Türkiye'deki Konferansta Bulunmaktan Onur Duyacağım' - Son Dakika
Güncel

Türkiye'deki Konferansta Bulunmaktan Onur Duyacağım'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 5-7 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye gelecek olan BM Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı UNESCO'nun Genel Direktörü Irina Bokova, Türkiye’de düzenlenecek Büyükelçiler Konferansı’nda bulunmaktan onur duyacağını ifade etti.

03.01.2015 20:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye ziyareti öncesi konuşan Bokova, Türkiye ile BM’nin mevcut ilişkilerini daha da ileri taşımaları için çalışacaklarını ifade etti. Sivil hakları ve işbirliği konusunda adımlar atacaklarını kaydeden Bokova, Türkiye’de düzenlenecek 7. Büyükelçiler Konferansı’na katılmaktan büyük gurur duyacağını söyledi. Türkiye’de birçok tarihi bölgenin olduğuna da dikkat çeken Bokova, Türkiye’nin bu anlamda UNESCO’nun en önemli üyelerinden biri olduğunu ifade etti.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilâtı UNESCO'nun Genel Direktörü Irina Bokova Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun daveti üzerine 5-7 Ocak 2015 tarihlerinde ikili resmi ziyaret için Türkiye’ye gelecek. Bokova, ayrıca ziyareti kapsamında 5-9 Ocak tarihlerinde düzenlenecek 7. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşma yapacak. 

Türkiye\'deki Konferansta Bulunmaktan Onur Duyacağım\'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türkiye'deki Konferansta Bulunmaktan Onur Duyacağım' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Pendik'te asker eğlencesi yapanlara ceza yağdı: 37 bin 315 TL ceza kesildi
  13:31 Pendik'te asker eğlencesi yapanlara ceza yağdı: 37 bin 315 TL ceza kesildi

  Pendik'te asker eğlencesi yapan bir grup, alt geçitte yolu trafiğe kapatarak lastik yakarak, drift attı. Görüntülerden kimliği tespit edilerek gözaltına alınan iki sürücüye 37 bin 315 TL para cezası kesildi. Ayrıca trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan adli işlem başlatıldı.

 • İstanbul Sultangazi'de çalıntı araçla kaçmaya çalışan 3 şüpheli tutuklandı
  13:30 İstanbul Sultangazi'de çalıntı araçla kaçmaya çalışan 3 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Sultangazi'de çalıntı araçla kaçmaya çalışan ve hakkında kesinleşmiş hapis cezaları ve suç kayıtları bulunan 17 yaşındaki 3 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin aracında yapılan aramalarda çalıntı konsollar bulundu. Şüpheliler adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'dan Şeffaf Yönetim Açıklaması
  13:30 Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'dan Şeffaf Yönetim Açıklaması

  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye meclisinde yaptığı açıklamada şeffaf yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini ve alınacak kararların adaletten şaşmayacağını belirtti.

 • Malatya Darende'de Otomobil Kazası: 2'si Ağır 8 Yaralı
  13:27 Malatya Darende'de Otomobil Kazası: 2'si Ağır 8 Yaralı

  Malatya'nın Darende ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Batuhan Yılkınc yönetimindeki bir otomobil ile henüz sürücüsü belirlenemeyen başka bir otomobil çarpıştı. Kazada, 2'si ağır olmak üzere toplam 8 kişi yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından hastanelere sevk edildi.

 • Afyonkarahisar Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  13:24 Afyonkarahisar Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 31 Mart seçimlerinin ardından ilk toplantısını Belediye Başkanımız Burcu Köksal Başkanlığında yaptı. Köksal ve belediye meclis üyeleri, nisan ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

 • Antalya'da teleferik kazasıyla ilgili değerlendirmeler
  13:20 Antalya'da teleferik kazasıyla ilgili değerlendirmeler

  Antalya Makina Mühendisleri Odası Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Atmaca, teleferik kazasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Atmaca, kazanın bakım eksikliği veya periyodik kontrol hatalarından kaynaklanabileceğini belirtti. Ayrıca, teleferik hattının girişine 'Girilemez' şeridi asıldı ve turistler hayal kırıklığına uğradı.


Advertisement