Son dakika Venedik haberleri, Venedik son dakika, son dakika Venedik

Son Dakika Venedik Haberleri

 • İsrail'in Venedik Bienali'nden çıkarılması için kampanya başlatıldı
  02:35 İsrail'in Venedik Bienali'nden çıkarılması için kampanya başlatıldı

  İtalya'da her iki yılda bir yapılan Venedik Bienali öncesinde Filistinlilere yönelik zulümleri sebebiyle İsrail'in bienalden çıkarılmasına yönelik 'Venedik'te soykırım pavyonuna hayır' başlığıyla imza kampanyası başlatıldı. İtalyan basınındaki haberlere göre, bir grup aktivist ve sanatçı, internet sitesi 'anga'da yayınladıkları açıklamayla imza kampanyalarını duyurdu.

 • Çanakkaleli genç karateci Beyza Akkaya, Avrupa şampiyonluğunu Dünya Şampiyonası'nda taçlandırmak istiyor
  25 Şub Çanakkaleli genç karateci Beyza Akkaya, Avrupa şampiyonluğunu Dünya Şampiyonası'nda taçlandırmak istiyor

  Çanakkaleli milli sporcu Beyza Akkaya, Türkiye'de elde ettiği başarıların ardından Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Şimdi hedefi, ekim ayında düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda da başarılı olmak. Akkaya, milli takım seçmelerine hazırlanmak için haftanın 5 günü antrenman yapıyor. Karateye 8 yıl önce başlayan Akkaya, karateyi bir hayat biçimi olarak görüyor ve daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyor. Antrenörü Berhat Erbasan ise Akkaya'nın başarısının en güzel örneği olduğunu belirtiyor.

 • Dünyaca ünlü besteci Rossini'nin '2. Mehmet' operası AKM'de prömiyer yapacak
  24 Şub Dünyaca ünlü besteci Rossini'nin '2. Mehmet' operası AKM'de prömiyer yapacak

  Gioachino Rossini ve Cesare della Valle tarafından kaleme alınan '2. Mehmet' operasının prömiyeri bu akşam Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan eser, Fatih Sultan Mehmet'in Venedik Cumhuriyeti hakimiyetindeki Eğriboz kuşatması sırasında yaşadıklarını anlatıyor. Eser, Rossini'nin en yenilikçi ve iddialı operası olarak değerlendiriliyor.

 • Venedik'te Marco Polo'nun Fantastik Yolculuğu gösterisi sona erdi
  15 Şub Venedik'te Marco Polo'nun Fantastik Yolculuğu gösterisi sona erdi

  İtalya'nın Venedik şehrinde düzenlenen 'Bilinmeyen Topraklar: Marco Polo'nun Fantastik Yolculuğu' adlı ışıklı su gösterisi, 2024 Venedik Karnavalı'nın ana etkinliklerinden biri olarak gerçekleştirildi. Ünlü tüccar ve gezgin Marco Polo'nun Doğu'ya yaptığı 24 yıllık yolculuğun hikayesini anlatan gösteri, yerel halk ve turistlerin ilgisini çekti.

 • Venedik'te Hanfu Kıyafetleri Gösterisi
  14 Şub Venedik'te Hanfu Kıyafetleri Gösterisi

  İtalya'nın Venedik kentindeki San Marco Meydanı'nda Han halkının geleneksel Hanfu kıyafetlerini giyen İtalyan gönüllüler tarafından Salı günü bir gösteri düzenlendi. Karnaval sezonunun önemli etkinliklerinden biri olan Çin kostümleri gösterisi yoğun ilgiyle karşılandı.

 • İtalya'ya gelen Çinli turist sayısı toparlanıyor
  12 Şub İtalya'ya gelen Çinli turist sayısı toparlanıyor

  İtalya Ulusal Turizm Kurulu Başkanı ve CEO'su Ivana Jelinic, İtalya'ya gelen Çinli turist sayısının toparlanmak üzere olduğunu ve bu yıl Çin'deki Bahar Bayramı tatilinden itibaren gelen turist sayısının 'yeni zirvelere' ulaşabileceğini söyledi. Jelinic, artan uluslararası uçuşlar ve bu yılki Yeni Yıl tatilinde Çin'den yurtdışına giden turist sayısındaki artış gibi olumlu faktörlerle birlikte, 2023'ün ikinci yarısında Avrupa ve İtalya'daki Çinli turist sayısında kayda değer artış görüldüğünü ifade etti.

 • 13 Yaşındaki Kutay Coşkun, Karate'de Yeni Şampiyonluklar İçin Çalışıyor
  25 Oca 13 Yaşındaki Kutay Coşkun, Karate'de Yeni Şampiyonluklar İçin Çalışıyor

  Antrenör babasının yönlendirmesiyle karateye başlayan 13 yaşındaki Kutay Coşkun, çeşitli başarılar elde ederek milli formayı giyme hakkı kazandı. Şu anda yeni şampiyonluklar için çalışmalarını sürdüren Kutay, hedeflerini Dünya, Avrupa ve olimpiyat oyunlarında derece yapmak olarak belirledi. Ağabeyi ve antrenörü Oğuzhan Coşkun da Kutay'ın başarısıyla gurur duyduklarını ve önümüzdeki ay yapılacak Dünya Gençlik Ligi'nde dünya şampiyonluğunu hedeflediklerini söyledi.

 • THY Genel Müdürü Ekşi, sekizinci 'MeeTürkItaly' etkinliğinin konuğu oldu
  24 Oca THY Genel Müdürü Ekşi, sekizinci "MeeTürkItaly" etkinliğinin konuğu oldu

  Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen "MeeTürkItaly" etkinliklerinin sekizincisine konuk oldu.

 • İtalya'da çevre eylemcilerine daha ağır cezalar getiren yasa kabul edildi
  18 Oca İtalya'da çevre eylemcilerine daha ağır cezalar getiren yasa kabul edildi

  İtalya'da çevre eylemcilerinin tarihi-kültürel yapılara zarar veren protestolarına daha ağır cezalar getiren yeni bir yasa parlamentodan onay aldı. Yasa, kültür ve peyzaj varlıklarının tahrip edilmesi, bozulması, kirletilmesi gibi durumlarda yeni yaptırımlar getiriyor. Eylemcilere yeni idari para cezaları öngörülüyor. Muhalefet ise yasanın orantısız olduğunu savunuyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  07 Oca Haftanın tarihine bakış

  Ömrünü Kıbrıs davasına adayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, tedavi gördüğü Yakındoğu Üniversitesi Hastanesinde, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 13 Ocak 2012'de 88 yaşında vefat etti.

 • İtalya Yıldızı Şövalyelik Nişanı'na layık görülen mimar Pınar Sipahi, Anadolu'nun dokuma mirasını modern tasarımlarla buluşturacak
  06 Oca İtalya Yıldızı Şövalyelik Nişanı'na layık görülen mimar Pınar Sipahi, Anadolu'nun dokuma mirasını modern tasarımlarla buluşturacak

  Tasarım alanında çalışmalar yapan mimar Pınar Sipahi, İtalya Yıldızı Şövalyelik Nişanı'na layık görüldü. Sipahi, Anadolu'nun dokuma mirasını modern tasarımlarla buluşturmayı hedefliyor. Türkiye ve İtalya arasında tasarım köprüsü kuran Sipahi, doğduğu toprakları İtalya'da tanıtmayı amaçlıyor. Şövalye ünvanını alan Sipahi, projeleriyle doğduğu topraklara katkı sunmayı hedefliyor.

 • Venedik, tarihi ve batan şehri korumak için büyük turist gruplarını yasaklıyor
  02 Oca Venedik, tarihi ve batan şehri korumak için büyük turist gruplarını yasaklıyor

  İtalya'nın tarihi şehri Venedik, 2024 yılında büyük turist gruplarını yasaklama kararı aldı. Bu adım, dar sokaklarında ve su yollarındaki sıkışıklığı azaltma önlemlerinin bir parçası olarak geldi. Haziran ayında yürürlüğe girecek olan politikaya göre, turist grupları 25 kişiyle sınırlı olacak. Ayrıca rehberlerin kullandığı hoparlörler de yasaklanacak.

 • Venedik, kitlesel turizmi kontrol altına almak için yeni önlemler alıyor
  01 Oca Venedik, kitlesel turizmi kontrol altına almak için yeni önlemler alıyor

  Venedik Belediyesi, 25 kişinin üzerindeki rehberli turist gruplarını ve megafon kullanımını yasakladı. Ayrıca, kent merkezine giriş ücreti uygulaması da Nisan 2024'te başlayacak. Bu önlemlerle Venedik, kitlesel turizmin olumsuz etkilerini hafifletmeyi amaçlıyor.

 • Venedik'te Turist Gruplarına Yasağı Getiriliyor
  31 Ara Venedik'te Turist Gruplarına Yasağı Getiriliyor

  İtalya'nın ünlü Venedik kentinde kitle turizminin etkisini azaltmak amacıyla 25 kişiden fazla olan turist gruplarına yasak getirilecek. Ayrıca hoparlör kullanımı da yasaklanacak. Yeni kurallar Haziran ayından itibaren yürürlüğe girecek.

 • Kütahya'da derece yapan sporculara ödül gecesi düzenlendi
  23 Ara Kütahya'da derece yapan sporculara ödül gecesi düzenlendi

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde derece yapan sporcular ile aileleri onuruna ödül gecesi düzenlendi. Şampiyonalarda başarı elde eden karateciler ve güreşçiler plaketlerle ödüllendirildi.

 • FIBA Kadınlar Avrupa Kupası Son 16 Turu Eşleşmeleri Belli Oldu
  22 Ara FIBA Kadınlar Avrupa Kupası Son 16 Turu Eşleşmeleri Belli Oldu

  Galatasaray Çağdaş Faktoring, Beşiktaş ve Melikgazi Kayseri Basketbol'un da yer aldığı FIBA Kadınlar Avrupa Kupası son 16 turu eşleşmeleri açıklandı. Türkiye'den 3 takımın mücadele edeceği turun ilk maçları 10-11 Ocak'ta oynanacak.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı: Türkiye, İtalya'nın yeniliklerine nüfuz etti
  21 Ara Prof. Dr. İlber Ortaylı: Türkiye, İtalya'nın yeniliklerine nüfuz etti

  Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi'nde verdiği konferansta, Türkiye'nin İtalya'ya nüfuz ettiği ölçüde yenilikler yaptığını ve bu durumu önemsediğini belirtti. Ayrıca, İtalya'nın endüstri ve sanatları geliştiren bir ülke olduğunu vurgulayan Ortaylı, İtalyanca'nın Avrupa'yı tanımak için bilinmesi gereken bir dil olduğunu ifade etti.

 • Ahmet Davutoğlu, Küresel Vicdan Bildirgesi'ni Açıkladı: 'Filistinli Mülteciler İçin Kurulmuş BM Örgütüne, Gazze'de Yerinden Edilen Bütün İnsanlar...
  18 Ara Ahmet Davutoğlu, Küresel Vicdan Bildirgesi'ni Açıkladı: "Filistinli Mülteciler İçin Kurulmuş BM Örgütüne, Gazze'de Yerinden Edilen Bütün İnsanlar...

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Filistin'e saldırılarının sonlanması için dünyadan ve Türkiye'den siyasetçi, akademisyen ve bilim insanlarından 115 imzacının bulunduğu Küresel Vicdan Bildirgesi’ni açıkladı. Davutoğlu, "Yaptığımız çağrı, siyasal yaptırımlar da dahil olmak üzere BM'nin temel ilkelerinin çiğnendiği bu durum karşısında, her türlü tedbirin alınması. Ayrıca UNİCEF'e Gazze'de yetim kalan, yaralı kalan çocuklarla ilgili acil bir eylem planı hazırlamasını, DSÖ'ye başta hamile kadınlar olmak üzere Gazze'de hastane yetersizliği dolayısıyla ciddi sağlık sorunları yaşayan Filistinlilere derhal acil bir yardım programı uygulamasını, Filistinli mülteciler için kurulmuş BM örgütüne, Gazze'de yerinden edilen bütün insanlar için derhal bir yerleşim programı uygulaması çağrısında bulunuyoruz" dedi.

 • Tavşanlılı sporcular dünya şampiyonluğuna yükseldi
  11 Ara Tavşanlılı sporcular dünya şampiyonluğuna yükseldi

  Tavşanlılı sporcular Nimet Berra Karakuzu ve Elizan Sağlam, İtalya'da düzenlenen Karate 1 Dünya Gençlik Ligi'nde kendi kategorilerinde finale çıkarak dünya şampiyonu oldular.

 • Bakan Kacır, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneğinin ödül töreninde konuştu Açıklaması
  11 Ara Bakan Kacır, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneğinin ödül töreninde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, teknolojideki paradigma değişimlerine odaklanan yeni başarı öyküleri yazacaklarını belirterek, "Bu doğrultuda İtalyan dostlarımızla her iki ülkenin ekonomisine ve AR-GE altyapılarına değer katacak işbirliklerine hazırız." dedi.

 • Kütahyalı sporcu Dünya Karate Gençlik Ligi'nde şampiyon oldu
  11 Ara Kütahyalı sporcu Dünya Karate Gençlik Ligi'nde şampiyon oldu

  İtalya'nın Venedik şehrinde düzenlenen Karate 1 Dünya Gençlik Ligi'nde Kütahyalı Elizan Sağlam, U14 Kadın Kata kategorisinde şampiyon oldu. Finaldeki rakibi Nimet Berra Karakuzu ise ikinci oldu. Türk antrenör Mustafa Oğulcan Alımcı, iki Türk sporcunun yer almasının ve dünya şampiyonluğunun gurur verici olduğunu belirtti.

 • Kütahyalı iki kadın sporcu Venedik'te finale kaldı
  11 Ara Kütahyalı iki kadın sporcu Venedik'te finale kaldı

  İtalya'nın Venedik şehrinde düzenlenen 1. Dünya Gençlik Ligi Karate Şampiyonası'nda Kütahyalı sporcular Nimet Berra Karakuzu ile Elizan Sağlam kendi aralarında müsabaka yaparak tarihi bir başarı elde etti. Karate sporu tarihinde bir ilki gerçekleştiren sporcularımız finalde olağanüstü performanslar sergiledi. Elizan Sağlam şampiyon olurken Nimet Berra Karakuzu ikinci oldu.

 • Extinction Rebellion, COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini protesto etti
  09 Ara Extinction Rebellion, COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini protesto etti

  Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) adlı aktivist grup, İtalya'nın Venedik kentinde bulunan Büyük Kanal'ına yeşil boya dökerek COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini belirtti.

 • İklim Aktivistleri Venedik'te Büyük Kanal'a Yeşil Boyalı Sıvı Döktü
  09 Ara İklim Aktivistleri Venedik'te Büyük Kanal'a Yeşil Boyalı Sıvı Döktü

  İtalya'nın turistik Venedik kentinde bir grup iklim aktivisti, ünlü Büyük Kanal'a yeşil boyalı sıvı dökerek protesto eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonucunda Büyük Kanal'ın suyu yeşile dönüştü ve tekne trafiği geçici olarak durduruldu. Aktivistler daha önce de Venedik'teki tarihi Aziz Markus Bazilikası'na ve diğer şehirlerdeki anıtlara benzer eylemler düzenlemişti.

 • İklim Aktivistleri Venedik'teki Bazilikaya Çamurlu Su Döktü
  07 Ara İklim Aktivistleri Venedik'teki Bazilikaya Çamurlu Su Döktü

  İklim aktivistleri, İtalya'nın turistik kentlerinden Venedik'in tarihi Aziz Markus Bazilikası'nın dış cephesine çamurlu su dökerek protesto eylemi gerçekleştirdi. Göstericiler, bazilikanın duvarına çamurlu su dökerken, Venedik emniyet güçlerinin müdahalesiyle uzaklaştırıldı.

 • Bursa Uludağ Basketbol İtalya'da mağlup oldu
  30 Kas Bursa Uludağ Basketbol İtalya'da mağlup oldu

  Bursa Uludağ Basketbol, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'ndaki son maçında İtalya'nın Umana Reyer ekibine 105-58 mağlup oldu. İtalya temsilcisi liderliğini sürdürürken, Bursa Uludağ Basketbol üçüncü yenilgisini yaşadı.

 • Nilüfer Belediyespor Sporcusu Nisanur Çakır, Balkan Karate Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı
  22 Kas Nilüfer Belediyespor Sporcusu Nisanur Çakır, Balkan Karate Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

  Slovenya'da düzenlenen Balkan Karate Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Nilüfer Belediyespor Sporcusu Nisanur Çakır, çeyrek finale kadar yükseldi ve finalde aldığı mağlubiyete rağmen bronz madalya kazandı. Çakır, milli gurur yaşadıktan sonra İtalya'da düzenlenecek Dünya Gençlik Ligi Şampiyonası'na katılacak.

 • CHP lideri Özel'in Kürt devleti isteyen soprano Pervin Chakar'ın elini öpmesi ortalığı karıştırdı
  21 Kas CHP lideri Özel'in Kürt devleti isteyen soprano Pervin Chakar'ın elini öpmesi ortalığı karıştırdı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in HDP'li Pervin Buldan ile birlikte gittiği konserde dünyaca ünlü Kürt soprano Pervin Chakar'ın elini öpmesi ortalığı fena karıştırdı. Kürt devleti istediğini her röportajında dile getiren sanatçının elini öptüğü fotoğrafla tepkilerin odağına yerleşen Özel'e CHP içinden de eleştiriler gelirken, Chakar tepkilere sosyal medya hesabından, ''Anadilimde şarkı söylemek için kimseden izin almayı düşünmüyorum'' sözleriyle yanıt verdi.

 • İtalya ve Türkiye Arasındaki Ekonomik İlişkilerin Modernizasyonu Gerekiyor
  07 Kas İtalya ve Türkiye Arasındaki Ekonomik İlişkilerin Modernizasyonu Gerekiyor

  İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği tarafından düzenlenen 'Ekonomik Forum' Beyoğlu'nda gerçekleştirildi. Forumda konuşan İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı, İtalya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkinin sağlıklı devam edebilmesi için ticaret anlaşmasının modernize edilmesi gerektiğini belirtti. İtalya'nın Türkiye Büyükelçisi ise iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin nasıl ileriye taşınabileceğini tartıştıklarını söyledi.

 • İtalya'da Ciaran Fırtınası: 1 Ölü, 1 Kayıp
  03 Kas İtalya'da Ciaran Fırtınası: 1 Ölü, 1 Kayıp

  İtalya'da Ciaran fırtınasının etkisiyle olumsuz hava koşulları yaşanıyor. Toskana ve Veneto bölgelerinde sel ve taşkınlar meydana geldi. 85 yaşındaki bir kişi sel sularında hayatını kaybederken, 1 kişi de kayboldu. Okullarda tedbir amaçlı eğitime ara verildi.

 • İtalya'daki Türk Vatandaşları Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutladı
  29 Eki İtalya'daki Türk Vatandaşları Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutladı

  İtalya'da yaşayan Türk vatandaşları ve öğrenciler, Roma'da düzenlenen etkinliklerle Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı. Mustafa Kemal Atatürk alanında gerçekleştirilen şenlikte, vatandaşlar Türk bayraklarıyla bir araya gelerek marşlar söyledi ve halaylar çekti. Ayrıca, Roma'daki Saint Louis Konservatuvarı'nda öğrenim gören Türk öğrenci Selen Çapacı ve Amorklab orkestrası da konser verdi. Etkinlikte Türk mutfağına özgü çörek ve kekler de ikram edildi. Roma'da yaşayan vatandaşlar, etkinliği organize eden Zeynep Güneş ve Sinem Bozbulut Patterson, Atatürk'ün adını taşıyan meydanda kutlamanın anlamlı olduğunu belirtti.

 • Ubisoft'un Assassin's Creed Nexus VR Oyunu Kasım Ayında Piyasaya Sürülüyor
  21 Eki Ubisoft'un Assassin's Creed Nexus VR Oyunu Kasım Ayında Piyasaya Sürülüyor

  Ubisoft'un merakla beklenen Assassin's Creed Nexus VR oyunu, Kasım ayında Meta Quest platformlarında piyasaya sürülecek. Oyun, oyuncuları Abstergo'da Kardeşlik adına çalışan bir hacker rolüne sokacak ve üç ikonik kahramanın - Ezio Auditore, Connor ve Kassandra - anılarına girerek geçmişlerinden esrarengiz eserleri ortaya çıkarmalarını sağlayacak. Oyunda, Rönesans İtalya'sı, Kolonyal Amerika ve Antik Yunan gibi dönemlerde açık haritalarda gizlilik, çeviklik ve savaş unsurlarıyla hareket edilebilecek. Ubisoft, oyuncuları köşeleri gözetlemeye, düşmanların dikkatini dağıtmaya ve stratejik alaşağı etmeler için ıslık hareketini kullanmaya teşvik ediyor. Oyunda ayrıca ikonik bilek hançeri kullanılarak düşmanlar etkisiz hale getirilebilecek ve farklı suikast teknikleriyle aksiyon dolu sekanslar düzenlenebilecek. Ubisoft, oyuncuların konforunu düşünerek rahatsızlığı önlemek için çeşitli özellikler sunacak. Assassin's Creed Nexus VR, 16 Kasım'da Meta Quest platformlarında yayınlanacak ve sanal gerçeklik deneyimi sunacak.

 • İzmir ile İtalya arasında direkt uçuşlar başlıyor
  20 Eki İzmir ile İtalya arasında direkt uçuşlar başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İtalya'nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio'yu makamında ağırladı. Giorgio, görev süresi boyunca verdiği desteklerden ötürü Başkan Soyer'e teşekkür ederken, İzmir ile İtalya'nın Milano, Roma ve Venedik şehirleri arasında direkt uçuşların başlayacağını müjdeledi.

 • İtalya'da bir otobüs daha kaza yaptı: 15 kişi yaralandı
  15 Eki İtalya'da bir otobüs daha kaza yaptı: 15 kişi yaralandı

  İtalya'nın Venedik kentine bağlı Mestre beldesinde bir otobüs, yol kenarındaki bir binanın taşıyıcı kolonuna çarptı ve 15 kişi yaralandı. Kazada can kaybı yaşanmazken, otobüs şoförü ile 14 yolcu yaralandı. Bu olayın ardından Venedik Belediyesi, aynı firmaya ait otobüslerin seferlerden ihtiyaten çekileceğini duyurdu.

 • Venedik'te 21 kişinin öldüğü otobüs kazasının görüntüsü ortaya çıktı
  05 Eki Venedik'te 21 kişinin öldüğü otobüs kazasının görüntüsü ortaya çıktı

  İtalya'nın Venedik kentine bağlı Mestre'de salı günü 21 kişinin ölümüne yol açan otobüs kazasının güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Otobüsün elektrik direğine çarptığı ve üst geçitten düştüğü anlar görüldü. Kazada 21 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi yaralandı. Kazanın nedeni henüz bilinmezken, otobüs şoförünün fenalaşmış olabileceği ya da bariyerlerin zayıf olması ihtimali üzerinde duruluyor.

 • Venedik'te Otobüs Kazasının Görüntüleri Ortaya Çıktı
  05 Eki Venedik'te Otobüs Kazasının Görüntüleri Ortaya Çıktı

  İtalya'nın Venedik kentine bağlı Mestre'de meydana gelen otobüs kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Otobüsün elektrik direğine çarptığı ve üst geçitten düştüğü anlar kaydedildi. Kazada 21 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi yaralandı. Kazanın nedeni henüz bilinmezken, otobüs şoförünün fenalaşmış olabileceği ya da bariyerlerin zayıf olması ihtimali üzerinde duruluyor.

 • İtalya'da 21 kişinin öldüğü otobüs kazasına ait görüntüler yayınlandı
  04 Eki İtalya'da 21 kişinin öldüğü otobüs kazasına ait görüntüler yayınlandı

  Venedik'teki tur otobüsü kazasıyla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri paylaşıldı. Otobüs, köprüden düşerek alev aldı, 21 kişi hayatını kaybetti. Şoförün muhtemelen kalp krizi geçirdiği düşünülüyor. Kazanın nedeni araştırılıyor ve güvenlik bariyerinin durumu inceleniyor. Otopsi sonuçları bekleniyor.

 • İtalya'da otobüs kazasında 21 kişi hayatını kaybetti
  04 Eki İtalya'da otobüs kazasında 21 kişi hayatını kaybetti

  İtalya'nın Venedik kentine bağlı Mestre'de meydana gelen otobüs kazasında 21 kişi hayatını kaybetti. Kazaya ilişkin soruşturma başlatıldı ve otobüsün güvenlik kamerası ve radar hız kayıtları inceleniyor. Otobüsün şoförünün fenalaşmış olabileceği ya da yol kenarındaki korkulukların zayıf olduğu ihtimalleri değerlendiriliyor. Kazada 15 kişi yaralı kurtuldu ve kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Kazanın yaşandığı bölgedeki incelemeler sürüyor.

 • Venedik'te Otobüs Kazası: 21 Ölü, 15 Yaralı
  04 Eki Venedik'te Otobüs Kazası: 21 Ölü, 15 Yaralı

  İtalya'nın Venedik kentinde turistleri taşıyan bir otobüsün üst geçitten düşerek yanması sonucu 21 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Otobüsün düşme ve yanma sebebi henüz net olarak bilinmiyor. Kazada ölen ve yaralananlar arasında çocuklar da bulunuyor. Veneto bölgesi, olayın ardından yas ilan ederek bayrakları yarıya indirdi.

 • İstanbul Modern'de 'Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz İtalya' başlıyor
  04 Eki İstanbul Modern'de 'Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz İtalya' başlıyor

  İstanbul Modern'in 2012'den bu yana düzenlediği 'Müzeler Konuşuyor' başlıklı söyleşi serisi üç yıl aradan sonra 6 Ekim'de İtalya ile başlıyor. İtalya'daki altı sanat kurumunun temsilcileri İstanbul'da meslektaşlarıyla sanatseverlerle bir araya gelecek.

 • Venedik'te turist otobüsü kazası: 21 ölü, 15 yaralı
  04 Eki Venedik'te turist otobüsü kazası: 21 ölü, 15 yaralı

  İtalya'nın Venedik kenti yakınlarında bir turist otobüsü, üst geçitten düşerek 21 kişinin ölümüne ve 15 kişinin yaralanmasına neden oldu. Kazada Ukraynalı, Alman, Fransız, Hırvat ve İspanyol yolcuların bulunduğu bildirildi. Otobüsün ters döndüğü ve ağır hasar aldığı görüldü.

 • Venedik'te Turist Otobüsü Kazası: 21 Ölü, 15 Yaralı
  04 Eki Venedik'te Turist Otobüsü Kazası: 21 Ölü, 15 Yaralı

  İtalya'nın Venedik kenti yakınlarında bir turist otobüsü, üst geçitten düşerek 21 kişinin ölümüne ve 15 kişinin yaralanmasına neden oldu. Kazada Ukraynalı, Alman, Fransız, Hırvat ve İspanyol yolcuların bulunduğu bildirildi. Otobüsün ters dönmüş halde beton zeminde durduğu ve ağır hasar aldığı görüldü.

 • Venedik'te otobüs kazası: 20 ölü
  03 Eki Venedik'te otobüs kazası: 20 ölü

  İtalya'nın Venedik kentinde bir otobüsün üst geçitten düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi. Venedik Belediye Başkanı Louis Brugnaro, kazada en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

 • İtalya'da Otobüs Kazası: 21 Kişi Hayatını Kaybetti
  03 Eki İtalya'da Otobüs Kazası: 21 Kişi Hayatını Kaybetti

  İtalya'nın Mestre kenti yakınlarında meydana gelen otobüs kazasında, yolcu otobüsü üst geçitten düşerek alev aldı. Kazada 21 kişi hayatını kaybederken, 12 kişi yaralandı ve 4-5 kişi de kayıp olarak bildirildi. Olayın ardından İtalya Cumhurbaşkanı ve Başbakan da kazayla ilgili bilgi aldı.

 • Venedik'te katliam gibi otobüs kazası: 21 ölü
  03 Eki Venedik'te katliam gibi otobüs kazası: 21 ölü

  İtalya'nın Venedik kentinde bir otobüsün üst geçitten düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 21 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi de yaralandı.

 • Çinli Turistler İtalya'ya Yoğunluk Getirecek
  02 Eki Çinli Turistler İtalya'ya Yoğunluk Getirecek

  İtalya Ulusal Turizm Kurulu'nun (ENİT) Çin'deki Baş Temsilcisi Cristiano Varotti, bu yılki süper uzun 'altın hafta' tatilinde Çinli turistlerin İtalya'ya dönmesiyle, ülkenin turizm sektöründe yoğunluk beklendiğini söyledi. Çinli turistlerin çoğunlukla Roma, Floransa ve Venedik gibi sanat şehirlerini tercih ettiği ve bu durumun İtalya ekonomisi için olumlu bir haber olduğu belirtildi. 'Altın hafta' tatil sezonu 6 Ekim'e kadar sürecek.

 • Haluk Bilginer ve Angelina Jolie, ''Maria'' filminde başrolü paylaşacak
  02 Eki Haluk Bilginer ve Angelina Jolie, ''Maria'' filminde başrolü paylaşacak

  Pablo Larrain'in yöneteceği ünlü soprano Maria Callas biyografisini konu alan ''Maria'' filminde Haluk Bilginer ve Angelina Jolie başrolü paylaşacak.

 • BMW i5 özel gösterimle Contemporary Istanbul'da sergileniyor
  28 Eyl BMW i5 özel gösterimle Contemporary Istanbul'da sergileniyor

  BMW i5 modelinin ilk gösterimi “The Electric AI Canvas” yerleştirmesi ile 27 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında Contemporary Istanbul’un 18’inci edisyonu Tersane İstanbul’da gerçekleşiyor.

 • İtalya'nın en ünlü restoranında garsonlar müşterileri evire çevire dövdü
  27 Eyl İtalya'nın en ünlü restoranında garsonlar müşterileri evire çevire dövdü

  İtalya'da ünlü bir restoranda garsonlar ve müşteriler birbirine girdi. Başka bir müşteri tarafından kayda alınan görüntüler izleyenleri şaşkına çevirdi.

 • İtalya'da toplu taşıma sektöründe grev
  18 Eyl İtalya'da toplu taşıma sektöründe grev

  İtalya'da toplu taşıma sektöründe çalışanlar, maaşların ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle grev yaptı. Ülke genelinde toplu taşıma sektöründe çalışanlar, maaş koşullarının iyileştirilmesi ve haftalık çalışma saatlerinin 35 saatle sınırlandırılması talepleriyle greve gitti. Grev nedeniyle bazı şehirlerde ulaşımda aksaklıklar yaşandı.

 • Venedik'e Günübirlik Gelen Turistlerden Giriş Ücreti Alınacak
  13 Eyl Venedik'e Günübirlik Gelen Turistlerden Giriş Ücreti Alınacak

  İtalya'nın ünlü Venedik kentine turist akınını kontrol edebilmek amacıyla günübirlik gelecek turistlerden giriş ücreti alınmasına karar verildi. Venedik Belediyesi tarafından alınan karara göre, 14 yaş üzerindeki turistlerin giriş ücreti ödemesi ve rezervasyon yaptırması gerekecek. Kararın amacı, belirli dönemlerde günübirlik turizmi sınırlamak ve şehrin yoğunluğunu kontrol altına almak olarak belirtildi.

 • Venedik'te günübirlik turistlerden giriş ücreti alınacak
  13 Eyl Venedik'te günübirlik turistlerden giriş ücreti alınacak

  İtalya'nın kanallarıyla ünlü Venedik kentinde günlük turist akınlarını kontrol edebilme amacıyla şehre günübirlik gelecek turistlerden giriş ücreti alınacak. Venedik Belediye Meclisi, turist yoğunluğunun arttığı günlerde devreye alınacak olan 5 avroluk giriş ücretini oy çokluğuyla onayladı. Uygulama, 2024'te yoğun geçmesi beklenen 30 ayrı günde günübirlik turistlerden ücret alınmasını öngörüyor.

 • Venedik'te Turist Yoğunluğunu Azaltmak İçin Yeni Uygulama
  12 Eyl Venedik'te Turist Yoğunluğunu Azaltmak İçin Yeni Uygulama

  Avrupa'nın en fazla turist alan şehirlerinden biri olan Venedik'te turist yoğunluğunu azaltmak için 14 yaşından büyüklerin günlük 5 euro ödemesi ve rezervasyon yaptırması talep ediliyor. Venedik Belediye Meclisi, aşırı turizmden zarar gören şehri korumak amacıyla bu uygulamayı denemeyi planlıyor. Şehre giriş yapacak turistlerin yoğun dönemlerde seçim yapmaları ve rezervasyon yapmaları gerekecek.

 • Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos'un filmine gitti
  09 Eyl Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos'un filmine gitti

  İtalya'da düzenlenen Venedik Film Festivali'nde Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos'un yönettiği 'Poor Things' filmi, Altın Aslan ödülünü kazandı. Festivalde ayrıca Matteo Garrone, Peter Sarsgaard ve Cailee Spaeny gibi isimler de ödüle layık görüldü.

 • Venedik'te turistlere ayrılan yatak sayısı kent sakinlerini geçti
  09 Eyl Venedik'te turistlere ayrılan yatak sayısı kent sakinlerini geçti

  İtalya’nın Venedik kentinde turistik konaklama amaçlı yatak sayısının yerleşik sakin sayısını geçtiği açıklandı.

 • Demet Özdemir, Venedik Film Festivali'nde 'Uluslararası En İyi Oyuncu' ödülünü kazandı
  03 Eyl Demet Özdemir, Venedik Film Festivali'nde 'Uluslararası En İyi Oyuncu' ödülünü kazandı

  Demet Özdemir, 'Adım Farah' dizisindeki performansıyla Venedik Film Festivali'nde 'Uluslararası En İyi Oyuncu' ödülüne layık görüldü. Ödül töreninde tercih ettiği kombinle dikkat çeken Özdemir, basın toplantısında duygularını paylaştı. Ayrıca, oyuncunun sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar da büyük ilgi gördü.

 • Başarılı oyuncu Can Bartu Arslan, Venedik Film Festivali'nde dakikalarca ayakta alkışlandı
  03 Eyl Başarılı oyuncu Can Bartu Arslan, Venedik Film Festivali'nde dakikalarca ayakta alkışlandı

  Bu yıl 80'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nin Orizzonti Bölümü'nde Altın Aslan için yarışacak olan Yurt filminin başrolü Can Bartu Arslan, film gösteriminden sonra dakikalarca ayakta alkışlandı.

 • Farah Zeynep Abdullah Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü'nü Kazandı
  31 Ağu Farah Zeynep Abdullah Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü'nü Kazandı

  Kurt Seyit ve Şura, Masumlar Apartmanı, Bergen ve son olarak Bihter filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Farah Zeynep Abdullah Bu yıl 80'incisi gerçekleştirilecek olan Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü'ne layık görüldü.

 • Farah Zeynep Abdullah, Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü'nü aldı
  31 Ağu Farah Zeynep Abdullah, Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü'nü aldı

  Son olarak Aşk-ı Memnu'nun film versiyonu Bihter'de başrolü oynayan Farah Zeynep Abdullah, Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü'nü layık görüldü.

 • 80. Venedik Film Festivali Başladı
  30 Ağu 80. Venedik Film Festivali Başladı

  İtalya'da düzenlenen 80. Venedik Film Festivali, Edoardo de Angelis'in yönettiği 'Comandante' filminin gösterimiyle başladı. Festivalde ayrıca İtalyan yönetmen Liliana Cavani'ye 'Altın Aslan Yaşam Boyu Başarı ödülü' verildi. Türk yönetmenler Selman Nacar ve Nehir Tuna'nın filmleri de festivalde gösterilecek.

 • İtalya'da Olumsuz Hava Koşulları Yaralanmalara ve Maddi Hasara Yol Açtı
  29 Ağu İtalya'da Olumsuz Hava Koşulları Yaralanmalara ve Maddi Hasara Yol Açtı

  İtalya'da hafta başından bu yana etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları yaralanmalara ve maddi hasar oluşmasına yol açtı. Başkent Roma'da sert rüzgar ve fırtınanın etkisiyle devrilen ağaçlar trafik kazalarına neden oldu. Güneydeki Puglia bölgesinde şiddetli dolu yağışı maddi hasara yol açtı. İtalyan Alpleri'nde kar yağışı görüldü. İtalya ile Avusturya arasındaki demiryolu yeniden ulaşıma açıldı.

 • Kanye West, tekneye binerken etrafındakilere aldırış etmeden pantolonunu aşağı indirdi
  29 Ağu Kanye West, tekneye binerken etrafındakilere aldırış etmeden pantolonunu aşağı indirdi

  Ünlü rapçi Kanye West, eşi Bianca Censori ile İtalya'da tatil yaparken tekneye bineceği esnada pantolonu aşağı indirdi. Etrafındaki aldırış etmeyen rapçi, daha sonra pantolonunu çekerek eşiyle tekneden indi.

 • İtalya'da sel ve taşkınlar kuzeyde, orman yangınları ise güneyde etkili oldu
  28 Ağu İtalya'da sel ve taşkınlar kuzeyde, orman yangınları ise güneyde etkili oldu

  İtalya'nın kuzey bölgelerindeki yağış ve fırtına sel ile taşkınlara yol açarken, güneydeki Sicilya Adası ise orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Ülkenin kuzeyi soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Lombardiya ve Piyemonte bölgeleri başta olmak üzere pek çok noktada hava sıcaklığı ciddi derecede düşerken, dün başlayan şiddetli yağış çok sayıda kentte yaşamı olumsuz etkiledi. Sicilya Adası'nın batısında çıkan yangınlar ise hayatı olumsuz etkiledi.

 • İtalya'da Kuzey Afrika kaynaklı sıcak hava dalgası nedeniyle kırmızı alarm verildi
  21 Ağu İtalya'da Kuzey Afrika kaynaklı sıcak hava dalgası nedeniyle kırmızı alarm verildi

  İtalya'da etkisini gösteren Kuzey Afrika kaynaklı yeni sıcak hava dalgası nedeniyle aşırı sıcaklara karşı uyarı için bugün 12, yarın 16, çarşamba günü de 17 kent, en yüksek risk seviyesi olan 'kırmızı alarm' kapsamına alındı. Sağlık Bakanlığı, aşırı sıcaklar sebebiyle bugün 12 kentte 'kırmızı alarm' ilan etti, yarın bu kapsama alınan kentlerin sayısının 16'ya çıkarılacağını, 23 Ağustos Çarşamba günü de 17 kentte 'kırmızı alarm' uygulanacağını duyurdu. Kuzey Afrika kaynaklı sıcak hava dalgasının, özellikle 24-25 Ağustos'ta sıcaklıkların 38-40 dereceyi bulmasına yol açabileceği kaydedildi.

 • Prontotour, tatil yapmak isteyenlere uygun fiyatlı turlar sunuyor
  16 Ağu Prontotour, tatil yapmak isteyenlere uygun fiyatlı turlar sunuyor

  Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, mevcut ekonomik koşullarda tatil yapabilme imkanı sağlamak için daha çok çalıştıklarını ve uygun fiyatlı paket turların sayısını artırdıklarını belirtti. Ayrıca, vizesiz tur alternatiflerini de artırdıklarını ve yurt dışı seyahatlerinin insanların farklı coğrafya ve kültürlerle ilişki kurmasını ve kendilerini geliştirmelerini sağladığını söyledi. Prontotour, gidiş dönüş uçak bileti, konaklama, havalimanı transferleri ve panoramik şehir turu gibi imkanlar sunarak tatilcilerin kolayca seyahat etmelerini sağlıyor. Ayrıca, kredi kartlarına getirilen taksit sınırlamasının sektöre olumsuz etkileri olduğunu belirten Onaran, bu kararın gözden geçirilmesini umut ettiğini ifade etti. Prontotour, indirimlerle birlikte vatandaşların taksit sınırlamasından etkilenmeden yurt dışı turlarına katılmalarını sağlıyor. Balkanlar, Mısır, Uzakdoğu ve Asya gibi farklı destinasyonlarda tur alternatifleri sunan Prontotour, tatilcilerin bütçelerine uygun seçenekler sunuyor.

 • İtalya'nın kitle turizmiyle savaşı
  13 Ağu İtalya'nın kitle turizmiyle savaşı

  İtalya'da ziyaretçi rekorları kıran birçok şehir ve bölge, yasaklar, denetimler ve ücretleri kapsayan önlemlerle turist akınını kontrol altında tutmaya çalışıyor.

 • UNESCO, Venedik'i Tehlike Altındaki Dünya Mirasları Listesi'ne Almayı Önerdi
  01 Ağu UNESCO, Venedik'i Tehlike Altındaki Dünya Mirasları Listesi'ne Almayı Önerdi

  UNESCO, İtalya'nın turizm merkezlerinden Venedik'in Tehlike Altındaki Dünya Mirasları Listesi'ne alınması önerisinde bulundu. UNESCO Danışma Kurulu tarafından sunulan karar taslağında, İtalyan hükümetine Venedik'in uzun süredir devam eden sorunlarını çözmek için azami özveri gösterme çağrısı yapıldı. Turizm yoğunluğu ve iklim değişikliği gibi sorunlar, tarihi şehrin kültürel ve sosyal kimliğini bozarak değerlerini tehdit etmektedir.

 • Haftanın tarihine bakış
  30 Tem Haftanın tarihine bakış

  İkinci Dünya Savaşı'nda, ABD'nin Japonya'nın Hiroşima kentine 6 Ağustos 1945'te atom bombası atması sonucu 66 bin kişi öldü, 69 bin kişi yaralandı.

 • Milyonluk karavanları İtalya'da çalındı
  27 Tem Milyonluk karavanları İtalya'da çalındı

  Çanakkale'ye tatil için gelen öğretmen ailenin yaklaşık 1 milyon TL değerindeki karavanları, bir ay önce İtalya'nın Milano şehrinde çalındı. Aile, seyahatlerinin 4'üncü ülkesi ve 6'ıncı gününde karavanlarının çalındığını fark etti. Karavanın değeri yaklaşık bir milyon TL civarındaydı ve hala bulunamadı.

 • Çanakkale'ye Tatil İçin Gelen Öğretmen Ailesinin Karavanı Çalındı
  27 Tem Çanakkale'ye Tatil İçin Gelen Öğretmen Ailesinin Karavanı Çalındı

  Çanakkale'ye tatil için gelen öğretmen ailenin yaklaşık 1 milyon TL değerindeki karavanları, bir ay önce İtalya'nın Milano şehrinde çalındı. Aile, seyahatlerinin 4'üncü ülkesi olan İtalya'da 6'ıncı günlerinde karavanlarını kaybetti. Olayın üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen hala haber alamayan aile, durumunun çözülmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  23 Tem Haftanın tarihine bakış

  Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması, 24 Temmuz 1923'te imzalandı.

 • İtalya'nın kuzeyi olumsuz hava koşullarıyla, güneyi aşırı sıcaklarla mücadele ediyor
  21 Tem İtalya'nın kuzeyi olumsuz hava koşullarıyla, güneyi aşırı sıcaklarla mücadele ediyor

  İtalya'nın kuzey bölgelerinde yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkilerken, orta ve güney kesimlerinde ise yüksek sıcaklıklar etkisini sürdürüyor.

 • İtalya'da 23 kentte kırmızı alarm verildi
  18 Tem İtalya'da 23 kentte kırmızı alarm verildi

  İtalya'da yüksek sıcaklıklar sebebiyle verilen 'kırmızı alarm' durumu yarın 23 kentte uygulanacak. Ülkedeki 27 büyük şehirden 23'ünde aşırı sıcak hava nedeniyle uyarı verilmiş oldu. Aşırı sıcak havanın etkisini perşembe günü kaybedeceği ve 'kırmızı alarm' verilen kent sayısının 18'e indirileceği belirtildi. Elektrik tüketimi de arttı ve kemirgen hayvanların sayısının da artabileceği uyarısı yapıldı.

 • İtalya'da Müslümanlar Kurban Bayramı'nı kutladı
  28 Haz İtalya'da Müslümanlar Kurban Bayramı'nı kutladı

  İtalya'da yaşayan Müslümanlar, Kurban Bayramı vesilesiyle bulundukları kentlerde bayram namazlarını kıldı. Roma Büyük Camisi'nde bir araya gelen farklı milletlerden Müslümanlar, bayram namazı için birlikte saf tuttu. Milano, Napoli, Floransa gibi İtalya'nın diğer büyük kentlerinde de bayram namazı eda edildi. İtalya'nın kuzey kesiminde yoğun olarak yaşayan Türk vatandaşları da bayram namazı için Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı camilerde bir araya geldi. Namazın ardından birbirleriyle bayramlaşan vatandaşlardan, imkanı olanlar, özel yerlerde kurban kesimini gerçekleştirerek dini vazifelerini yerine getirdi. İtalyan spor camiasından da Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik mesajları geldi.

 • Venice Simplon Orient Express Treni İstanbul'a Ulaştı
  07 Haz Venice Simplon Orient Express Treni İstanbul'a Ulaştı

  Agatha Christie'nin Doğu Ekspresi'nde Cinayet adlı romanına da konu olan Venice Simplon Orient Express treni, 57 yolcusuyla Paris'ten yola çıkarak Budapeşte ve Bükreş duraklarının ardından Türkiye'ye gelerek İstanbul'a ulaştı. Tren, halk oyunları ekibi tarafından karşılandığı Edirne'den sonra İstanbul'a ulaştı. Tren, 10 Haziran'da Türkiye'den ayrılacak ve Paris'e geri dönecek.

 • Venedik Kanalı yeşile büründü, polis geniş çaplı soruşturma başlattı
  28 May Venedik Kanalı yeşile büründü, polis geniş çaplı soruşturma başlattı

  İtalya'nın turizm merkezlerinden Venedik'teki Büyük Kanal'ın tarihi Rialto Köprüsü yakınlarındaki kısmı yeşil renge büründü. Sabahın erken saatlerinde kanalın renginin değiştiğini fark eden bölge halkının polise haber veresinin ardından olay yerine gelen polis incelemelere başladı. İtalyan polisi su örnekleri alırken, geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

 • Venedik Kanalı Yeşile Büründü
  28 May Venedik Kanalı Yeşile Büründü

  İtalya'nın turizm merkezlerinden Venedik'teki Büyük Kanal'ın tarihi Rialto Köprüsü yakınlarındaki kısmı yeşil renge büründü. Suyun renginin neden değiştiği henüz belirlenemezken, geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

 • Venedik'teki Büyük Kanal'ın bir bölümü yeşil renge büründü
  28 May Venedik'teki Büyük Kanal'ın bir bölümü yeşil renge büründü

  İtalya'nın kanallarıyla ünlü Venedik kentindeki Büyük Kanal'ın bir bölümü yeşil renge büründü. İtalyan İtfaiyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Büyük Kanal'ın tarihi Rialto Köprüsü yakınlarındaki kısmı sabah saatlerinde fosforlu yeşil bir renge büründü. Olayın nedeni araştırılıyor.

 • Kruvaziyer turizminde İstanbul başlangıç noktası oldu
  24 May Kruvaziyer turizminde İstanbul başlangıç noktası oldu

  2023 yaz sezonu boyunca İstanbul'dan hareketli Ege-Adriyatik turlarına talep her geçen gün artıyor.

 • Gençlik Otobüsü 13. kez yola çıkıyor
  22 May Gençlik Otobüsü 13. kez yola çıkıyor

  MCD Gençlik Ajansı tarafından gençlere ücretsiz Avrupa fırsatları sunmak amacıyla 13 yıl önce başlatılan Gençlik Otobüsü projesinin mülakatları 19 Mayıs günü Pullman İstanbul Hotelde gerçekleştirildi. Projeye başvuru yapan yaklaşık 4.000 genç arasından seçilen 130 genç mülakatlara katılmaya hak kazandı.

Advertisement