51 kişinin öldüğü Arnavutluk'taki depremde ihmal şüphesiyle 9 kişi tutuklandı - Son Dakika

51 kişinin öldüğü Arnavutluk'taki depremde ihmal şüphesiyle 9 kişi tutuklandı

15.12.2019 09:28

Arnavutluk'ta geçen ay 51 kişinin ölümüne neden olan depremde ihmali olduğu şüphesiyle aralarında inşaatçı ve mühendislerin olduğu 9 kişi tutuklandı. Şüpheliler "cinayet" ve "gücü kötüye kullanma" suçlamalarıyla yargılanacak.

Arnavutluk'ta, kasım ayında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde 51 kişi hayatını kaybetmiş, 900'den fazla kişi yaralanmıştı. Savcılar, aralarında inşaatcılar, mühendisler ve yetkililerin de bulunduğu 17 kişi hakkında, "güvenlik standartlarını ihlal etmek" suçlamasıyla tutuklama emri çıkarttı.

ŞÜPHELİLER ÜLKEDEN KAÇTI

Şüphelilerden dokuzu tutuklanırken, sekiz kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Aranan şüphelilerin depremin ardından ülkeden kaçtığı düşünülüyor. Öte yandan cinayet suçlamasıyla tutuklanan şüphelilerden ikisinin, Dıraç kentinde yıkılan otellerin sahipleri olduğu açıklandı. Yetkililer, her iki otelin de yasa dışı olarak inşa edildiğini söyledi.

DEPREMİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Arnavutluk'ta meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremden sonra yaralar sarılmaya devam ediliyor. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği ülkede, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 51'e yükseldiği bilgisi paylaşıldı. Merkez üssü başkent Tiran'ın 34 kilometre kuzeybatısı olan depremde ölenlerin yanı sıra, 700'den fazla kişinin de yaralandığı açıklandı. Yıkıcı depremin ardından 250'den fazla artçı sarsıntı meydana geldi.

51 kişinin öldüğü Arnavutluk'taki depremde ihmal şüphesiyle 9 kişi tutuklandı

Son Dakika Dünya 51 kişinin öldüğü Arnavutluk'taki depremde ihmal şüphesiyle 9 kişi tutuklandı - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Kurye, döverek bayılttıkları şahsın başını motorla ezmeye çalıştı Hazer Amani ile boşanacağı konuşulan Sıla, gizemli bir erkekle görüntülendi Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı Dünya koronanın pençesinde kıvranırken kuş gribi illeti de yeniden hortladı Doğum yapan köpek, fıstık yeşili yavru dünyaya getirdi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı