Şehit Eşinin 'Götürmeyin' Feryadı Yürekleri Dağladı - Son Dakika
Güncel

Şehit Eşinin 'Götürmeyin' Feryadı Yürekleri Dağladı

Şehit Eşinin \'Götürmeyin\' Feryadı Yürekleri Dağladı

Mardin'de şehit olan emniyet amiri İbrahim Aksoy, Antalya'da toprağa verildi. Eşinin 'götürmeyin' sözleri yürekleri dağladı. Çocukların camiye geldiği an ise herkes yıkıldı.

04.09.2015 11:35  Güncelleme: 12:14

Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristlerin bombalı saldırı sonucu şehit olan 4 polisten Dargeçit İlçe Emniyet Amiri 45 yaşındaki İbrahim Halil Aksoy'un cenazesi Antalya'nın Alanya ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Cenazenin camiye getildiği anda gözyaşları sel olurken eşinin ve çocuklarının buraya gelmesi ile acı bir kat daha arttı. Eşinin cenaze götürülürken 'götürmeyin' feryadı ise yürekleri deldi geçti.

EVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Mardin'de, PKK'lı teröristlerin yola önceden döşediği patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonucu şehit düşen evli ve 2 çocuk babası Dargeçit İlçe Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy için Alanya'da cenaze töreni düzenledi. Mardin'de düzenlenen törenin ardından dün gece askeri uçakla getirilerek, Alanya Belediye Mezarlığı morgunda bekletilen Aksoy'un cenazesi, sabah saatlerinde alınarak önce Kızlarpınarı Mahallesi'ndeki evine götürüldü.

TABUTA SARILDILAR

Türk bayrağına sarılı Aksoy'un cenazesi evinin önüne getirildiğinde, eşi Aysun Aksoy, tabuta sarılmak istedi. Yakınları ayakta durmakta zorluk geçen Aysun Aksoy'a izin vermedi. Şehidin bazı yakınları ise tabura sarılarak gözyaşı döktü.

Burada helallik alındıktan sonra şehidin naaşı, silah arkadaşlarının eşlik ettiği cenaze aracıyla namazın kılınacağı, Emine Özmüftüoğlu Camii'ne getirildi.

GÜL SUYUYLA YIKANDI

Önünde Alanyalıların taşıdığı dev Türk bayrağının arkasındaki nakil aracında camiye getirilen şehit polisin naaşı meslektaşları ve Alanyalarının omuzlarında avluya indirildi, musalla taşına yerleştirildi. Şehit Aksoy'un tabutu gül suyuyla yıkandı.

ÇOCUKLARI CAMİYE GELİNCE ACI BİR KAT DAHA ARTTI

Şehit Aksoy'un naaşının camiye gelmesiyle birlikte gözyaşları sel oldu. Sevenleri Aksoy'un tabuna kapanıp dakikalarca ağladı. Şehit polisin eşi Aysun Aksoy ile çocukları 12 yaşındaki Mehmet ve 5 yaşındaki Cengizhan camiye geldiğinde ise törende acı, hüzün ve öfke bir kat daha arttı. Aysun Aksoy eşinin tabutuna sarıldı, uzun uzun fotoğrafını seyretti. Yakınları Aksoy'u tabuttan ayırmak isterken şehit eşinden "Gitme, ayağa kalk!" sesleri yükseldi.

EŞİ "GÖTÜRMEYİN" DİYE FERYAT ETTİ

Antalya Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Emniyet Amiri Aksoy'un naaşı meslektaşları, yakınları ve Alanyalıların omuzlarında defnedileceği Belediye Mezarlığı'na götürülmek üzere cenaze aracına konuldu. Bu sırada şehit eşi "N'olur götürmeyin!" diyerek eşinin cenazesine son kez baktı. Şehit polisin naaşı tekbirler arasında araca konuldu. Şehit Aksoy'un cenazesi Alanya Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şehit Eşinin 'Götürmeyin' Feryadı Yürekleri Dağladı - Son Dakika


Advertisement