Yıldız Sarayı Vakfı Tarih Severleri Yıldız Sarayı'nda Buluşturuyor - Son Dakika
Güncel

Yıldız Sarayı Vakfı Tarih Severleri Yıldız Sarayı'nda Buluşturuyor

Yıldız Sarayı Vakfı Tarih Severleri Yıldız Sarayı\'nda Buluşturuyor

Yıldız Sarayı Vakfı, tarih severleri Yıldız Sarayı'nda buluşturuyor.

28.03.2013 17:54

Yıldız Sarayı Vakfı, tarih severleri Yıldız Sarayı'nda buluşturuyor. Türkiye'nin önde gelen akademisyen ve sanatçılarını buluşturan konser ve seminer dizisinin startı, düzenlenen basın toplantısıyla verildi.

Tarihe bakışa yeni bir içerik ve zenginlik kazandırmayı hedefleyen ve bu doğrultuda "Saray Akademi Yıldız" eğitimlerini Yıldız Sarayı Müzesi Müdürlüğü'nün katkılarıyla hayata geçiren Yıldız Sarayı Vakfı, bahar dönemi konferans ve seminerler dizisi başlattı. Etkinliklerin startı düzenlenen basın toplantısıyla verildi. Yıldız Sarayı'nda yapılan basın toplantısına Yıldız Sarayı Müdürü Ali İlker Tepeköy, Yıldız Sarayı Vakfı Başkanı Dölen Eker, Minyatür ve Performans Sanatçısı Günseli Kato, Tarihçi-Yazar Saro Dadyan, Prof. Dr. Ünal Akkemik, Sanat Tarihi Uzmanı Belkıs Buket Bayoğlu ve gezi yazarı ve Tarihçi Saffet Emre Tonguç katıldı. Düzenlenen toplantıda etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Nisan, mayıs, haziran ayları boyunca sürecek olan eğitim seminerlerine, Yıldız Sarayı Müdürü Ali İlker Tepeköy, Araştırmacı Yazar Aytunç Altındal, Minyatür ve Performans Sanatçısı Günseli Kato, Dr. Irvin Cemil Schick, Sadberk Hanım Müzesi Sanat Tarihçisi Lale Görünür, Yüksek Mimar Murat Atabarut, Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler Uzmanı Sevgi Ağca, Prof. Dr. Ünal Akkemik ve Prof. Dr. Vahdettin Engin'in katılacağı belirtildi. "Saray Akademi Yıldız"ın konferanslarının ise halkla ilişkiler duayeni İtibar Mimarı Betül Mardin, Sanat Tarihi Uzmanı Belkıs Buket Bayoğlu, Müzikolog Dr. Emre Aracı, Tarihçi Yazar Mustafa Armağan, Prof. Dr. Norman Stone, Tarihçi Yazar Saro Dadyan ve Prof Dr. Semavi Eyice tarafından verileceği ifade edildi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yıldız Sarayı Vakfı Tarih Severleri Yıldız Sarayı'nda Buluşturuyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement