'Yol Kestin' Diye Minibüse Silahlı Saldırı - Son Dakika
Güncel

'Yol Kestin' Diye Minibüse Silahlı Saldırı

\'Yol Kestin\' Diye Minibüse Silahlı Saldırı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, yol verme konusunda çıkan tartışmada, içinde kadın yolcu da bulunan minibüse silahlı saldırıda bulunuldu.

06.08.2014 08:11  Güncelleme: 09:17

İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde, yol verme konusunda çıkan tartışmada, içinde kadın yolcu da bulunan minibüse silahlı saldırıda bulunuldu. Olayda yaralanan olmazken, minibüs şoförü polis merkezine sığındı.

Olay, gece yarısı Yamanlar Semti Kubilay Caddesi'nde meydana geldi. Karşıyaka-Yamanlar hattında 35 M 8380 plakalı minibüs ile yolcu taşıyan 26 yaşındaki Ayhan Kaya,  aracı ile giderken Z.T. yönetimindeki otomobili solladı. Otomobilin önünü kestiğini iddia eden Z.T. ile Ayhan Kaya arasında tartışma çıktı. Çevredekiler araya girerek tarafların kavga etmesini önledi. İki sürücü araçları ile ayrıldı.

Ayhan Kaya yaklaşık 1 saat sonra son seferini yapmak için aynı caddeden geçerken yolcu indirdi. Bu sırada aralarında Z.T. ve oğullarının bulunduğu bir grup minibüsün önünü kesti. Gruptaki bazı kişilerin elinde silah ve sopa olduğunu gören Ayhan Kaya, gaza basarak kaçmaya çalıştı. Ayhan Kaya aniden hareket edince 4 kadın yolcu minibüste düşerken, Z.T. ve kalabalık gruptan minibüse silahlarla ateş edildi. Ayhan Kaya, 3 kurşunun isabet ettiği minibüsü Yamanlar Polis Merkezi'ne doğru sürerek kendisi ve yolcuların hayatını kurtardı. Polis merkezine sığınan minibüs şoförü ve araçtaki 4 kadın yolcu olayı yara almadan atlattı.

Ayhan Kaya ile kadın yolcuların ifadesi alındı. Kaya, ifadesinde "Babalarıyla yol verme konusunda tartıştık. 'Önümüzü kestin' gibi şeyler söyleyip bana küfür ettiler. Araya büyüklerimiz girdi, barıştık ve yoluma devam ettim. Meğer çocuklarına haber verip yolda seni beklemişler. Önümü kesmeye çalıştılar, 1 yolcuyu indirirken onları fark ettim. Minibüsle durmayıp devam ettim. Arkamdan silahlarla ateş ettiler. Hızla hareket edince minibüsteki yolcular aracın içinde yere düştü. İyi ki düşmüşler; yoksa kurşun isabet edebilirdi. Minibüsü karakolun önüne çektim. Allah'tan yolculara bir şey olmadı, canımızı zor kurtardık" dedi.

Polis, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Yol Kestin' Diye Minibüse Silahlı Saldırı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement