Son Dakika Haberleri: 14 Metrelik Tekne ile Ava Çıkan Balıkçı, Limana 8 Bin Palamutla Döndü

14 Metrelik Tekne ile Ava Çıkan Balıkçı, Limana 8 Bin Palamutla Döndü

7 ay önce

21 yıldır balıkçılıkla uğraşan Yasin Birinci, 14 metrelik teknesiyle çıktığı balık avından limana 8 bin palamutla döndü.

Batı Karadeniz Bölgesi'nin en önemli limanlarından Akçakoca'da, denize açılan balıkçılar tonlarca palamutla limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

LİMANA 8 BİN PALAMUTLA DÖNDÜ

Sabahın erken saatlerinde, 14 metrelik teknesiyle balık avına çıkan Yasin Birinci, limana 8 bin palamutla döndü. Birinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 yıldır balıkçılıkla uğraştığını söyledi.

"BALIK BEREKETLİ BU SENE"

Bu yıl palamut bolluğu yaşandığını dile getiren Birinci, "Akçakoca bölgesinde şu an güzel avcılık var. 14 metrelik tekneden 8 bin balık geldi. Balık bereketli bu sene." dedi.

"BALIKLAR BİRER KİLOGRAM CİVARINDA"

Birinci, palamudun tezgahlarda 8 liradan satıldığını aktararak, "Diğer illerde nakliye olduğu için 10 liradan satılıyor. Balıklar yaklaşık birer kilogram civarında. Şu an en uygun, organik, en verimli, en sağlıklı besin olan palamuda en uygun fiyatlarla vatandaşlarımız kavuşmuş oluyor." diye konuştu.

Yasin Birinci, palamut avcılığının ay sonuna kadar devam etmesini umduklarını sözlerine ekledi.

Denizden palamut fışkırıyor;

Haber Yayın Tarihi : 11.10.2018 03:08 Kaynak: AACumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşın İsteğini Not Alıp Talimatı Verdi Soyer Sözünü Tuttu: Ulaşımda İndirim Dönemi Başlıyor Atilla Taş'tan Çok Konuşulacak Kılıçdaroğlu ve İnce Paylaşımı: Utanıyorum!