Zeytin Bahçelerine Sığınan Suriyelilere 10 Araçlık Yardım - Son Dakika
Güncel

Zeytin Bahçelerine Sığınan Suriyelilere 10 Araçlık Yardım

Zeytin Bahçelerine Sığınan Suriyelilere 10 Araçlık Yardım

Suriye’de yaşanan savaşın 6. yılında yaşadıkları yerlerdeki yoğun bombardımandan kaçarak Türkiye sınırına gelip, zeytin bahçelerinde yaşamaya çalışan 3 bin Suriyeliye insani yardım ulaştırıldı.

24.03.2016 12:23

Suriye'de yaşanan savaşın 6. yılında yaşadıkları yerlerdeki yoğun bombardımandan kaçarak Türkiye sınırına gelip, zeytin bahçelerinde yaşamaya çalışan 3 bin Suriyeliye insani yardım ulaştırıldı.

10 insani yardım aracına yüklenen gıda, hijyen malzemesi, bebek bisküvisi ve bebek bezi, Suriye'nin Halep şehri kırsalında yer alan zeytinliklerde derme çatma çadırlarda kalan savaş mağduru Suriyelilere iletildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı ekiplerince, Anadolu'dan ve dünyanın dört bir tarafından gelen yardımlarla oluşturulan 10 araçlık yardım konvoyuyla ulaşılan aileler gelen yardımlar için teşekkür ederek, hayırseverlere dua ettiler.

İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Kilis Koordinasyon Merkezi Basın Danışmanı Zafer Ersoy yaptığı açıklamada, dünyanın her yerinde olduğu gibi insani yardım anlamında Suriye'de yaşanan dramın ilk günlerinden itibaren mağdur Suriyelilere ulaşmaya çalıştıklarını ve bugün de bu yardım çalışmalarının aralık vermeden sürdüğünü dile getirdi. Ersoy, "6. yılına girilen Suriye savaşında her geçen gün mağdur Suriyelilerin arttığını görüyoruz, onlara yardım etmek için buradayız, evlerini kaybeden, yakınlarını kaybeden Suriyeliler sığınmak için Türkiye'nin sınırlarına geliyor, haliyle yanlarına bir şey alamadan gelen Suriyeliler için çadır, konteyner, battaniye, gıda, kıyafet gibi yardımların yanı sıra her gün 100 bin ekmek üretiyoruz, 25 bin kişilik sıcak yemek dağıtıyoruz. Bütün bu yardımları elbette duyarlı insanların bizlere yollamış oldukları bağışlarla yapıyoruz. Bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Yardımların devam edebilmesi için duyarlı insanların desteklerini bekliyoruz" diye konuştu. - KİLİS

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Zeytin Bahçelerine Sığınan Suriyelilere 10 Araçlık Yardım - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement