Turizmcilerden İrlandalı Turiste Tatil Daveti - Son Dakika
Güncel

Turizmcilerden İrlandalı Turiste Tatil Daveti

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, Aksaray'da esnafın saldırısına uğrayan İrlandalı turisti Antalya'da ağırlamak istediklerini belirtti.

28.08.2015 09:16

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Ersoy, "Dernek olarak mağdur edilen turist ve eşini, yaşanan bu talihsiz olayı unutturmak ve gerçek Türk misafirperverliğini yaşatmak amacıyla istedikleri zaman bir hafta boyunca İstanbul veya Antalya'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız" dedi.

TALİHSİZ OLAYI UNUTTURMAK İSTİYORLAR

Turizmcilerden İrlandalı turiste tatil daveti İlgili Videolar İrlandalı turist tüm esnafı dövdü Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, İrlandalı turist ve eşini, Aksaray'da yaşanan talihsiz olayı unutturmak ve gerçek Türk misafirperverliğini yaşatmak amacıyla istedikleri zaman bir hafta boyunca İstanbul veya Antalya'da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Ersoy, yazılı açıklamasında, Türkiye'ye gelen turistin üçte birini ağırlayan İstanbul'un yabancıların en çok uğradığı semtlerinden Aksaray'da yaşanan olayı unutmak veya geçiştirmenin mümkün olmadığını aktardı.

"ÖNLEM ALINMAZSA BENZER SALDIRILAR ARTABİLİR"

Saldırı sonrası, mağdur turistin ağır yaralanabileceğini hatta bu saldırının ölümle dahi sonuçlanabileceğini vurgulayan Ersoy, şunları kaydetti: "Esnaf yaptığı açıklamada, turistin alkol talebinin yerine getirilmemesi sonucu sinirlendiğini ve bu olayların yaşandığını ifade etmiştir. Turizmin yoğun olduğu bu gibi bölgelerde turistlere hoşgörü ile yaklaşacak bilince sahip olmayan esnafın hizmet vermesini doğru bulmuyoruz. Böyle bilinçsizce yapılan saldırı olaylarına kayıtsız kalınır ve tedbir alınmazsa turistlere yapılan bu gibi davranışlar artış gösterecek, turistler girdikleri mekanlarda getirilen hesaba dahi itiraz ettiklerinde 'Nasıl olsa kayda değer cezası yok' denilip, benzer saldırı olaylarına maruz kalmalarının önü açılacaktır.

"RAKİP ÜLKELERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜ"

Bu saldırıyı yapanlar yargılanıp hak ettikleri cezaları aldıklarında ancak ülkemize gelen turistlerin sahipsiz olmadıklarını kanıtlamış olacağız. Bu olayın faillerinin tespit edilip en kısa zamanda, yargılanıp kamuoyuna da afişe edilmeleri için İstanbul Valisi'ni göreve davet ediyoruz. Özellikle İrlanda ve İngiltere basınında gereksiz yere gündem olan bu olay, Türkiye genelinde güvenli ortamın olmadığı imajı yaratmaya çalışan rakip ülkelerin ekmeğine yağ sürmüştür."

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, dernek olarak mağdur edilen turist ve eşini, yaşanan bu talihsiz olayı unutturmak ve gerçek Türk misafirperverliğini yaşatmak amacıyla istedikleri zaman bir hafta boyunca İstanbul veya Antalya'da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Turizmcilerden İrlandalı Turiste Tatil Daveti
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Turizmcilerden İrlandalı Turiste Tatil Daveti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (74)

 • ............: türkiyeyi bu kadar aşağalatan bir esnaflar olamaz.alın ünlendiniz madaralığınızla.keşke insanlığınızı göstereydiniz şiddet yerine.yerin dibi oldunuz . 77 3 Yanıtla
 • Yasli kurt: Adam hak etti 29 9 Yanıtla
 • Paşa: Adam 2 kişi ile birlikte kavgaya gelmiş kamera görüntüleri çok açık. Sonra da mağduru oynuyor pis herif. Defol git bu ülkeden bi daha da gelme 5 29 Yanıtla
  AKŞAM OLSADA EVE GİTSEM: OO NE GÜZELLL YAPTIII BIRININ BUTUN DİŞLERİNİ KIRMIŞ AKLINA BAŞINA GELMİŞTİR KAVGAYA KAVGA ETMEK İÇİN GİRİLMEZ UZLAŞTIRMAK İÇİN GİRİLİR ADAMA HELAL OLSUNNNN 4 1 CcC: Çakma fake irlandalı 1 2
 • dsweden: ben turkiyeliyim ama turkiyede tatil yapmaktan korkuyorum 23 10 Yanıtla
 • TT: cıkıp bende birilerini dövsem banada tatil teklifi gelirmi 19 13 Yanıtla
  pas: 15 20 kişi döversen seni irlandalı ile karşı karşıya getirirler unutma 4 0
 • esnaf eşref(dayak yiyen eşref): Ben ,aksarayda dayak yiyen,dişleri dökülen bunun sonucunda hayata küsen ve hayatı sorgulayan,ESNAF ŞEREF...Bu olay dış güçlerin ,bir oyunudur.Görüntüler montajdır.Benim dökülen dişlerim ,daha gür çıkacaktır.Kamuoyuna saygıyla duyururum... 16 3 Yanıtla
 • kobra: süper ya birde Antalya esnafını dövsün 18 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement