Şehit Polisin Ağabeyi Beraber Görev Yapmak İçin Tunceli'ye Tayin İstemiş - Son Dakika
Güncel

Şehit Polisin Ağabeyi Beraber Görev Yapmak İçin Tunceli'ye Tayin İstemiş

Şehit Polisin Ağabeyi Beraber Görev Yapmak İçin Tunceli\'ye Tayin İstemiş

Tunceli'de PKK'nın şehit ettiği Aydın Nazillioğlu'nun şehadetinde ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

10.09.2015 11:45  Güncelleme: 12:02

Tunceli'de terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit olan Balıkesirli Aydın Nazillioğlu'nun baba ocağına ateş düştü. Anne ve baba cenaze için Elazığ'a giderken, mahalle sakinleri evin önüne Türk bayrağı astı. Şehit polis Nazillioğlu'nun ağabeyinin, kardeşiyle beraber görev yapmak için Edirne'den Tunceli'ye tayinini istediği öğrenildi.

TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

Tunceli Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nde polis lojmanlarına roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda ağır yaralanan polis memuru Aydın Nazillioğlu, kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde şehit düştü. Balıkesir'in Altıeylül ilçesine bağlı Bayat kırsal mahallesinde yaşayan şehidin ailesine gece acı haber verildi. Haberi alan anne Asiye ve baba Yaşar Nazillioğlu, hemen Elazığ'a hareket etti. Şehidin Bayat'taki evinin önüne mahalle sakinlerince Türk bayrağı asıldı.

ACIMIZ BÜYÜK

Ambulansların beklediği evin önünde konuşan mahalle sakini Mehmet Alkan, "Acı haberi akşam aldık. Köy muhtarı ile beraber gelip haberi verdiler. Cenaze saat 04: 00 gibi gelecek dediler. Şehidin abisi Hamza, Edirne'den Tunceli'ye tayinini istemiş. Oraya gitmiş. Sonra kardeşini nöbet tutarken vuruyorlar. Acımız büyük" dedi.

"ÇOK ÜZGÜNÜZ"

Şehidin amca oğlu Hakkı Nazillioğlu ise acı haber karşısında yıkıldıklarını söyledi. Nazillioğlu, "En son kendisi ile bir ay kadar önce görüştük. Yeni gitmişti göreve, abisi de yeni gitmişti. Abisi Edirne'den oraya geçmişti. Biz haberi akşam aldık. Üzgünüz" şeklinde konuştu.

Şehit Aydın Nazillioğlu'nun cenazesinin Elazığ'da düzenlenecek tören sonrasında Balıkesir'e gönderileceği öğrenildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Polisin Ağabeyi Beraber Görev Yapmak İçin Tunceli'ye Tayin İstemiş - Son Dakika


Advertisement