29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2014 23:19
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, System.String[]

Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel mesajı okundu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen resepsiyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel mesajı okundu.

Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyona, Avusturya'da bulunan sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve kamu görevlilerinden oluşan çok sayıda kişi katıldı. Resepsiyona katılanları, Viyana Büyükelçisi Hasan Göğüş ve Viyana Başkonsolosu Tayyar Kağan Atay karşıladı.

Karşılamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Viyana Büyükelçiliğine gönderdiği özel kutlama mesajı, ikinci katip Ayşecan Öztop tarafından okundu.

Türkçe okunan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Bu dost u¨lkede bulunan tu¨m vatandas¸larımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurulus¸unun 91'inci yıldo¨nu¨mu¨nu¨n u¨lkemiz, milletimiz, tu¨m dost ve kardes¸ u¨lkeler ic¸in hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Cumhuriyetimizin kurulus¸unun 91. yıl heyecanını bizlerle paylas¸an dost ve kardes¸ u¨lkelerin temsilcilerine, onların nezdinde tu¨m dost ve kardes¸ halklara, temsilcilik c¸alıs¸anlarımıza da bu anlamlı gu¨nu¨mu¨zde barıs¸ ve dayanıs¸ma mesajlarımızı iletiyor, milletimizin en kalbi selamlarını go¨nderiyorum.

Tu¨rkiye Cumhuriyeti, du¨nyada barıs¸ı, dayanıs¸mayı, adalet ve refahı savunan; her u¨lkenin ic¸ is¸lerine ve toprak bu¨tu¨nlu¨gˆu¨ne saygı go¨steren, uluslararası hukuku, evrensel insani degˆerleri, insan hak ve o¨zgu¨rlu¨klerini her s¸eyin u¨zerinde tutan bir dıs¸ politika anlayıs¸ına sahiptir.

91 yıl boyunca hassasiyetle muhafaza ettigˆimiz ve savundugˆumuz bu degˆerler, bugu¨n ve bundan sonra da Tu¨rkiye dıs¸ politikasının sarsılmaz temel ilkeleri olacaktır. Tu¨rkiye, her meselede adaletin, hakkaniyetin ve barıs¸ın yanında yer almayı, mazlum ve magˆdurlar ic¸in cesaretle hakkı savunmayı su¨rdu¨recektir.

Tu¨rkiye, istikrarla bu¨yu¨yen ekonomisi, standartları yu¨kselen demokrasisi, kararlı Avrupa Birligˆi Su¨reci, G-20 u¨yeligˆi, uluslararası platformlardaki etkin tutumuyla bo¨lgesel ve ku¨resel barıs¸ ic¸in tecru¨besini insanlık adına seferber etmekten de kac¸ınmayacaktır. Bu du¨s¸u¨ncelerle, Avusturya'da yas¸ayan tu¨m vatandas¸larımızın, tu¨m kardes¸lerimizin, akrabalarımızın Cumhuriyet Bayramlarını tekrar tebrik ediyorum.

Bu anlamlı gu¨nde, heyecanımıza ve cos¸kumuza ortak olan dost ve kardes¸ u¨lkelere, onların halklarına ve temsilcilerine, u¨lkem ve milletim adına s¸u¨kranlarımı sunuyor; selam ve sevgilerimi yolluyorum."

Mesajın ardından konuşan Büyükelçi Göğüş, anlamlı günde bir arada olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, "Herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Bildiğiniz gibi bugün Cumhuriyetin 91'inci kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Cumhuriyet, modern Türkiye'nin çağdaş uygarlık yolundaki en önemli kazınımlarındandır" dedi.

Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazası nedeniyle işçilerin içerde mahsur kaldığını hatırlatan Göğüş, "Bu işçi kardeşlerimizin en kısa zamanda ailelerine kavuşmalarını temenni ediyorum" diye konuştu.

Başkonsolos Tayyar Kağan Atay ise katılımcılara teşekkür ederek herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladığını ifade etti.

Resepsiyonda katılanlara Türk yemekleri ve içecekler ikram edildi. - Viyana

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Son Dakika


Son Dakika

Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi 08:22 Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi 07:38 Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Biden ile tam bir mutabakat içindeyiz 04:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Biden ile tam bir mutabakat içindeyiz
Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi
TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler 18:50 Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler
Advertisement