Ünlü İsimler Engelliler İçin Bir Araya Geldi - Son Dakika
Güncel

Ünlü İsimler Engelliler İçin Bir Araya Geldi

Ünlü İsimler Engelliler İçin Bir Araya Geldi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde engelliler yararına düzenlenen defile ve konserde Ali Şan, Özlem Yıldız, Hande Ataizi, Tuba Özerk, Zeynep Mansur gibi birçok ünlü isim bir araya geldi.

11.05.2016 09:04

Muğla'nın Bodrum ilçesinde engelliler yararına düzenlenen defile ve konserde Ali Şan, Özlem Yıldız, Hande Ataizi, Tuba Özerk, Zeynep Mansur gibi birçok ünlü isim bir araya geldi. Tüm gelirleri engellilere aktarılacak olan gece yıldızlar geçidine dönerken, vatandaşların katılımı ise yetersiz kaldı.

Bodrum Antik Tiyatroda gerçekleştirilen ve tüm gelirleri engellilere bağışlanacak olan konser ve defileye ünlüler akın etti. Yıldızlar geçidine dönen geceye engelli bireyler, aileler ve az sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar, ilk olarak modacı İnci Bentürk'ün hazırladığı gelinlik ve abiyelerden oluşan defileyi izledi. Defilede, Özlem Yıldız başta olmak üzere Elif Ece Uzun, Simge Tertemiz, Tuğba Karaca gibi birçok ünlü manken podyuma çıkarak gelinlik ve abiye kıyafetlerle boy gösterdi. Defilenin ardından Alişan, Tuğba Özerk, Zeynep Mansur etkinlikte sahne alarak şarkılarını engelliler için söyledi.

Podyuma çıkmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özlem Yıldız Bodrum'u çok sevdiğini ifade ederek, "Ben Bodrum'a tatile geldiğim zaman antik tiyatroyu ziyaret etme fırsatım olmamıştı. Böyle bir organizasyon içerisinde olmak ve böyle bir sosyal sorumluluk projesinin içinde bulunmak beni çok mutlu etti. Biraz heyecanlıyım. Çok podyuma çıkan bir insan olmadığım için" dedi.

"KALAN SAĞLAR BİZİMDİR"

Defilenin ardından ünlü oyuncu Hande Ataizi ise organizasyonu gerçekleştiren Aydın Çelebi'ye plaket verdi. Çelebi plaket almadan önce, "Bu organizasyona katılan sanatçı, manken dostlarıma ve sadece burada bulunan duyarlı halka teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Ataizi daha sonra organizasyona katkıda bulunan turizmci Yılmaz Algül'e teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti. Plaket alan Algül katılımın az olması nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi. Bunun üzerine Hande Ataizi ise "Kalan sağlar bizimdir" diyerek engellilere destek olan herkese teşekkür etti.

ALİŞAN SÖYLEDİ, ENGELLİLER OYNADI

Defile ve plaket sunumunun ardından konser başladı. İlk olarak sahneye Zeynep Mansur çıktı. Sevilen şarkılarını seslendiren Mansur engelli vatandaşların yanına giderek şarkılarını beraber söyledi.

Daha sonra sahneye çıkan Alişan ise eski ve yeni albümünden şarkılar seslendirdi. Sahneden inerek engelli vatandaşların yanına giden Alişan engelli bireylerle teker teker fotoğraf çektirdi. Ünlü sanatçı sahneye engelli vatandaşlarla çıkarak hareketli parçalarda beraber oynadı.

Son olarak sahneye çıkan pop şarkıcısı Tuğba Özerk de engelli bireylerin yanına giderek şarkılarını beraber seslendirdi. Bol bol vatandaşlarla fotoğraf çektiren Özerk kendisinin de bir kaza sonucunda 6 ay koltuk değnekleri ile yaşadığını ve çok zor bir durum olduğunu ifade etti.

GECEYE KATILANLARIN YARISI DAVETLİ

Öte yandan, konser biletlerinin 30 liraya satılan geceye vatandaşların ilgi göstermemesi dikkatlerden kaçmadı. Düzenlenen bazı konser ve etkinliklerde biletler 100 ila 500 TL arasında satılıp, 3 bin kişilik antik tiyatroda izdiham oluşurken, engelliler için düzenlenen etkinliğe yaklaşık 250 kişinin katıldığı gözlendi. Konser ve defileyi izlemeye gelen vatandaşların çoğunun etkinliğe davetli olarak katılan engelli bireyler ve aileleri olduğu öğrenildi. Organizasyona destek verenler ise vatandaşların duyarsızlığı karşısında şaşkınlık yaşadı. Engelliler haftası nedeni ile düzenlenen etkinlikten elde edilen gelirin Kaymakamlığa verilerek engellilere ulaştırılacağı yetkililer tarafından bildirildi. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ünlü İsimler Engelliler İçin Bir Araya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement