Tokat Yeşilyurt'ta Seçim Gerginliği Sürüyor - Son Dakika
Güncel

Tokat Yeşilyurt'ta Seçim Gerginliği Sürüyor

Tokat Yeşilyurt\'ta Seçim Gerginliği Sürüyor

Tokat'ın Yeşilyurt İlçesi'nde AK Parti'li Kazım Misafir'in 50 oy farkla kazandığı seçim sonrası, sonuçlara itiraz eden MHP'liler ile AK Partililer arasında süren gerginlik bugün de devam etti.

01.04.2014 13:54

Tokat'ın Yeşilyurt İlçesi'nde AK Parti'li Kazım Misafir'in 50 oy farkla kazandığı seçim sonrası, sonuçlara itiraz eden MHP'liler ile AK Partililer arasında süren gerginlik bugün de devam etti. Kaymakamlık önünde toplanan MHP'li grup, seçimin iptalini istedi. İlçede gergin bekleyiş sürüyor.

Yeşilyurt İlçesi'nde 30 Mart'ta mevcut belediye başkanı Kazım Misafir ile MHP Belediye Başkan adayı Kübra Sever Taşkıran arasında kıran kırana seçim yarışı yaşandı. Mevcut Başkan Kazım Misafir, 1360 oya karşı 1410 oy alarak yeniden seçildi. Seçim boyunca 2 adayın taraftarları arasında yaşanan gerginlik, seçimin ardından yeniden başladı. Dün her iki adayın yakınları arasında çıkan ve 8 kişinini yaralandığı gerginlik bugün de devam etti. İlçede yaklaşık 200 kişilik MHP'li grup, Kaymakamlık binası önünde toplandı. Kent merkezinden gelen polis ekipleri, Kaymakamlık binası önünde önlem aldı. Burada grup adına basın açıklaması yapan MHP İlçe Başkanı Hüseyin Sezer, ilçede yapılan yerel seçimlere şaibenin karıştığını öne sürerek, "Sandık kurullarında kanunlara aykırı olarak, inisiyatif alınarak seçim kuralları ihlal edilip sadece 1007 nolu sandıkta 50 kişinin oylarının kullanılması için yakınlarına müsaade edilmemiştir. Saat 13.00'da olaya müdahale edilmesi neticesinde itirazımıza verdiği cevabı dilekçesine bu yanlışı yaptığını itiraf etmiş, seçimlere şaibe bulaşmıştır. Bu hukuksuzlar neticesinde seçimlerin iptal edilmesi gerekmektedir" dedi. Sezer ayrıca, seçimlere itiraz ettiklerini söyledi. Grup açıklamasının ardından, 'Kaymakam istifa' diye bağırdı.

İŞ YERİNE SALDIRDILAR

Burada basın açıklamasının ardından ilçe meydanına çıkarak 100'üncü Yıl Mahallesine yürümek isteyen gruba polis engel oldu. Ardından Atatürk Bulvarına doğru yürüyen gruptan bazıları, yol kenarında bulunan bir Telekom bayisine saldırdı. İş yerinin camı kırıldı, polis gruba biber gazı sıkarak bölgeden uzaklaştırdı.

Ardından grup slogan atarak Atatürk Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında bazı esnaf kepenk indirdi. Grup bir süre yürüdükten sonra dağıldı. Özel hareket polisi, jandarma ile çok sayıda çevik kuvvet polisinin önlem aldığı ilçede gerginlik devam ediyor. - Tokat

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tokat Yeşilyurt'ta Seçim Gerginliği Sürüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • büsra yilmaz: Bau ilcedede her sey olyor. insanlarin ne yaptigi Bell olmuyor. 0 0 Yanıtla

Advertisement