Sapanca'da Mobese Kurulum Çalışmalarına Başlandı - Son Dakika
Güncel

Sapanca'da Mobese Kurulum Çalışmalarına Başlandı

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde MOBESE sisteminin kurulması için ihaleyi alan yüklenici firma tarafından çalışma başlatıldı.

16.08.2017 10:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde MOBESE sisteminin kurulması için ihaleyi alan yüklenici firma tarafından çalışma başlatıldı.

Sistem Sapanca giriş çıkışları başta olmak ilçenin 15 ayrı noktasına kurulacak.

Kaymakam Ali Ada, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 hareketli, 46 sabit kamera olmak üzere toplam 56 kameranın monte edilmesi için gerekli altyapı çalışmalarına başlandığını söyledi.

Altyapı çalışmalarının ardından kameraların montajının gerçekleştirileceğini belirten Ada, "Çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Kameraların takibi için Merkez Sapanca Polis Amirliğinde bir oda hazırlanacak." dedi.

Kameralarla birlikte ilçe genelinde genel bir kent güvenliği adı altında bir iyileştirme planladıklarını ifade eden Ada, şunları kaydetti:

"İhaleyi Aselsan aldı. Tamamı yerli sermaye ve yerli teknolojiyle yapılıyor. MOBESE sisteminin yanında ilçe genelinde kent güvenliği adı altında iyileştirme çalışmaları yapmayı planlıyoruz. Bu çalışmayla umuma açık yerlerle sitelerin güvenlik kameralarının durumları tespit edilerek iyileştirilmeleri için çalışma gerçekleştirilecek. Daha güvenli bir Sapanca için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sistemin ilçemize kazandırılması sebebiyle İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürümüz Selami Altınok'a teşekkür ediyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sapanca'da Mobese Kurulum Çalışmalarına Başlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement