Ümit Özdağ: "Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi İstirahatgahı... - Son Dakika
Güncel

Ümit Özdağ: "Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi İstirahatgahı...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya başlattığı "İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşü" öncesi yaptığı konuşmada, "Bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül'e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk'e, silah arkadaşlarına, İstiklal Harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek; istiklal yolunda yürüyen Şerife bacılara, onların emeklerine saygınızı göstermek istiyorsanız hangi partiye oy verdiğiniz önemli değil. 'Bu Cumhuriyet’ten başka Cumhuriyetim yok' diyorsanız gelin bizimle birlikte yürüyün ve bu yürüyüşü onurla hep birlikte ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de sona erdirelim" dedi.

28.08.2023 15:24  Güncelleme: 17:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya başlattığı "İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşü" öncesi yaptığı konuşmada, "Bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül'e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk'e, silah arkadaşlarına, İstiklal Harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek; istiklal yolunda yürüyen Şerife bacılara, onların emeklerine saygınızı göstermek istiyorsanız hangi partiye oy verdiğiniz önemli değil. 'Bu Cumhuriyet'ten başka Cumhuriyetim yok' diyorsanız gelin bizimle birlikte yürüyün ve bu yürüyüşü onurla hep birlikte ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de sona erdirelim" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya "İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşü" başlattı. Yürüyüş öncesinde İnebolu'da konuşan Özdağ, şunları söyledi:

"NE YAZIK Kİ CUMHURİYETİMİZİ KUTLAMAMAK, YÜZÜNCÜ YILI KUTLAMAMAK DOĞRULTUSUNDA ADETA BÜYÜK BİR ÇABA SARF EDİYORLAR"

"Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutluyoruz. Bu yüz yıl kolay geçmedi. Bu yüz yıl 1683'te Viyana önünde başlayıp 1921'de Sakarya önüne kadar süren ve yüzlerce yıl bir milletin bir ordunun ve bayrağın üç kıtadan geri çekilmesi sonucunda kazanılan nihai bir zaferden sonra Türk'ün elinde kalan son vatan parçasında kurulan Cumhuriyet'in hikayesidir. Bu Cumhuriyet'i hiçbir emek sarf etmeden hiçbir noktasında inşasına katkı vermeden hazır bulanlar; kendilerinden önce katlanılan büyük eziyetleri, halkın yapmış olduğu büyük fedakarlıkları görmemezlikten gelip var olan her şeyi kendi yaptıklarını zannedenler bugün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı şanla, şerefle ve büyük törenlerle kutlanmayı hak ederken ne yazık ki Cumhuriyetimizi kutlamamak, yüzüncü yılı kutlamamak doğrultusunda adeta büyük bir çaba sarf ediyorlar.

Oysa cumhuriyet Türk milleti için 1683-1921 yılları arasındaki geri çekilme, imha, soykırım ve tehcirlerden sonra adeta bir ikinci Ergenekon olmuştur. Türk milleti bu yüz yıl içinde yaralarını sarmış, asırlardır ihmal edilmiş Anadolu'yu taş taş, adım adım, ray ray döşemiş ve sağlıksız, hasta, okumamış bir toplumu sağlığına, eğitime ve sanayileşmeye doğru adım adım ileri sevk etmiştir. Şimdi Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlarken görüyoruz ki yüz sene önce işgal ordularıyla bu toprakları işgal edip Türk milletinin hukukunu sona erdirmek isteyenler kavimler göçü benzeri göçlerle ülkemizi işgal etmektedirler. Biz bütün Türk halkına Zafer Partisi olarak bu konuda öncülük yaparak bu amansız işgale karşı bu örtülü ve sessiz istilaya karşı Türk milletinin 'vatanımı geri istiyorum' şeklindeki talebini siyasetin gündemine taşıdık ve bunu yaparken de güç aldığımız kaynak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının vermiş olduğu şanlı mücadele, istiklal harbimiz ve Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi oldu.

"HEP BİRLİKTE EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EBEDİ İSTİRAHATGAHI ANITKABİR'DE SONA ERDİRELİM"

Bugün 28 Ağustos 2023, bundan 103 sene önce 28 Ağustos 1920'de bir vapur İnebolu kıyılarına silah ve cephane taşıyarak yaklaştı. Teknelerle İnebolulu kahraman kayıkçılar silahları ve cephaneleri vapurdan kıyıya indirdiler. Kıyıya inen silah ve cephanelerde kanılara yüklenerek Ankara'ya doğru yola çıkarıldı. İstiklal Harbi işte balıkçılar, onların tekneleri, kanılar, kanıların başındaki Şerife bacılar onların taşıdıkları cephane, silah ve İnebolu halkının kahraman direnişi sayesinde kazanıldı. Aradan 103 sene geçtikten sonra aziz Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılını kutlamak ve Türk halkına 'bu sene yüzüncü yıl şanlı Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı artık silkinin, toparlanın, ayağa kalkın, Cumhuriyet'in yüzüncü yılını kutlayın' diyerek yola çıkacağız. Bu yol uzun bu yol zor ama hiç unutmayalım ki bizim savaş olmayan barış dolu bir ortamda devlet kara yolundan güvenle yapacağımız yürüyüşü Şerife bacılar ayaklarında çarıklarla, sırtlarında cephaneyle, kucaklarında çocuklarıyla, kar, fırtına altında veya yanan güneş altında aç ve susuz yapmışlardı. Bizim yürüyüşümüz onların zor, cefalı ama onurlu yürüyüşüne de 103 sene sonra bir saygı duruşu anlamına geliyor.

Buradan bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül'e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk'e, silah arkadaşlarına, İstiklal Harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek; istiklal yolunda yürüyen Şerife bacılara, onların emeklerine saygınızı göstermek istiyorsanız hangi partiye oy verdiğiniz önemli değil. 'Bu Cumhuriyet'ten başka Cumhuriyetim yok' diyorsanız gelin bizimle birlikte yürüyün ve bu yürüyüşü onurla hep birlikte ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de sona erdirelim.

Ümit Özdağ: "Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk\'ün Ebedi İstirahatgahı...
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Ümit Özdağ: 'Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi İstirahatgahı... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Artvin'de aç kalan ayılar kayak tesisine dadandı
  01:42 Artvin'de aç kalan ayılar kayak tesisine dadandı

  Artvin'de aç kalan ayılar, Atabarı Kayak Merkezi'ndeki personel ve idari binalara zarar vererek yiyecek aradı. Ayılar, kapıları ve camları kırarak içeride yiyecek aradı ve tesislere maddi hasar verdi. Konuyla ilgili olarak Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü açıklama yaptı ve can güvenliğini tehdit edecek bir durum olmadığını belirtti.

 • Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde Türk fotoğraf sanatçısının sergisi açıldı
  01:38 Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde Türk fotoğraf sanatçısının sergisi açıldı

  Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü, Türk-Macar Kültür Yılı etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Dedeoğlu'nun 'İstanbul'dan Anadolu'ya' başlıklı fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Sergi, Türkiye'nin zengin kültürel ve doğal manzaralarını gözler önüne seriyor ve 2 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı
  01:28 Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı

  Artvin-Ardahan kara yolunun Varyant mevkisinde Çoruh Vadisi kenarındaki vahşi çöp depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın başladı. Artvin Belediyesi itfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Antalya, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle yaşanan ihracat kaybını doğu ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor
  01:22 Antalya, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle yaşanan ihracat kaybını doğu ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor

  Antalya'da domates üretimi yapan ihracatçılar, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle ihracat kaybını Doğu Avrupa ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor. İhracatın yüzde 90'ını Ukrayna'ya yapan Antalya, savaşın etkisiyle pazardaki satış oranının yüzde 70 düştüğünü belirtiyor. Üretim maliyetlerinin yüksek olması ve ulaşım sorunları da ihracatçıların karşılaştığı diğer sorunlar arasında yer alıyor.

 • Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi
  01:20 Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tanzanya'nın Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba'yı Dışişleri Bakanlığı'nın Resmi Konutunda ağırladı.

 • Adıyaman'da kavşakta meydana gelen kaza sonucu 4 kişi yaralandı
  01:18 Adıyaman'da kavşakta meydana gelen kaza sonucu 4 kişi yaralandı

  Adıyaman'ın Atatürk Bulvarı Valilik Kavşağı'nda meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil çarpıştı. Kazada Ahmet Can B., Gülsüm B., Müslüm B., ve Remziye K. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Muş'ta 40 bin TL'ye çoban bulunamıyor
  01:11 Muş'ta 40 bin TL'ye çoban bulunamıyor

  Muş'ta havaların ısınmasıyla birlikte hayvanlarını meralara çıkarmaya başlayan besiciler, 40 bin lira maaş vermelerine rağmen çoban bulamıyor. Gençlerin kırsal bölgelerden şehirlere göç etmeyi tercih etmeleri, Muş'un besicilik anlamında iş gücü eksikliğine yol açıyor. Muş'un besicilik geleneğini sürdürmek ve sektörün geleceğini güvence altına almak için çoban bulma sorununun etkili bir şekilde ele alınması gerektiği belirtiliyor.

 • Apple, iPhone 16 ile tasarım değişikliklerine gidiyor
  01:09 Apple, iPhone 16 ile tasarım değişikliklerine gidiyor

  Apple'ın iPhone 16 modelinde dikey kamera kurulumuna geri dönüş yapacağı ve SIM kart tepsisi yerine Eylem düğmesi kullanabileceği belirtildi. Yeni sızıntılar, iPhone 16 serisinin tasarımında yapılan değişiklikleri ortaya koydu. Ayrıca çerçevelerin incelmesi, telefonun darbelere karşı daha hassas olabileceğini gösteriyor.

 • Türkiye'de En Popüler Dijital Akış Platformları
  01:09 Türkiye'de En Popüler Dijital Akış Platformları

  Son yıllarda DVD'ler, yerini dijital akış platformlarına bırakmış durumda. Türkiye'de hızla yaygınlaşan dijital akış platformları arasında en popüler olanı yüzde 38 pazar payıyla BluTV oldu. İkinci sırada yüzde 27 pazar payıyla Netflix yer alırken, Amazon Prime Video yüzde 19 pazar payıyla üçüncü sırada yer aldı. Disney+ ve MUBI ise daha küçük pazar paylarıyla listeye dahil oldu.

 • Türkiye, Günlük Elektrik Üretiminin Yüzde 78,5'ini Yenilenebilir Enerjiden Karşılıyor
  01:09 Türkiye, Günlük Elektrik Üretiminin Yüzde 78,5'ini Yenilenebilir Enerjiden Karşılıyor

  Türkiye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın açıklamalarına göre 12 Nisan tarihinde günlük elektrik üretiminin yüzde 78,5'i yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılandı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının Türkiye'nin cari açığı azaltma, enerji arz güvenliği sağlama ve karbon nötr hedeflerine ulaşma konularında kritik bir rol oynadığı vurgulandı. Ayrıca, 2024 yılında lisanssız yenilenebilir yatırımlar için 7 bin 500 megavatlık ek kapasite ilan edildi ve 2035 yılına kadar güneş ve rüzgar santrallerinin devreye alınarak yenilenebilir enerjinin üretim içindeki payının yüzde 55'e yükseltilmesi hedeflendi.

 • Erdal Beşikçioğlu, Belediye Başkanı olarak ilk nikahı kıydı
  01:09 Erdal Beşikçioğlu, Belediye Başkanı olarak ilk nikahı kıydı

  Ankara'nın Etimesgut ilçesinden aday olan ve 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu, başkan olarak ilk nikahını kıydı. Belediyenin hesabından yapılan paylaşımda, Beşikçioğlu'nun Berkay Dinçsoy ve Mine Kaya çiftinin nikahını kıyarak, çiftimize ömür boyu mutluluklar dilediği ifade edildi. Paylaşımda ayrıca çiftin ve ailesinin Erdal Beşikçioğlu ile fotoğrafları da yer aldı.


Advertisement