73. Venedik Film Festivali Sona Erdi - Son Dakika

73. Venedik Film Festivali Sona Erdi

10.09.2016 22:07
73. Venedik Film Festivali Sona Erdi, System.String[]

ROMA (AA) – İtalya'da bu yıl 73'üncüsü düzenlenen Venedik Film Festivali'nin büyük ödülü "Altın Aslan"ı Filipinli yönetmen Lav Diaz'ın "The Woman Who Left" isimli filmi kazandı.

ROMA (AA) – İtalya'da bu yıl 73'üncüsü düzenlenen Venedik Film Festivali'nin büyük ödülü "Altın Aslan"ı Filipinli yönetmen Lav Diaz'ın "The Woman Who Left" isimli filmi kazandı.

İtalya'nın Venedik kentindeki Lido Yarımadası'nın ev sahipliği yaptığı dünyanın en eski sinema festivali, bu akşam gerçekleştirilen ödül töreniyle son buldu.

Başkanlığını ödüllü İngiliz yönetmen Sam Mendes'in yaptığı jüri, Filipinli yönetmen Lav Diaz'ın çektiği, 1997 yılında geçen, hapishanede işlemediği bir suçtan ötürü 30 yıl yatan ve sonra özgürlüğüne kavuşan bir kadının hikayesinin anlatıldığı "The Woman Who Left" filmini Altın Aslan'a layık gördü.

Diaz, ödülü alırken yaptığı konuşmada, büyük ödülü Filipin halkına ve insanlığa adadığını belirtti.

En iyi yönetmene verilen "Gümüş Aslan" ödülünü de ABD'li yönetmen Tom Ford'un "Nocturnal Animals" filmi kazandı.

Venedik'te, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Reha Erdem'in çektiği "Koca Dünya (Big Big World)" filmi, Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Festivalde en iyi erkek oyuncu ödülünü "El Ciudadano Ilustre (The Distinguished Citizen)" filmindeki rolüyle Arjantinli aktör Oscar Martinez, en iyi kadın oyuncu ödülünü de "La La Land" filmindeki rolüyle ABD'li aktris Emma Stone kazandı.

Venedik Film Festivali'nde geçen yıl "Altın Aslan" ödülüne Lorenzo Vigas'ın "Desde Alla" filmi almıştı.

73. Venedik Film Festivali Sona Erdi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 73. Venedik Film Festivali Sona Erdi - Son Dakika


Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş