ABD'den Suriye'deki üslerine yeni takviye - Son Dakika

ABD'den Suriye'deki üslerine yeni takviye

26.01.2023 13:03
ABD'den Suriye'deki üslerine yeni takviye

HASEKE/TEL ABD ordusu, Suriye'de terör örgütü PKK/YPG'nin işgalindeki Haseke ilinde yer alan üs ve askeri noktalarına 70'e yakın araçtan oluşan askeri ve lojistik takviye konvoyu gönderdi.

HASEKE/TEL ABD ordusu, Suriye'de terör örgütü PKK/ YPG'nin işgalindeki Haseke ilinde yer alan üs ve askeri noktalarına 70'e yakın araçtan oluşan askeri ve lojistik takviye konvoyu gönderdi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, ABD güçlerine ait takviyeler dün Irak-Suriye arasındaki El-Velid sınır kapısından Haseke'ye giriş yaptı.??

Haseke kırsalında terör örgütü PKK/YPG'nin işgalindeki, Şeddadi yerleşimindeki ABD güçlerine ait üs ve askeri noktalara ulaşan 70 civarında araçtan oluşan konvoya havadan helikopterler eşlik etti.

Konvoyda 3 zırhlı araç, 8 akaryakıt tankeri, 2 mayın temizleme aracı, çok sayıda mühimmat ve beton kalıp yüklü tırla pikap türünden araçlar yer aldı.

ABD ordusu 6, 8 ve 22 Ocak tarihlerinde de Haseke kırsalında terör örgütü PKK/YPG'nin işgalindeki Rumeylan, Şeddadi ve Tel Beyder yerleşimlerindeki üs ve noktalarına takviye göndermişti.?

ABD'nin Suriye'deki varlığı?

ABD, Ekim 2019'da Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla harekat bölgesindeki üslerini boşaltırken, petrol sahaları civarında yerleşmeye öncelik vermişti.?

Terör örgütü PKK/YPG'ye desteğini sürdüren ABD güçleri, halihazırda Suriye'de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde çok sayıda üs ve askeri noktada varlık gösteriyor.?

Washington, PKK/YPG'li teröristlerin işgalindeki petrol sahalarında bulunan askeri üs ve noktalarına da sürekli takviye gönderiyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
MSB'den Fransa Parlamentosu'ndaki görüntülere sert tepki: Bu hareket, NATO'nun terörle mücadelesinin içini boşaltmakta MSB'den Fransa Parlamentosu'ndaki görüntülere sert tepki: Bu hareket, NATO'nun terörle mücadelesinin içini boşaltmakta AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, PKK/YPG'lilerin Fransa Senatosunda ağırlanmasına tepki Açıklaması AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, PKK/YPG'lilerin Fransa Senatosunda ağırlanmasına tepki Açıklaması Fransa'nın Ankara Büyükelçisi, PKK/YPG'lilerin Senatoda ağırlanması nedeniyle Dışişlerine çağrıldı Fransa'nın Ankara Büyükelçisi, PKK/YPG'lilerin Senatoda ağırlanması nedeniyle Dışişlerine çağrıldı

Son Dakika Güncel ABD'den Suriye'deki üslerine yeni takviye - Son Dakika


Advertisement