Son Dakika Haberleri: 85 Gündür Rehin Tutulan İranlı İş Adamı, Nusaybin Polisi Tarafından Kurtarıldı

85 Gündür Rehin Tutulan İranlı İş Adamı, Nusaybin Polisi Tarafından Kurtarıldı

4 ay önce

Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonda, fidye için İstanbul'da kaçırıldığı ileri sürülen İranlı iş adamı kurtarıldı.

85 gün önce  Türkiye geldikten sonra ortadan kaybolduğu ileri sürülen İranlı iş adamı  Mardin'in  Nusaybin ilçesinde bulundu. İş adamının fidye için İstanbul'da kaçırıldığı bildirildi.

MARDİN'DE KURTARILDI

Edinilen bilgilere göre,  İran'da tekstil ile uğraşan iş adamı Ziyaeddin Muhammed Nejad, ticaret için geldiği  Türkiye'de daha önceden tanıştığı ileri sürülen kişiler tarafından kaçırıldı. Ailenin polise haber vermesiyle İranlı iş adamının izini  Mardin'in  Nusaybin ilçesinde bulan polis ekipleri Gırnavaz Mahallesi Baraj Caddesi üzerinde bir eve operasyon düzenledi.  İran uyruklu iş adamı, sabah saatlerinde  Nusaybin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro ekipleri tarafından yapılan operasyonla sağ olarak kurtarıldı.  Nusaybin Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrollerinden geçirilen Nejad'ın tedavisi sürüyor.

85 GÜNDÜR REHİN TUTULUYORDU

85 gündür rehin tutulduğunu ileri süren  İran uyruklu iş adamı, sağ olarak kurtarıldığı için  Nusaybin polisine teşekkür ederek; "Allah Türk devleti ve Türk polisinden razı olsun. Benim için çok zahmet çektiler, canımı kurtardılar" dedi.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İranlı iş adamını kaçırdıkları ve rehin tuttukları ileri sürülen 8 kişi ise  Nusaybin polisi tarafından gözaltına alındı. Şahısların emniyet müdürlüğündeki sorguları devam ediyor.


Amerika'ya Dönen Adriana Lima, Metin Hara'nın Kolyesini Çıkardı Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
Kahramanmaraş'ta Çocuk Gelin 18 Yaşındaki Eşini Öldürdü!