Sanık Polise "Sehven Davası" Nda Beraat - Son Dakika
Güncel

Sanık Polise "Sehven Davası" Nda Beraat

Sanık Polise "Sehven Davası" Nda Beraat

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin cep telefonuna İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 'sehven' yükleme yapıldığı iddiasına ilişkin yargılanan polis memuru Hanefi Öpaydın beraat etti.

28.11.2013 11:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin cep telefonuna İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 'sehven' yükleme yapıldığı iddiasına ilişkin yargılanan polis memuru Hanefi Öpaydın beraat etti.

Dava İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Davaya sanık Öpaydın katılmazken, müşteki Mehmet Ali Çelebi hazır bulundu.

ÇELEBİ: DİJİTAL KOMPLOLAR

Duruşmada sözleri sorulan Çelebi, "Kamuoyunda bilinen çeşitli davalarda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik yürütülen dijital komploların açığa çıkacağı bir duruşmadayız. Suç sabittir. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

SERKAN GÜNEL: BU BİR EKİP İŞİ

Çelebi'nin avukatı Serkan Günel ise, yargılamanın genişletilmesi talebinin mahkemece reddedildiğini, bu nedenle de maddi gerçeğin ortaya çıkmasının engellendiğini belirtti. Avukat Günel, "Biz sanığın mahkumiyeti halinde dahi maddi gerçeğin ortaya çıkmayacağı kanaatindeyiz. Zira burada yargılanan sanık, bu olayı tek başına gerçekleştirecek güçte değildir. Bu iş ekip işidir." diye konuştu.

Sanık Öpaydın'ın avukatı Ali Çelik ise müvekkillinin beraatini talep etti.

"SUÇUN UNSURLARI OLUŞMADI"

Sanık ve müştekinin sözlerinin ardından hakim kararını açıkladı. Hakim, sanığın üzerine atılı 'görevi kötüye kullanma' suçunun unsurlarının oluşmadığını belirterek beraat kararı verdi.

2 YIL HAPSİ İSTENMİŞTI

Mehmet Ali Çelebi'nin gözaltına alındığı zaman telefonuna 'sehven' yükleme yapıldığı iddiaları üzerine avukatı 26 Ocak 2011'de Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. İki seneden fazla süren soruşturma sonunda Savcı Seyfettin Atıcı tarafından hazırlanan iddianamede, başka suçtan gözaltına alınan Mahmut Oğuz Kazancı'ya ait sim kartındaki 139 adet telefon numarasının Çelebi'nin telefon hafızasındaki sehven kopyalama ve fiziki ortamdaki dökmelerinin içerisine 20.09.2008 tarihinde eklendiği belirtildi. İddianamede bu eklemeyle Mehmet Ali Çelebi'nin mağduriyetine sebebiyet verdiği kaydedildi. İddianamede şüpheli polis memuru Hanifi Öpaydın'ın görevi ihmal suçunu işlediği kaydedildi. Öpaydın, 2 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması istendi.

SG-CT (MK) - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sanık Polise 'Sehven Davası' Nda Beraat - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erzurumspor FK, Gençlerbirliği maçına hazırlanıyor
  11:28 Erzurumspor FK, Gençlerbirliği maçına hazırlanıyor

  Erzurumspor FK, Trendyol 1. Lig'de 10. sırada yer alırken, Gençlerbirliği maçından 3 puan hedefliyor. Teknik direktör Hakan Kutlu, play-off şanslarının devam ettiğini belirtirken, Başkan Ahmet Dal ise kalan dört haftada iyi sonuçlar almak istediklerini söyledi.

 • Rottweiler Köpeğinin Saldırısı Sonucu Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi
  11:28 Rottweiler Köpeğinin Saldırısı Sonucu Yaralanan Çocuk Taburcu Edildi

  Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, Rottweiler cinsi köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 4 yaşındaki çocuk hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Köpeğin sahibi ve arkadaşı serbest bırakılırken, köpek ise barınağa götürüldü.

 • Kemalpaşa Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi toplantısı yapıldı
  11:28 Kemalpaşa Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi toplantısı yapıldı

  Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen'in yönetiminde 2024-2029 döneminin ilk Belediye Meclisi toplantısı yapıldı. Başkan Türkmen, Kemalpaşa halkının verdiği göreve layık olmak için çalışacaklarını ve hizmetlerini gerçekleştireceklerini belirtti.

 • Pakistan'da Şiddetli Yağışlar Sonucu 39 Kişi Hayatını Kaybetti
  11:27 Pakistan'da Şiddetli Yağışlar Sonucu 39 Kişi Hayatını Kaybetti

  Pakistan genelinde son üç gün içinde şiddetli yağış kaynaklı kazalarda 39 kişi hayatını kaybetti. Ülkenin doğusundaki Pencap eyaleti yağışlardan en çok etkilenen bölge oldu. Yıldırım düşmesi sonucu 21 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca Belucistan eyaletinde çatı çökmesi ve yıldırım düşmesi nedeniyle 7 kişi, Hayber Pahtunhva eyaletinde ise evlerinin çatılarının çökmesi sonucu 8 kişi yaşamını yitirdi. Keşmir ve Gilgit-Baltistan bölgelerinde de ölümler meydana geldi. Ülkenin büyük bölümünde yeni bir yağmur dalgasının beklendiği uyarısı yapıldı.

 • Türkülerin ustaları kulakların pasını sildi
  11:25 Türkülerin ustaları kulakların pasını sildi

  Ordu'nun Ünye ilçesinde 'Turizm Haftası' dolayısıyla Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları tarafından konser verildi. Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu Sanatçıları Sait Döşkaya, Gizem Samsa, Cafer Üvenç ve Mehmet Ali Ünalmışer'in seslendirdiği türkülerle dinleyenlerin kulaklarının pası silindi. Program sonunda Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçılarına plaket ve çiçek takdim etti.

 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Hemşehrileriyle Dost Olacak
  11:25 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Hemşehrileriyle Dost Olacak

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Şairler Tepesi'nde düzenlenen 'Basın ve Medya Buluşması' programında yaptığı konuşmada, tüm çalışma arkadaşlarıyla birlikte hemşehrilerinin gönüllerine girmek için yoğun gayret göstereceklerini belirtti. Görgel, yeni Kahramanmaraş'ın imarı ve inşası için tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalışacaklarını ifade etti.

 • Tokat'ta Futbolcu Öğretmen Belediye Başkanı Seçildi
  11:24 Tokat'ta Futbolcu Öğretmen Belediye Başkanı Seçildi

  Tokat'ta uzun yıllar futbol oynayan ve öğretmenlik yapan Ergül Ünal, gençlerin desteğiyle Reşadiye Belediye Başkanı seçildi. Başkan Ünal, sporculara destek vermek için başkan olduğunu belirtti.


Advertisement