Gözü gibi baktığı 1951 model Fiat Topolino marka klasik otomobilini gören hayran kalıyor - Son Dakika

Gözü gibi baktığı 1951 model Fiat Topolino marka klasik otomobilini gören hayran kalıyor

Adana'nın Kozan ilçesinde 1951 model Fiat Topolino marka klasik otomobilini çok seven Mahmut Sarıboğa, emektarına gözü gibi bakıyor. Deposu 5 litre yakıt alan aracını artık ailesinin bir ferdi gibi gördüklerini anlatan Sarıboğa, trafikte son model aracı olanların bile 69 yaşındaki aracı görünce hayran hayran baktıklarını söyledi.

Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Tavşantepe mahallesinde oturan evli 4 çocuk babası 67 yaşındaki Mahmut Sarıboğa 1951 Model kırmızı Fiat Topolino marka antika aracına gözü gibi bakıyor. Aracını 15 yıl önce sattığı ancak çocuklarının ağlaması üzerine hemen geri aldığını anlatan Sarıboğa, otomobilin yüzde 95 tüm orijinalliği koruduğunu belirtti. Deposu 5 litre yakıt alan ve tüp taktırıp lastik aksamının değiştiğini söyleyen Sarıboğa, eski araçların daha sağlam bir yapısı olduğunu da kaydetti.

İtalyan otomobil firması Fiat'ın II. Dünya Savaşı'nın başlarında piyasaya sunduğu klasiklerden olan aracına aileden bir birey gibi davranan Sarıboğa, 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkma yasağı olduğu günlerde otomobilinin bakımlarını kapısının önünde aksatmadan yapıyor.

Deposu 5 litre yakıt alıyor! Gözü gibi baktığı 1951 model Topolino'yu gören hayran kalıyor

TRAFİKTE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Mahmut Sarıboğa birçok lüks araçta olmayan ilginin trafiğe çıktığı zaman aracına gösterildiğini kaydetti. Sarıboğa, "1951 Model Fiat Topolino aracımı 1984 yılında almıştım. O zamandan beri beraberiz. Ailemizden bir parçamız oldu. Çocuklarımız ile birlikte yaşamımızı sürdürdük. Aileden bir parça oldu. Çocuklarımız ile birlikte yaşamımızı sürdürdük halada sürdürüyoruz" dedi.

Deposu 5 litre yakıt alıyor! Gözü gibi baktığı 1951 model Topolino'yu gören hayran kalıyor

"SON MODEL ARACI OLANLAR HAYRANLIKLA BAKIYOR"

Aracının kendisinden 2 yaş büyük olduğunu, Kozan'da bütün eş, dost ve arkadaşlarına klasik otomobili ile gezme keyfi yaşattığını anlatan Sarıboğa, "Aracımla anılarımız çok. Bu araba ile 4 çocuk büyüttüm. Hepsi bu araba ile evlendirdim yuvadan uçtular. Bu araba ile yaşayacaksam bu arabaya bakacağız. Adamın altında en son model araba ama bu arabayı görünce hayranlıkla bakıyorlar" diye konuştu.

Deposu 5 litre yakıt alıyor! Gözü gibi baktığı 1951 model Topolino'yu gören hayran kalıyor

"ARACIMA AYNI ANDA 15 KİŞİ BİRDEN BİNMİŞLİĞİ VAR"

15 yıl önce bir kez sattım ve geri aldım diyen Sarıboğa, "Bu araba Kozan'da çok kişi taşıdı. Eskiden arabada azdı içine çor çocuk doluyordu. Bir zaman Adana'da kaldım bir gün arkadaşlarla paça içmeye gidelim dediler. 15 kişi vardı. Aracın alacağı 2-3 kişi o dönem aracın her yerinden tuttular ve 15 kişinin binmişliği var. Bu araçla Urfa'ya, Mersin'e her yere gittim. Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. Bakımlarını düzenli yapıyorum. Her gün evin önünde çalıştırıyorum. Evin çevresinde bir tur atıyorum ve bırakıyorum. Yılda 2 defa bakımlarını yaptırıyorum. Bakımlarını yaptırmazsam muayeneden de geçmez. Türkiye de 3 tane olduğunu, duymuştum. Diğerleri yaşıyor mu bilmiyorum ama ben bunu yaşatıyorum. Ben 67 yaşındayım arabam 69 yaşında ikimizin de sokağa çıka yasağı var. İnşallah koronavirüs sonrası bol bol gezeceğiz. Şimdilik evinde önünde çalıştırıyorum. Günlük temizliğini yapıyorum. Aracımla çok mutluyum. Çocuklar evlenince geriye bana eşim ve aracım kaldı" dedi.

Gözü gibi baktığı 1951 model Fiat Topolino marka klasik otomobilini gören hayran kalıyor

Son Dakika

1 Haziran'da açılacak olan tarihi Kapalıçarşı dezenfekte edildi Son dakika: THY ve Pegasus 1 Haziran'da uçuşlara yeniden başlıyor Dünyanın en lezzetli peynirlerinden olan Karaman'ın Divle obruk peyniri Fransızların tahtını elinden aldı Yargıtay, ücreti ödenmeyen işçinin istifa etmesi halinde tazminat alabileceğine hükmetti İlk olarak 56 yıl önce üretilen prenses tatlısı Sinop'un simgesi oldu BDDK'dan bankalara kredi kolaylığı! KOBİ'ler, ihracatçılar ve yatırım projeleri desteklenecek Adalar'a giriş çıkış yasağı 1 Haziran'da sona eriyor Türkiye'de tiryakiler 2019 yılında sigaraya 78 milyar lira ödedi Özel okul öncesi eğitim kurumları ve kurslar 1 Haziran'dan itibaren açılacak Ekonomistler Mayıs ayında enflasyonun yüzde 0,92 artmasını bekliyor Sıfır aldığı aracı ekspertize götürünce ön kaputun cıvatalarının sök-tak olduğunu öğrendi İsveç'te Satra Brunn köyü şifalı suları sebebiyle tam 7 milyon dolara satılıyor Kamu çalışanlarıyla ilgili idari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayınlandı Koronavirüs salgınında büyük gelir kaybı yaşayan İBB, 157 adet son model araç alacak Yunanistan turist kabul edeceği ülkelerin listesini açıkladı, komşulardan sadece Türkiye yok