Son Dakika Haberleri: 3 Ülkenin Katar Vatandaşlarına Verdiği Süre Doldu

3 Ülkenin Katar Vatandaşlarına Verdiği Süre Doldu

4 gün önce

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in, Katar'daki vatandaşlarına ve kendi topraklarındaki Katarlılara verdiği 14 günlük süre son buldu.

Suudi  Arabistan, BAE ve  Bahreyn'in,  5 Haziran'da  Katar'la tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurması, bu ülkedeki vatandaşlarına geri dönmeleri için çağrı yapması ve kendi topraklarındaki Katarlılara da ülkelerini terk etmeleri için tanıdığı 14 günlük süre, bu ülkelerin yerel satiyle 24.00'te son buldu.

BİN 927 KATARLI VAR

Bu üç ülkenin vatandaşı olup ülkelerine dönenler ile bu ülkelerde yaşayıp da  Katar'a dönenlerin sayısı tam olarak bilinmiyor.

Bununla birlikte  Katar'daki İnsan Hakları Ulusal Komitesi, daha önce yayımladığı raporda,  Katar'da bu ülkelerin vatandaşı olan 11 bin 387 kişinin bulunduğunu, bu ülkelerde ise bin 927 Katarlının olduğunu açıklamıştı.Katar'dan Arap Ülkelerine Misilleme: 37 Ülke İle Vizeleri Kaldırdı Mekke'de Kabe'ye Saldırmak İsteyen Teröristler Son Anda Engellendi
Al Jazeera, Kapatılmasını İsteyen Arap Ülkelerine Sert Cevap Verdi ABD'de F-16 Askeri Gösteri Uçağı Kaza Yaparak Pistte Takla Attı