Son Dakika Haberleri: 2 Kardeş Sobadan Zehirlenerek Öldü

2 Kardeş Sobadan Zehirlenerek Öldü

7 yıl önce

Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde biri ilkokul, diğeri ise lisede okuyan 2 kizkardeş, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

2 Kardeş Sobadan Zehirlenerek Öldü, System.String[]
Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde biri ilkokul, diğeri ise lisede okuyan 2 kizkardeş, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Olay, Yıldırım Beyazıt Mahallesi İbni Sina Sokak'ta bulunan tek katlı müstakil bir evde meydana geldi. Çubuk Cumhuriyet Ortaokulu 5'inci sınıfında okuyan 11 yaşındaki Yasemin Elmacı ile Hayri Aslan Kız Teknik Meslek Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi olan ablası 15 yaşındaki Esma Elmacı, birlikte kaldıkları odada kömür sobasından çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Talihsiz olay, iki kardeşin odalarından çıkmaması üzerine ortaya çıktı. Çubuk Ofis Yem Fabrikası'nda çalışan baba 43 yaşındaki Hacı Ali Elmacı ile 35 yaşındaki anneleri Hatice Elmacı, çocuklarının hayatını kaybetmesi üzerine sinir krizi geçirip göz yaşı döktü.

Soba zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden iki kardeşin ölümü, ilçedeki eğitim camiası, öğretmenleri ve öğrenci arkadaşlarını da yasa boğdu. Zehirlenerek ölen iki kardeşin, 2 yaşındaki kardeşleri İrem'in ise anne ve babası ile birlikte yattığı için kurtulduğu belirtildi. Yasemin ve Esma adlı öğrencilerin ilçedeki cenaze törenine öğretmenleri ve arkadaşları ile Kaymakam Cemal Şahin ile Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak da katıldı. - Ankara
Haber Yayın Tarihi: 19.12.2012 04:02 Kaynak: DHAGenç kızın hareket halindeki otobüsten düşüp öldüğü olayda dikkat çeken detay! YKS Türkiye birincisi: Şöyle bir bakayım dedim, böyle oldu Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez