Yüreğir Belediyesi, Dezavantajlı Vatandaşlara Hizmet Vermeye Devam Ediyor - Son Dakika
Güncel

Yüreğir Belediyesi, Dezavantajlı Vatandaşlara Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Yüreğir Belediyesi, Dezavantajlı Vatandaşlara Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Yüreğir Belediyesi, kimsesiz, yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşların hayatlarına dokunmak için evde bakım, evde sağlık, evde temizlik gibi pek çok hizmet sunuyor. Ayrıca, yeni doğan bebeklere destek paketi gönderen belediye, ihtiyaç sahibi ailelere maddi destek sağlıyor ve askere gidecek gençlere 'Asker Çantası' hediye ediyor. Evde sağlık, psikolojik destek ve kişisel bakım hizmetleri de belediye tarafından sunulan diğer hizmetler arasında yer alıyor.

17.11.2023 13:19  Güncelleme: 13:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yüreğir Belediyesi, yaptıkları çalışmalar ile kimsesiz, yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Yüreğir Belediyesi, evde bakım, evde sağlık, evde temizlik, hasta taşıma, gıda yardımı, psikolojik destek gibi pek çok hizmeti dezavantajlı vatandaşlarla buluşturuyor. Doğumdan ölüme, yaşamın her anında vatandaşların ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet veren Yüreğir Belediyesi, 'Hoş Geldin Bebek' uygulaması ile yeni doğan bebeklerin kişisel ihtiyaçları için ailelere destek paketi gönderiyor. Sosyal kart uygulaması ile ihtiyaç sahibi ailelere her ay düzenli olarak 600 TL destek sağlayan Yüreğir Belediyesi, dezavantajlı ailelere gıda, çölyak hastalarına ise glutensiz gıda desteği veriyor. Vatani görevini yapmak için askere gidecek olan gençleri de unutmayan Yüreğir Belediyesi, gençlere içerisinde kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin yer aldığı 'Asker Çantası' hediye ediyor.

Evde sağlık ve bakım hizmeti

Evde sağlık hizmeti ile yara bakımı ve tıbbi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara pansuman hizmeti veren belediye ekipleri, hasta taşıma hizmeti ile hastaneye gitmekte zorluk çeken vatandaşlara ulaşım, ihtiyacı olan vatandaşlara hasta yatağı, hasta bezi, akülü ve tekerlekli sandalye desteği sağlıyor. Evde psikolojik danışmanlık desteği ile psikolojik destek almak isteyen çocuk, genç ve yetişkin bireyler ise uzman ekiplerce evlerinde ziyaret ediliyor.

Yatağa bağımlı yaşlı, hasta ve engelli bireylere evde yıkama ve tıraş gibi kişisel bakım hizmeti veren ekipler evde temizlik hizmeti ile de evinin rutin temizlik işini yerine getiremeyen, yalnız yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara temizlik hizmeti veriyor.

"İhtiyaçları özenle karşılıyoruz"

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, özenle çalıştıklarını belirterek, "Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek, onlara mutlu ve huzurlu bir hayat sunmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Dezavantajlı vatandaşlarımızın talepleri veya bizim tespit ettiğimiz ihtiyaçları belediyemizce karşılamaya özen gösteriyoruz. Biz halkımıza en iyi hizmeti sunmaya devam ederken, Yüreğir'imizi de daha yaşanabilir ve güzel bir ilçe haline getirmek için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yüreğir Belediyesi, Dezavantajlı Vatandaşlara Hizmet Vermeye Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı
  13:20 Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı

  Engin ve Dilan Polat, evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonucunda hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, çiftin komşularının evini basıp tehdit ettikleri iddia ediliyor. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

 • Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi
  13:17 Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi

  Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda Kayapa-Yenişehir Fayı keşfedildi. Yeni keşfedilen fayın 7,3 büyüklüğünde bir deprem üretebileceği belirtiliyor.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm
  12:35 Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm

  Erzincan'da 9 işçinin toprak altında kaldığı faciayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan şirketin Türkiye'deki müdürü C.Y.D. ifadesinde "Olaydan 2 saat önce bölgede çatlakların olduğuna dair I.R.G. bilgilendirme amaçlı fotoğraf attı ve önlem aldığına dair mail attı. Bu maili yurt dışındaki saat farkı nedeniyle görmemiştim. Olaydan sonra direktör arkadaşların uyarması ile olaydan 3 gün sonra maili gördüm" dedi.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.


Advertisement