24 Kasım Öğretmenler Günü'ne Doğru - Son Dakika

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne Doğru

23.11.2018 13:24
24 Kasım Öğretmenler Günü'ne Doğru, System.String[]

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Aksu, mesajında, öğretmenlerin çağdaş eğitimin neferleri, çocukların mimarları olduğunu ifade etti.

Aksu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" özdeyişinde belirttiği gibi öğretmenlerin kutsal bir görev ifa ettiğini vurguladı.

Öğretmenleri sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde değil her zaman hatırlamak gerektiğini ifade eden Aksu, şunları kaydetti:

"Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aramızdan ayrılan, görev başında şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ile anıyor ve tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt ve öğretmenleri makamında ağırladı.

Öğretmenlerin günlerini kutlayan Emür, yaptığı açıklamada, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlar olduğunu belirterek, "Hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan bu manevi sorumluluğu en iyi şekilde taşıyarak görevlerini yapan, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ahirete göçen ve hayatta olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne Doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son 4 maçta 69 yol yiyen kadın takımının kaptanı: Köle gibi ev işleri yapmamızı istiyorlar Fenerbahçe'de koronavirüse yakalanan futbolcu sayısı 2'ye yükseldi Bülent Arınç'tan çok tartışılacak sözler: Osman Kavala'nın tutukluluğuna hayret ediyorum, Demirtaş da tahliye olabilir Yol isteyen sürücüye önce küfretti, ardından aracına zarar verdi! Dehşet anları kamerada Trafik cezası olanlar dikkat! Yapılandırmada borcunu peşin ödeyene yüzde 25 indirim uygulanacak Ünlü müzeden esprili paylaşım: Aleyna Tilki'nin balmumu heykeli de karantinaya alındı Aralarında polis, uzman çavuş ve öğretim görevlisinin bulunduğu 10 kişi, sit alanında define ararken yakalandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çektiği ekonomi ve yargı reformlarıyla ilgili çalışmalar 3 koldan başladı