Yoksul Ailelerin Çocuklarına Yat Gezisi - Son Dakika
Güncel

Yoksul Ailelerin Çocuklarına Yat Gezisi

Yoksul Ailelerin Çocuklarına Yat Gezisi

Mersin'de Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocukların Sosyal Gelişimi Projesi kapsamında 100 çocuk ilk kez yat gezisi yaptı.

24.09.2012 11:55  Güncelleme: 12:07

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocukların Sosyal Gelişimi Projesi kapsamında 100 çocuk ilk kez yat gezisi yaptı.

Mersin'in göçle gelen merkez Akdeniz ve Toroslar İlçeleri'ndeki 15 ilköğretim okulunda eğitimlerini sürdüren 100 çocuk, araçlarla Silifke'nin Taşucu Beldesi'ne getirildi. İlk kez yat gezisine katılan çocuklar, Doğu Akdeniz'in eşsiz koylarını gün boyu dolaştı. Bol bol şarkı ve türkü söyleyip halay çeken çocuklar, ilk kez yat turuna katılmanın keyfini çıkarttı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selahattin Bulut ile Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Sarı da çocukların eğlencelerine eşlik etti.

Müdür Selahattin Bulut, çocukların Sosyal Gelişimi Projesi'nin göçle oluşan mahallerde yaşayan çocuklarını kapsadığını söyledi. Bulut, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak çocuklarımızın bu temel haklarını yaşaması için bu ve benzeri projeleri hayata geçiriyoruz. Böylece bu çocuklarımız devletin şefkat elinin kendilerine uzanmasına tanıklık ederek, topluma yararlı birer birey olabilmenin çabasına giriyorlar. İlk kez 100 çocuğumuz yat gezisiyle tanıştı" dedi. - Mersin

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yoksul Ailelerin Çocuklarına Yat Gezisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement