ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabaha uyandı - Son Dakika

ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabaha uyandı

10.09.2020 07:52

ABD'nin batı eyaletleri orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Yangınlar Oregon eyaletinde beş kasabayı yok etti. California'nın San Francisco kentinde ise gökyüzü turuncu renge boyandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin batısındaki eyaletler orman yangınlarıyla mücadele halinde. Oregon'da eyaletin farklı noktalarda süren yangınlar yerleşim yerlerine sıçradı. Detroit, Lane County, Blue River ve Vida kasabaları büyük ölçüde yok oldu. San Francisco kentinde uyananlar ise turuncu bir sabah uyandı.

YÜZLERCE EV KÜLE DÖNDÜ

Kuzeye doğru ilerleyen yangın toplamda 10 binden fazla kişinin yaşadığı Phoenix ve Talent'a ağır hasar verdi. Yüzlerce ev küle döndü. Eyalet genelinde çok sayıda kasabada evleri boşaltma çağrısı yapıldı. Tahliye emri yüz binlerce kişiyi kapsıyor.

Yetkililer rekor sayıda ölüm yaşanmasından endişeli. Benzeri görülmemiş sıcaklık ve hızı saatte onlarca kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle yangınlar hızla yayılıyor.

ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabah uyandı

800 BİN HEKTARDAN FAZLA ALAN KÜLE DÖNDÜ

Orman yangınlarından en çok etkilenen eyaletlerden biri de California. Eyalette 15 Ağustos'tan bu yana 900'ü aşkın orman yangını çıktı. 800 bin hektardan fazla alan küle döndü.

ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabah uyandı

SAN FRANCISCO TURUNCUYA BÜRÜNDÜ

Yangınlar San Francisco kentinde gökyüzünün rengini değiştirdi. Mavi okyanus ve gökyüzü fotoğraflarıyla akıllara kazınan kentte neredeyse her yer turuncuya büründü.

ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabah uyandı
ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabaha uyandı

Son Dakika Dünya ABD'de devam eden orman yangını nedeniyle San Francisco turuncu sabaha uyandı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (11)
  • Cemil: Hiç bir felakete sevinmem ama abd de İsrailde olacak tüm felaketler için seviniyorum,çünkü bu 2 devlet yok olmalı,Bu devletlerin varlığı kan demek,Ölüm demek yetim demek,terör demek,savaş demek,YARRAB'İ bu iki devleti felaketlerle yok et Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Fenomen dizi Çukur, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferine gönderme yaptı 'Bir Başkadır' dizisiyle tekrar hatırlanan usta sanatçı Ferdi Özbeğen'in hayatı film oluyor Biden, Trump'ın kaldırdığı Kovid-19 seyahat yasağını geri getirdi Sosyal medyadan Peygamberimize çirkin sözler sarf eden Yakup Deniz'e soruşturma G.Saray'ın eski yengesi Yolanthe Cabau bikinili cesur pozuyla göz kamaştırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz hastane ziyareti Rıdvan Dilmen: İrfan Can Marsilya'ya gitmek istiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TESK arasında çarpıcı gıda fırsatçıları diyalogu: Gerekirse her dükkana kolluk kuvveti koyarız