonra hastanın çocuk yoğun bakıma sevki planlanmış ve 112 ile irtibata geçilmiştir. 112 vasıtasıyla Zonguldak ilinde çocuk yoğun bakım ayarlanmasına rağmen aile ısrarlara rağmen sevki kabul etmemiştir. Bunun üzerine ailenin de isteğiyle Sakarya Kadın Doğumda bulunan yoğun bakımda yer ayarlanarak hasta yoğun bakıma nakledilmiştir. Tedavi süreci içerisinde hasta multiorgan yetmezliğine girmiş, 3. düzey çocuk yoğun bakıma sevki planlanmış ancak bu süre içinde maalesef çocuk hayatını kaybetmiştir. Konu ile ilgili olarak Bakanlığımız Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından inceleme başlatılmıştır."

DHA (MV) - Ankara

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sağlık Bakanlığı, Ömer Faruk'un Ölümü ile İlgili İnceleme Başlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement