Şehit Olacağını Anne-babasına Söylemiş - Son Dakika
Güncel

Şehit Olacağını Anne-babasına Söylemiş

Şehit Olacağını Anne-babasına Söylemiş

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

28.02.2015 19:08

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette şehidin annesi Döndü Şengül ve şehidin babası Hüseyin Şengül, şehit olan oğullarının kendilerine devamlı 'şehit olacağını' söylediğini açıkladı.

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bugün sabah namazından sonra şehitliğe gittiklerini belirten Şehit Adem Şengül'ün annesi Döndü Şengül, "Oğlum bana devamlı 'Ben şehit olacağım. Senin gözünde bir damla yaş görmeyeceğim. Kafan dik yürüyeceksin. Ben şehit olacağım' diyordu. Biz oğlumun dediklerini yaptık, görevimi yaptım ama içim yandı. Dün taş oldum, gözümden bir damla yaş çıkmadı" dedi.

Şehitliğin her anne ve babaya nasip olmayacağını ifade eden şehit babası Hüseyin Şengül, "Oğlumuzun dediklerini yerine getirdik. Benim evladım cennetlik oldu. Oğlum şehitlik mertebesine erdi. Her baba ve anaya nasip olmaz. Benim oğlum bana her zaman 'Baba ben şehit olacağım' diyordu. Ben oğluma Afganistan'a gitmesini istemedim. Oğlum da bana 'Gideceğim baba, devlet bana bu görevi vermiş' dedi. Ondan 2 ay sonra da şehit oldu" diye konuştu.

Ziyarette acılı aileye başsağlığı dileyen eski Bakan Yazıcı, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün ruhu için 3 İhlas ve 1 Fatiha okunmasını istedi ve şehit evindeki herkes dua okudu.

Eski Bakan Yazıcı ile birlikte taziyeye AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel de katıldı. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Olacağını Anne-babasına Söylemiş - Son Dakika


Advertisement