70 saat sonra enkazdan çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet'ten kurtarma ekibine: Abi üstümüz çok kötü kokuyor - Son Dakika

70 saat sonra enkazdan çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet'ten kurtarma ekibine: Abi üstümüz çok kötü kokuyor

09.02.2023 11:31

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan binanın enkazında kalan 3 kişi 70 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Enkazdan yaralı olarak sağ çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet Ali'nin "Abi üstümüz çok kötü kokuyor" demesi yürekleri sızlattı.

10 ilimizde yıkıma neden olan depremler sonrası enkazdaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, ekipler 70 saatin ardından 3 kişilik aileye sağ olarak ulaşmayı başardı.

3 KİŞİ SAĞ OLARAK ÇIKARILDI

Elbistan Kümbet Mahallesi'nde yapılan çalışmada depremden 70 saat sonra 50 yaşındaki İbrahim Ali, 22 yaşındaki Ahmet Ali ve 15 Yaşındaki Muhammet Ali enkazdan çıkarıldı.

70 saat sonra enkazdan çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet'ten kurtarma ekinine: Abi üstümüz çok kötü kokuyor

"ÜSTÜMÜZ ÇOK KÖTÜ KOKUYOR"

Enkazdan yaralı olarak sağ çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet Ali'nin "Abi üstümüz çok kötü kokuyor" demesi yürekleri sızlattı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Çok şükür enkaz altından 3 vatandaşımız daha kurtuldu. Ekiplerimizin başladığı kurtarma çalışması hepsinin de sağ salim kurtarılmasıyla tamamlandı" dedi.

70 saat sonra enkazdan çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet'ten kurtarma ekinine: Abi üstümüz çok kötü kokuyor
Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kahramanmaraş kırsalında da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor Kahramanmaraş kırsalında da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor Deprem felaketinin demir yolu ulaşımına maliyeti 15,3 milyar lira Deprem felaketinin demir yolu ulaşımına maliyeti 15,3 milyar lira Osmaniye'de depremde yıkılan 651 binanın 476'sının enkazı kaldırıldı Osmaniye'de depremde yıkılan 651 binanın 476'sının enkazı kaldırıldı

Son Dakika Güncel 70 saat sonra enkazdan çıkarılan 15 yaşındaki Muhammet'ten kurtarma ekibine: Abi üstümüz çok kötü kokuyor - Son Dakika


Advertisement