14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı - Son Dakika

14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı

29.06.2016 19:53

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Doğaya yaban hayvanlarını salma görüntüleri Eskişehir Orman ve Su işleri Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Özge Yaman'nın konuşması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü veterinerleri tarafından 45 gün süren tedavilerinin ardından 10 yaban kuşu ve 4 kirpi doğaya salındı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Doğaya yaban hayvanlarını salma görüntüleri

Eskişehir Orman ve Su işleri Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Özge Yaman'nın konuşması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü veterinerleri tarafından 45 gün süren tedavilerinin ardından 10 yaban kuşu ve 4 kirpi doğaya salındı.

Vatandaşların çeşitli zamanlarda ayakları ve kanatları yaralı olarak buldukları 3 şahin, 1 saz delicisi ile 4 baykuş, 2 kerkenez ve 4 kirpi, Büyükşehir Belediyesi Karantina ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alındı.

Veterinerlerin çalışmaları sonucu uçma eğitimleri yapılan vahşi kuşlar, doğal hayatta yaşayabilecek duruma getirildi. Yaban hayvanları yaklaşık 45 gün süren tedavi sürecinin ardından Yukarı Kalabak Mahallesi yakınlarında doğal ortamlarına bırakıldı.

Eskişehir Orman ve Su işleri Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Özge Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve yaralı olanların tedavi edilmesi gibi tüm çalışmaları yürüttüklerini bildirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Özkan Tarkan ise tedavisi ve uçma eğitimi tamamlanan yaban hayvanlarını doğa ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, hava durumu sunucusu oldu Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Everton'dan ayrılmayı düşünmüyorum Galata Köprüsü kısıtlama öncesi balıkçılarla doldu taştı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi FETÖ'nün sözde imamının evindeki taburenin altından 40 bin dolar çıktı