53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren "Çine Canavarı" hayatını kaybetti - Son Dakika

53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren "Çine Canavarı" hayatını kaybetti

14.01.2020 10:10

Aydın'da 1967 yılında bir dedikodu üzerine yanına aldığı iki tabanca ve bir tüfek ile karısını ve karısının ailesinden toplam 9 kişiyi kurşuna dizerek öldüren "Çine Canavarı" lakaplı Mustafa Çelen, hayatını kaybetti..

Aydın'da 1967 yılında bir dedikodu üzerine eşini ve eşinin ailesinden 9 kişiyi ikisi tabanca biri tüfek 3 ayrı silahla öldürerek Aydın'ı yasa boğan adam olaydan 53 yıl sonra hayatını kaybetti. Bir anda 9 kişiyi öldürmesinden dolayı Aydın'da 'Çine canavarı' lakabıyla tanınan Mustafa Çelen, cinayeti işleyip cezaevinden tahliye edildikten sonra yerleştiği Yenipazar'ın kırsal Hacıköseler Mahallesi'nde toprağa verildi.

KURŞUNA DİZEREK ÖLDÜRDÜ

Aydın'ı yasa boğan ve tüm ülkede gündem olan ilginç olay 1967 yılının Aralık ayında yaşandı. Edinilen bilgiye göre 1967 yılında 27 yaşında olan Mustafa Çelen, iddiaya göre kayınbiraderinin o zaman hamile olan karısı ile ilgili konuşmasına dayanamayan Mustafa Çelen, yanına aldığı iki tabanca ve bir tüfek ile karısını ve karısının ailesinden toplam 9 kişiyi kurşuna dizerek öldürmüştü.

1984 YILINDA CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞTI

7 gün sonra teslim olan Mustafa Çelen, bu tarihten itibaren "Çine Canavarı" lakabıyla anıldı. Üç kez idam cezasına çarptırılan Çelen'in cezası, 1974 yılında çıkan Genel Af sayesinde 36 yıla indirildi. Mustafa Çelen, bu cezasının 16 yılını yattıktan sonra 1984 yılında cezaevinden çıkarak Yenipazar'ın Hacıköseler Köyü'ne yerleşti.

HUZUREVİNDE KALIYORDU

Birkaç yıl önce yaşlılığa bağlı çeşitli sağlık sıkıntıları oluşan Mustafa Çelen Aydın huzurevinde kalmaya başladı. Çelen'in cenazesi cenaze namazı kılındıktan sonra cinayeti işledikten sonra yerleştiği köyün mezarlığına defnedildi.

53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren Çine Canavarı hayatını kaybetti

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 53 yıl önce aynı anda 9 kişiyi öldüren 'Çine Canavarı' hayatını kaybetti - Son Dakika


YORUMLAR (40)
  • Çindereli: He he Çin demi olmuş bu olay Osmanlı'da bu tip olaylarda kısas uygulanirdı ama gel görki çağ dışı yobazca diye kaldırıldı Allahı saglayamadıgı adeleti kul nasıl sağlasın resmen şirke giriyor yazık Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
  • Vatandaş: Su işini mu işini bırak ta sen yatıp kalkıp tevbe istiğfar etmeyi ölmeden önce Yaradana kendini affettirip temizce öteki tarafa gidebilmeyi keşke kafana koysaymışsın!. Bilemeyiz tabi ama İNŞAALLAH öyle olmuştur. Yoksa 9 kişiyi öldüren birisinin kabirde de mahşerde de vay ki vay haline!! Bizim sonumuzun da ne olacağı nasıl olacağı belli değil ya rabbim hayreyleye!! Son nefesinde imanlı ölebilmişse eğer ALLAH rahmet eyleye! ne diyelim. Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi İbo Show'un merakla beklenen yeni bölüm konukları belli oldu Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı