Son dakika Deyrizor haberleri, Deyrizor son dakika, son dakika Deyrizor

Son Dakika Deyrizor Haberleri

 • Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi
  02 Şub Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor iline bağlı Meyadin ilçesinde, Suriye ordusunun saflarında yer alan İran destekli gruplara aidiyeti bilinmeyen hava araçlarıyla saldırı düzenlendi. Saldırılar sonucunda Mezar Ali Üssü'nde ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. Deyrizor çevresindeki gerilim ise devam ediyor.

 • Suriye'de 2023 yılı deprem, Araplarla PKK/YPG çatışması ve ABD üslerine saldırıların gölgesinde geçti
  30 Ara Suriye'de 2023 yılı deprem, Araplarla PKK/YPG çatışması ve ABD üslerine saldırıların gölgesinde geçti

  ETHEM EMRE ÖZCAN/BURAK KARACAOĞLU - Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, baskı altındaki Arap aşiretlerinin terör örgütü PKK/YPG ile çatışmaları ve ABD üslerine yönelik artan saldırılar, Suriye'de bu yılın en dikkati çeken gelişmeler oldu.

 • GRAFİKLİ / MİT operasyonları, terör örgütü PKK'nın sözde sorumlularını hedef aldı
  18 Ara GRAFİKLİ / MİT operasyonları, terör örgütü PKK'nın sözde sorumlularını hedef aldı

  Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) son dönemde terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey kadrosuna yönelik nokta operasyonları, örgüte büyük darbe vurdu.

 • MİT, PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Şirvan Hasan'ı Suriye'de etkisiz hale getirdi
  17 Ara MİT, PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Şirvan Hasan'ı Suriye'de etkisiz hale getirdi

  MİT, PKK/YPG Suriye Silahlı Konsey üyesi ve Suriye/Deyr Ez Zor sözde Saha Sorumlusu olan 'Roni Velat' kod adlı Şirvan Hasan'ı nokta operasyon ile Suriye'de etkisiz hale getirdi.

 • MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Şirvan Hasan'ı, Suriye Deyrizor'da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.
  17 Ara MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Şirvan Hasan'ı, Suriye Deyrizor'da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

  MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Şirvan Hasan'ı, Suriye Deyrizor'da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

 • MİT, Suriye'de PKK/YPG'nin sözde sorumlusu Şirvan Hasan'ı etkisiz hale getirdi
  17 Ara MİT, Suriye'de PKK/YPG'nin sözde sorumlusu Şirvan Hasan'ı etkisiz hale getirdi

  MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Şirvan Hasan'ı, Türkiye'ye yaklaşık 230 kilometre mesafedeki Suriye Deyrizor'da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

 • Deyrizor'da çatışmalarda çocuklar yakalandı
  16 Ara Deyrizor'da çatışmalarda çocuklar yakalandı

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG baskısı altındaki Arap aşiretleri ile ABD'nin desteklediği terör örgütü arasında yaşanan çatışmalarda 3 çocuk Arap aşiretlerine karşı savaşırken yakalandı.

 • ABD'nin son Şam Büyükelçisi: Biden yönetimi PKK/YPG'den vazgeçmeyecek
  12 Ara ABD'nin son Şam Büyükelçisi: Biden yönetimi PKK/YPG'den vazgeçmeyecek

  ABD'nin son Şam Büyükelçisi Robert Ford, Biden yönetiminin bölgedeki yerel ortak olarak gördüğü terör örgütü PKK/YPG'den vazgeçmeyeceğini söyledi. Ford, YPG'ye desteğin devam edeceğini düşündüğünü belirtti ve Türkiye'nin bu ortaklıktan memnun olmadığını biliyor olsalar da Biden yönetiminin tutumunu değiştirmeyeceğini ifade etti. Ayrıca Ford, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve Biden yönetiminin bu konudaki çelişkisini de değerlendirdi.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı Girişimi
  11 Ara Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı Girişimi

  Suriye'nin Haseke ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Şeddadi Üssü'ne aidiyeti bilinmeyen insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunuldu. ABD güçleri, üzerinde patlayıcı bulunan İHA'ları üsse ulaşmadan düşürdü.

 • İran, ABD'nin Suriye ve Irak'taki üslerine saldırılarla bağlantısı olmadığını iddia etti
  05 Ara İran, ABD'nin Suriye ve Irak'taki üslerine saldırılarla bağlantısı olmadığını iddia etti

  İran, ABD'nin Suriye ve Irak'taki üslerine İran destekli milis gruplar tarafından düzenlenen saldırılarla bağlantısı olmadığını Birleşmiş Milletler'e mektup göndererek ifade etti. İran ayrıca, İsrail'e ait yük gemisi Galaxy Leader'a el konulmasında ve Husilerin İsrail'e yönelik saldırılarında herhangi bir rolü olmadığını savundu.

 • Suriye'de İran destekli teröristlere SİHA saldırısı
  30 Kas Suriye'de İran destekli teröristlere SİHA saldırısı

  Suriye'nin Deyrizor iline bağlı Elbukemal ilçesinde, İran destekli terörist gruplara ait bir araca silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile saldırı düzenlendi. Saldırıda 4 silahlı kişi öldü.

 • Deyrizor'da PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar yaşandı
  28 Kas Deyrizor'da PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar yaşandı

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG baskısı altındaki Arap aşiretleri ile ABD'nin desteklediği terör örgütü arasında çatışmalar yaşandı. Arap aşiretleri, PKK/YPG'nin kontrol noktaları ve karargahlarına saldırı düzenledi. Terör örgütü ise bir sivili alıkoydu.

 • Deyrizor'da PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar yaşandı
  27 Kas Deyrizor'da PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar yaşandı

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG baskısı altındaki Arap aşiretleri ile ABD'nin desteklediği terör örgütü arasında birçok noktada çatışmalar yaşandı. Arap aşiretleri, PKK/YPG'nin işgal ettiği bölgelerdeki kontrol noktalarına saldırı düzenledi. Örgütün saldırıları sonucu sivil kayıpları önlemek için Araplar, geri çekilip ABD ile müzakere masasına oturmuştu. PKK/YPG'nin Deyrizor'daki işgali, bölge halkının yerel hizmetlerden ve yardımlardan mahrum kalmasına neden oluyor.

 • ABD'nin sessizliği: İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarına karşı çıkarken Suriye'deki saldırılarında binlerce sivil öldü
  23 Kas ABD'nin sessizliği: İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarına karşı çıkarken Suriye'deki saldırılarında binlerce sivil öldü

  İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarına sessiz kalan ABD, Suriye'deki iç savaşta liderliğini yaptığı koalisyon güçlerinin saldırılarıyla binlerce sivilin ölümüne neden oldu. Gazze'de 7 Ekim'den bu yana İsrail'in saldırılarında 6 binden fazlası çocuk ve 4 bini kadın olmak üzere 14 bin 532 kişi hayatını kaybetti. ABD ve Batılı ülkeler, İsrail'in Gazze'de hastaneleri, ibadethaneleri, okulları hedef almasına, binlerce sivili katletmesine seyirci kalmanın ötesinde saldırıları açıkça onaylayan açıklamalar yaptı. Batılı liderler, bu süreçte İsrail'e ziyaretler düzenledi, silah satışına ve sevkiyatına devam etti.

 • Suriye'deki ABD Üssüne Roket Saldırısı
  21 Kas Suriye'deki ABD Üssüne Roket Saldırısı

  Suriye'nin Haseke ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Şeddadi üssüne roket saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucunda can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine aidiyeti bilinmeyen silahlı insansız hava araçları ve karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırılar gerçekleştiriliyor. İran destekli gruplar, Fırat Nehri'nin doğu yakasındaki ABD üslerine zaman zaman roket ve SİHA'larla saldırılar düzenliyor.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı Girişimi
  18 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı Girişimi

  Suriye'nin Humus ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse, aidiyeti bilinmeyen ve üzerinde patlayıcı bulunan insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunuldu. Saldırı, üste konuşlu ABD güçlerinin İHA'yı düşürmesiyle sonuçlandı. Suriye'de son günlerde ABD ordusunun konuşlandığı üslere yönelik saldırılar artmaktadır.

 • ABD Savunma Bakanı: Saldırılar Durmalı, Aksi Takdirde Gerekeni Yaparız
  13 Kas ABD Savunma Bakanı: Saldırılar Durmalı, Aksi Takdirde Gerekeni Yaparız

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Suriye ve Irak'ta ABD üslerine yönelik saldırılara ilişkin, 'Bu saldırılar durmalı, eğer durmazsa birliklerimizi korumak için yine gerekeni yapmaktan çekinmeyeceğiz.' dedi. Austin, Güney Koreli mevkidaşı ile bir araya geldiği basın toplantısında, saldırıların sorumlularının hareket kabiliyetlerini azaltmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

 • ABD Güçlerinin Konuşlandığı Üslere Saldırılar Devam Ediyor
  13 Kas ABD Güçlerinin Konuşlandığı Üslere Saldırılar Devam Ediyor

  Suriye'nin Deyrizor ve Haseke illerinde, ABD güçlerinin konuşlandığı üslere yapılan saldırılar devam ediyor. Sabahın ilk saatlerinde gerçekleşen saldırılarda üsler ve çevresine roketlerin düştüğü belirtilirken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine aidiyeti bilinmeyen silahlı insansız hava araçları ve karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırılar düzenleniyor. İran destekli gruplar da zaman zaman Fırat Nehri'nin doğu yakasındaki ABD üslerine saldırılar gerçekleştiriyor.

 • Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi
  13 Kas Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

  Suriye'nin doğusunda bulunan Deyrizor ilindeki Suriye ordusu saflarında yer alan İran destekli gruplara, aidiyeti bilinmeyen bir savaş uçağıyla hava saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucunda ölü ve yaralılar olduğu, 3 askeri aracın da kullanılamaz hale geldiği belirtildi. Son bir ayda bölgedeki İran destekli gruplar, aidiyeti bilinmeyen hava araçları tarafından hedef alınmıştı. Suriye'nin farklı bölgelerinde ise ABD ordusunun konuşlandığı üslere saldırılar düzenleniyor.

 • PKK/YPG, Suriye'nin Deyrizor ilinde 6 sivili alıkoydu
  12 Kas PKK/YPG, Suriye'nin Deyrizor ilinde 6 sivili alıkoydu

  ABD'nin desteklediği terör örgütü PKK/YPG, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde Akidat aşireti mensubu Arap kökenli 6 sivili alıkoydu. Alıkonulan sivillerin nereye götürüldüğü henüz bilinmiyor. PKK/YPG'nin baskısı altında kalan Arap aşiretleri, örgüte karşı operasyonlar düzenlemiş ancak sivil kayıpları önlemek için geri çekilip ABD ile müzakere masasına oturmuştu. PKK/YPG, Deyrizor'daki işgalinde çocukları zorla örgüte alırken, bölge halkını yerel hizmetlerden ve yardımlardan mahrum bırakıyor.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı
  11 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı

  Suriye'nin Haseke ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Harab Cir Havaalanı'ndaki üsse, aidiyeti bilinmeyen bir İHA ile saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı olmazken, ABD tarafından henüz açıklama yapılmadı. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine aidiyeti bilinmeyen silahlı İHA ve SİHA'larla saldırılar düzenleniyor. İran destekli gruplar da bölgedeki ABD üslerine zaman zaman saldırılar gerçekleştiriyor.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı
  10 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı

  Suriye'nin Humus ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse, aidiyeti bilinmeyen insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı düzenlendi. Saldırıda üssün hedef alındığı ancak can kaybı olmadığı belirtiliyor. Suriye'de son günlerde ABD üslerine yönelik saldırılar artarken, İran destekli gruplar tarafından yapılan saldırılar da dikkat çekiyor.

 • ABD Güçlerinin Konuşlandığı Üslere Saldırılar Devam Ediyor
  07 Kas ABD Güçlerinin Konuşlandığı Üslere Saldırılar Devam Ediyor

  Suriye'nin Deyrizor ve Haseke illerinde, ABD güçlerinin konuşlandığı 2 üsse daha saldırı düzenlendi. Saldırıda üsler ve çevresine roketlerin düştüğü öğrenilirken, herhangi bir can kaybı bilgisi bulunmuyor. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine aidiyeti bilinmeyen silahlı insansız hava araçları ve karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırılar düzenleniyor. İran destekli gruplar da zaman zaman Fırat Nehri'nin doğu yakasındaki ABD üslerine saldırılar gerçekleştiriyor.

 • İran yanlısı Şii milisler ABD üssüne füzeli saldırı düzenledi
  07 Kas İran yanlısı Şii milisler ABD üssüne füzeli saldırı düzenledi

  Irak İslami Direnişi, Suriye'deki Deyrizor kentinde bulunan Conoco gaz sahasındaki ABD üssüne füzeli saldırı düzenlediğini açıkladı. Saldırıda fırlatılan füzelerin hedefe isabet ettiği belirtildi. Bu saldırı, Irak ve Suriye'deki ABD askerlerine yönelik gerçekleştirilen füze ve İHA saldırılarının devam ettiğini gösteriyor.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırı Girişimi
  06 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırı Girişimi

  Suriye'nin Humus ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse aidiyeti bilinmeyen insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunuldu. Üste konuşlu ABD güçlerinin, İHA'ları üsse ulaşmadan düşürdüğü belirtildi. Saldırıya ilişkin ABD tarafından henüz açıklama yapılmadı.

 • ABD Üslerine Saldırılar Devam Ediyor
  05 Kas ABD Üslerine Saldırılar Devam Ediyor

  Suriye'nin Deyrizor ile Haseke illerinde ABD güçlerinin konuşlandığı üslere karadan karaya atış yapılan silahlarla ve aidiyeti bilinmeyen insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırılar düzenlendi. Saldırılarda can kaybı ve yaralanma olmadığı belirtilirken, ABD'ye ait helikopterlerin bölgede uçuş yaptığı bildirildi. İran destekli grupların da son günlerde ABD üslerine saldırılar düzenlediği biliniyor.

 • Suriye'deki ABD Üslerine Saldırılar Devam Ediyor
  03 Kas Suriye'deki ABD Üslerine Saldırılar Devam Ediyor

  Suriye'nin Deyrizor ile Haseke illerinde ABD güçlerinin konuşlandığı Harab Cir ile Ömer petrol sahası üssüne karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırılar düzenlendi. Saldırılarda üslere ve çevresine roketler düştüğü öğrenildi ancak can kaybı ve yaralanmaya ilişkin bilgiye yer verilmedi. İran destekli gruplar, Fırat Nehri'nin doğu yakasındaki ABD üslerine zaman zaman roket ve SİHA'larla saldırılar düzenliyor.

 • Suriyeli Anne, Kaçırılan Oğluna Kavuşma Ümidini Saklıyor
  02 Kas Suriyeli Anne, Kaçırılan Oğluna Kavuşma Ümidini Saklıyor

  Tel Abyadlı İbrahim Halil, 2018 yılında ABD destekli PKK/YPG tarafından kaçırıldı. Oğlundan haber alamayan acılı anne Nur el-İsa, giysi ve okul defterlerini saklayarak ona kavuşma ümidini diri tutuyor. Anne İsa, oğlunun kaçırılmasının ardından hiç bayram yaşamadığını ve oğlunu görmek için çabaladığını belirtiyor. Uluslararası toplumdan yardım isteyen İsa, oğlunun nerede olduğunu ve nasıl bir durumda olduğunu öğrenmek istiyor.

 • İran İçişleri Bakanı: Saldırılar İran'la İlgisi Yok
  01 Kas İran İçişleri Bakanı: Saldırılar İran'la İlgisi Yok

  İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, ABD'nin Suriye ve Irak'taki üslerine İran destekli milis gruplar tarafından düzenlenen saldırıların ABD'nin İsrail'in Filistinlilere saldırılarına verdiği açık desteğe karşı doğal eylemler olduğunu ve İran'la hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Vahidi, ABD'nin suçlamalarını reddederek, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdürdüğünü ve Müslümanların bu zulümlerden rahatsız olmasının doğal olduğunu belirtti. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney ise İsrail'in saldırılarının devam etmesi halinde bölgedeki direniş güçlerinin harekete geçeceğini ifade etmişti. Suriye ve Irak'taki İran destekli milis gruplar tarafından düzenlenen saldırılar, ABD yönetimi tarafından İran'a bağlanmıştı.

 • Suriye'deki ABD Üslerine Saldırılar Devam Ediyor
  01 Kas Suriye'deki ABD Üslerine Saldırılar Devam Ediyor

  Suriye'nin Deyrizor ve Haseke illerinde ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahası ile Şeddadi'deki üslerine saldırılar devam ediyor. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD ordusunun Deyrizor ile Haseke illerinde Şeddadi ile Ömer petrol sahasındaki üslerine karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda üslerin çevresine düşen roketlerin olduğu bilgisi alınırken herhangi bir can kaybı bilgisi bulunmuyor.

 • Suriye'de İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi
  30 Eki Suriye'de İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde, Suriye ordusunun saflarında yer alan İran destekli gruplara savaş uçağıyla hava saldırısı düzenlendi. ABD güçlerinin konuşlandığı Koniko gaz sahası ve İran destekli grupların bulunduğu Havicet Haşşam köyü hedef alındı. Son günlerde Suriye'de aidiyeti bilinmeyen hava araçları ve silahlı insansız hava araçlarıyla saldırılar artmış durumda.

 • Suriyeli Kadınlar, PKK/YPG'nin İşgalini Protesto Etti
  30 Eki Suriyeli Kadınlar, PKK/YPG'nin İşgalini Protesto Etti

  Suriye'nin Deyrizor ilinde yaşayan kadınlar, terör örgütü PKK/YPG'nin gençleri alıkoymasını ve sivillerin evlerine el koyarak bölgeyi terör eylemlerinin planlama merkezi olarak kullanmasını protesto etti. Kadınlar, PKK/YPG'nin sivilleri serbest bırakmasını talep ederek lastik yakarak Ebu Hamam köyünün girişini kapattı. PKK/YPG'nin işgalindeki Deyrizor'da nüfusun tamamı Araplardan oluşuyor ve örgüt çocukları zorla silah altına alıyor. Örgüt, bölgedeki petrolü kaçakçılar aracılığıyla satarken halkı ise hizmetlerden ve yardımlardan mahrum bırakıyor.

 • İran Destekli Terörist Gruplara Hava Saldırısı Düzenlendi
  30 Eki İran Destekli Terörist Gruplara Hava Saldırısı Düzenlendi

  Suriye'nin Irak sınırına yakın El Bukemal ilçesinde, Şam yönetimi saflarında yer alan İran destekli terörist gruplara hava saldırısı düzenlendi. ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahasına düzenlenen roket saldırısının ardından aidiyeti bilinmeyen hava araçları, El Bukemal'daki terörist grupların bulunduğu noktalara iki hava saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıda can kaybı olmadığı belirtilirken, İran destekli gruplar son günlerde Suriye'deki ABD üslerine saldırılar düzenliyor.

 • Suriye'nin doğusunda PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar başladı
  29 Eki Suriye'nin doğusunda PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar başladı

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG baskısı altındaki Arap aşiretleri ile ABD'nin desteklediği terör örgütü arasında çatışmalar başladı. PKK/YPG'li teröristlerin bölge halkını alıkoyduğu bilgisi üzerine Arap aşiretleri terör örgütüne ait karargahları hedef aldı. Çatışmaların devam ettiği bölgede ABD helikopterleri keşif uçuşları yapmaktadır. Arap aşiretleri daha önce de terör örgütüne karşı operasyonlar düzenlemiş ancak sivil kayıpları önlemek için geri çekilmişti. Terör örgütü PKK/YPG'nin Deyrizor'daki işgali sivil halkı olumsuz etkilemektedir.

 • Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı: 'Asıl hedef Türkiye'
  28 Eki Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı: "Asıl hedef Türkiye"

  Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı: "Asıl hedef Türkiye" İnegöl Belediyesi'nin düzenlediği "Filistin-İsrail Savaşı ve Türkiye'nin Stratejisi" konulu programda konuşan Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, ortada bir oyunun döndüğünü ifade ederek asıl hedefin Türkiye olduğunu söyledi.

 • Suriye'deki ABD üslerine saldırılar düzenlendi
  28 Eki Suriye'deki ABD üslerine saldırılar düzenlendi

  Suriye'nin Deyrizor, Haseke ve Humus illerinde ABD güçlerinin konuşlandığı üslere eş zamanlı saldırılar düzenlendi. Gece yarısından sonra gerçekleştirilen saldırılarda can kaybı olmadığı bilgisi alındı. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine sık sık saldırılar düzenleniyor.

 • ABD Güçlerine Suriye'de 10 Saldırı
  27 Eki ABD Güçlerine Suriye'de 10 Saldırı

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde, ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahasına karadan karaya atış yapılan silahlarla 10 saldırı düzenlendi. Saldırıda roketler üs ve çevresine düştü ve ABD askerlerinin öldüğü ve yaralandığı iddia edildi. ABD'ye ait helikopterler petrol sahası üzerinde uçuş gerçekleştirdi ve üssün çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine aidiyeti bilinmeyen silahlı insansız hava araçları ve karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırılar düzenleniyor.

 • ABD güçlerine Deyrizor'da saldırılar düzenlendi
  26 Eki ABD güçlerine Deyrizor'da saldırılar düzenlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde ABD güçlerinin konuşlandığı Koniko gaz sahası çevresine karadan karaya atış yapılan silahlarla 4 saldırı düzenlendi. Saldırılarda roketlerin üs çevresine düştüğü, gaz sahasında herhangi bir zayiat olmadığı öğrenildi. İran destekli gruplar, Fırat Nehri'nin doğu yakasındaki ABD üslerine zaman zaman karadan karaya atış yapılan silahlar ve SİHA'larla saldırılar düzenliyor.

 • ABD güçlerinin bulunduğu üsse saldırılar düzenlendi
  25 Eki ABD güçlerinin bulunduğu üsse saldırılar düzenlendi

  Suriye'nin Haseke ilinde ABD güçlerinin konuşlandığı askeri üsse karadan karaya atış yapılan silahlarla 4 ayrı saldırı düzenlendi. Saldırılarda üsler ve çevresine roketler düştüğü öğrenildi ancak can kaybı ya da yaralanmaya ilişkin bilgiye yer verilmedi. Son günlerde ABD üslerine yönelik saldırılar artmış durumda.

 • Suriye'deki ABD üslerine eş zamanlı saldırı
  24 Eki Suriye'deki ABD üslerine eş zamanlı saldırı

  Suriye'nin Deyrizor ve Haseke illerinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahası ile Şeddadi ilçesindeki ABD üslerine aynı anda saldırı düzenlendi. Saldırılarda üslerin çevresine düşen roketlerin olduğu bilgisi alınırken, herhangi bir can kaybı bilgisi bulunmuyor.

 • Suriye'deki Al-Tanf Üssü'ne İHA Saldırısı Düzenlendi
  20 Eki Suriye'deki Al-Tanf Üssü'ne İHA Saldırısı Düzenlendi

  ABD basınına göre, Suriye'deki Al-Tanf Üssü'ne İHA saldırısı gerçekleştirildi. Üsse düzenlenen saldırıda bir İHA düşürüldü ve diğer İHA ise üsse zarar verdi. Ayrıca, Suriye'nin Deyrizor kentinde bulunan Conoco gaz sahası da patlayıcı yüklü 3 İHA ile hedef alındı.

 • ABD güçlerinin konuşlandığı Koniko gaz sahasına saldırı düzenlendi
  19 Eki ABD güçlerinin konuşlandığı Koniko gaz sahasına saldırı düzenlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde ABD güçlerinin konuşlandığı Koniko gaz sahasının çevresine kimliği belirsiz silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile saldırı gerçekleştirildi.

 • ABD, Deyrizor'daki üslerine yeni radar sistemi sevkiyatı yaptı
  15 Eki ABD, Deyrizor'daki üslerine yeni radar sistemi sevkiyatı yaptı

  ABD ordusu, Suriye'nin Deyrizor ilindeki üslerine yeni Sentinel radar sistemi sevkiyatı gerçekleştirdi. ABD güçleri, Deyrizor'daki petrol sahası ve doğal gaz tesisindeki üslerine radar sistemleri ve çok namlulu roketatar sistemi konuşlandırdı. Bu sevkiyatın amacı, İran destekli terörist grupların saldırılarına karşılık vermek olarak belirtiliyor. ABD ordusu daha önce de Deyrizor'daki üslerine hava savunma sistemleri ve diğer askeri araçları sevk etmişti.

 • İsrail, Halep Havalimanı'na füze saldırısı düzenledi
  15 Eki İsrail, Halep Havalimanı'na füze saldırısı düzenledi

  İsrail, Suriye'de Halep Havalimanı'na füze saldırısı düzenledi. İsrail, daha önce 12 Ekim'de de Şam ve Halep uluslararası havalimanlarını hava saldırısı ile vurmuştu.

 • İran Destekli Terörist Gruplara Saldırı Düzenlendi
  14 Eki İran Destekli Terörist Gruplara Saldırı Düzenlendi

  Suriye'nin Irak sınırına yakın El Bukemal ilçesinde, Şam yönetimi saflarında yer alan İran destekli terörist gruplara hava saldırısı düzenlendi. Aidiyeti bilinmeyen hava araçları, El Bukemal'da bulunan İran destekli terörist grupların bulunduğu noktalara saldırı gerçekleştirdi. Suriye ordusu saflarında yer alan İran destekli grupların, El Bukemal'da yoğun varlık gösterdiği biliniyor. Bu saldırılar, İran destekli grupların Deyrizor'daki varlığını hedef almaktadır.

 • Suriye'nin doğusunda PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar yaşandı
  12 Eki Suriye'nin doğusunda PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar yaşandı

  Suriye'nin Deyrizor ilinde, PKK/YPG baskısı altındaki Arap aşiretleri ile terör örgütü arasında çatışmalar yaşandı. Arap aşiretlerinin lideri İbrahim el-Hafıl'in ayaklanma çağrısının ardından Deyrizor'da çatışmalar başladı. Arap aşiretleri, terör örgütüne ait araçlar ve karargahları hedef aldı. Daha önce de Arap aşiretleri, terör örgütüne karşı operasyonlar düzenlemişti.

 • Türkiye'nin terörle mücadelesi: Yeni stratejiler
  12 Eki Türkiye'nin terörle mücadelesi: Yeni stratejiler

  Doç. Dr. Murat Aslan, 1 Ekim terör saldırısının ardından Türkiye'nin terörle mücadele stratejisini, sorunlu alanları ve bölge ülkeleriyle ABD'nin tutarsız yaklaşımlarını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Suriye'deki Arap Aşiretleri PKK/YPG'ye Karşı Ayaklanmaya Hazır
  11 Eki Suriye'deki Arap Aşiretleri PKK/YPG'ye Karşı Ayaklanmaya Hazır

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG'nin baskısı altında olan Arap aşiretleri, ayaklanmayı yeniden başlatmak için hazır olduklarını belirtti. Aşiret lideri İbrahim el-Hafıl, sosyal medya hesabından yeni ayaklanmaya hazır olduklarını duyurdu. Arap aşiretlerinin öfkesini göstereceklerini belirten Hafıl, terör örgütünün bölgede yeri olmadığını ifade etti. Arap aşiretleri daha önce PKK/YPG'ye karşı iki kez operasyon yapmış, ancak sivil kayıpları önlemek için geri çekilip ABD ile müzakere masasına oturmuştu. PKK/YPG'nin işgal ettiği Deyrizor'da nüfusun tamamı Araplardan oluşuyor ve örgüt çocukları zorla silah altına alıyor.

 • İran Destekli Terörist Gruplara Hava Saldırısı
  10 Eki İran Destekli Terörist Gruplara Hava Saldırısı

  Suriye'nin Irak sınırına yakın El Bukemal ilçesinde, Şam yönetimi saflarında yer alan İran destekli terörist grupların konvoyuna 3 hava saldırısı düzenlendi. Aidiyeti bilinmeyen savaş uçakları, Deyrizor iline bağlı El Bukemal ilçesinin doğusunda İran destekli gruplara ait bir konvoya 3 hava saldırısı yaptı. İran destekli grupların Deyrizor'daki varlığı, Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor, İran'dan Lübnan'a uzanan kara bağlantısını sağlayan kent konumunda bulunuyor.

 • Suriye'de İran Destekli Terörist Gruplara Hava Saldırısı
  03 Eki Suriye'de İran Destekli Terörist Gruplara Hava Saldırısı

  Suriye'nin El Bukemal ilçesinde, Şam yönetimi saflarında yer alan İran destekli terörist gruplara ait 3 askeri noktaya hava saldırısı düzenlendi. Saldırılarda radar istasyonu da bombalandı. İran destekli gruplar, Deyrizor'da yoğun bir şekilde varlık gösteriyor.

 • Eski Suriye Başbakanı: Şam Yönetimi Rehabilite Edilemez
  30 Eyl Eski Suriye Başbakanı: Şam Yönetimi Rehabilite Edilemez

  Eski Suriye Başbakanı Riyad Hicab, Şam yönetimini rehabilite etmenin mümkün olmadığını söyledi. Hicab, Suriye'deki ayaklanma sürecini değerlendirirken, Şam yönetiminin katil bir rejim olduğunu ve geçerliliğini kaybettiğini belirtti. Ayrıca, Beşşar Esed'in varlığıyla Suriye'de istikrar sağlanamayacağını ifade etti. Hicab ayrıca, Rusya-Ukrayna Savaşı ve İsrail'in İran destekli terörist grupları hedef almasının Suriye sahasında değişikliklere yol açtığını vurguladı. Haberde ayrıca, 2012'de Şam'da gerçekleşen Kriz Hücresi patlaması ve Suriye'deki iç savaşın etkileri de yer alıyor.

 • PKK/YPG çocukları sistematik şekilde istismar ediyor
  28 Eyl PKK/YPG çocukları sistematik şekilde istismar ediyor

  Terör örgütü PKK/YPG, çeşitli uluslararası sözleşme ve düzenlemeleri ihlal ederek kaçırdığı çocukları saflarına katmaya devam ederken, birçok çocuk kaçma ya da intihar girişimi sırasında veya çatışma bölgelerinde yaşamını yitiriyor.

 • PKK/YPG, Arap kökenli 8 sivili alıkoydu
  27 Eyl PKK/YPG, Arap kökenli 8 sivili alıkoydu

  Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde işgalinde tuttuğu bölgelerde, Arap aşiretleri ile yaşanan çatışmalara yakın bölgelerde, aralarında kadınların da bulunduğu Arap kökenli 8 sivili alıkoydu. PKK/YPG'li teröristler, çatışmaların yaşandığı bölgelere giden yollarda yol kontrol noktaları kurarak sivilleri durduruyor ve alıkoyma eylemlerini gerçekleştiriyor. Alıkonulan sivillerin nereye götürüldüğü henüz bilinmiyor. Arap aşiretleri ile PKK/YPG arasındaki çatışmalar ise aralıklarla devam ediyor.

 • PKK/YPG, Arap aşiretlere ait köye saldırdı: 4'ü çocuk 10 sivil yaralandı
  25 Eyl PKK/YPG, Arap aşiretlere ait köye saldırdı: 4'ü çocuk 10 sivil yaralandı

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG'nin, Arap aşiretlere kaptırdığı köye düzenlediği saldırıda 4'ü çocuk 10 sivil yaralandı. PKK/YPG'li teröristler, Ziyban köyüne hedef gözetmeksizin dronlarla saldırı düzenledi. Saldırı sonucunda çatışmalar devam ederken, ABD ordusuna ait helikopterlerin alçak uçuş yapması dikkat çekti. Arap aşiretleri, terör örgütünün saldırıları sonucu sivil kayıpları önlemek için geri çekilip ABD ile müzakere masasına oturmuştu. Ancak PKK/YPG baskısı altındaki Arap aşiretleri, Deyrizor'da operasyon başlatarak teröristlerden 3 köyü kurtarmıştı.

 • Arap Aşiretleri, PKK/YPG'ye Karşı Yeniden Operasyon Başlattı
  25 Eyl Arap Aşiretleri, PKK/YPG'ye Karşı Yeniden Operasyon Başlattı

  Terör örgütünün baskısı altındaki Arap aşiretleri, Suriye'nin Deyrizor ilinin doğusunda PKK/YPG'ye karşı yeni bir operasyon başlattı. Çatışmaların yaşandığı bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Arap aşiretleri daha önce düzenledikleri operasyonlarla terörden arındırdıkları köylerde sivil kayıpları önlemek için geri çekilmişti. PKK/YPG ise bölgedeki işgalini sürdürerek yerel halkı mağdur etmektedir.

 • Arap Aşiretlerinin PKK/YPG Ayaklanması Sonrası Ortaya Çıkabilecek Senaryolar
  24 Eyl Arap Aşiretlerinin PKK/YPG Ayaklanması Sonrası Ortaya Çıkabilecek Senaryolar

  Ümran Derneği tarafından hazırlanan raporda, Arap aşiretlerinin PKK/YPG'ye karşı başlattığı ayaklanmanın sona ermesinin ardından bölgede farklı senaryoların ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Raporda, ayaklanmanın başlangıcı, seyri, nedenleri ve gelecekte yaşanabilecek olası senaryolarla ilgili değerlendirmelere yer veriliyor. Arap aşiretlerinin PKK/YPG karşısındaki askeri başarısızlığının ardından siyasi ve ekonomik kazanımlar elde etmek için PKK/YPG ile iyi geçinme yolunu tercih edebileceği ifade ediliyor. Ayrıca, Arap aşiretlerinin öfke birikimi ve intikam kültürünün DEAŞ'ın güçlenmesine yol açabileceği ve bölgede istikrarsızlığın artabileceği ihtimalleri üzerinde duruluyor. Raporda, ABD'nin Suriye politikasının değişmesi durumunda alternatif senaryoların değerlendirilebileceği belirtiliyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  17 Eyl Haftanın tarihine bakış

  Büyük Millet Meclisi, Sakarya Meydan Savaşı'nın kazanılmasından sonra Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'ya, 19 Eylül 1921'de kanunla "Müşir" (Mareşal) rütbesi ile "Gazi" unvanı verdi.

 • Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin çocuk asker kullanan ülkeler listesinde yer almasını kınadı
  16 Eyl Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin çocuk asker kullanan ülkeler listesinde yer almasını kınadı

  Dışişleri Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı'nın 2023 yılı İnsan Ticareti Raporu'nda yapılan bir güncellemeyle çocuk asker kullanan ülkelerin listesinde Türkiye'nin yer almasını kınadığını açıkladı. Bakanlık, Türkiye'nin insan ticaretinin önlenmesi konusundaki çabalarının göz ardı edildiğini belirtirken, ABD'nin terör örgütü PKK/YPG'ye destek verdiğini ve Türkiye'yi karaladığını ifade etti. Ayrıca, terör örgütü PKK/YPG'nin çocukları silah altına aldığının kanıtlandığına dikkat çekildi ve Türkiye'nin insan ticareti suçunu önlemek için çalışmalarını sürdüreceği vurgulandı.

 • Suriye'deki Arap aşiretleri, terör örgütünün çekildikleri köyleri teslim aldı
  13 Eyl Suriye'deki Arap aşiretleri, terör örgütünün çekildikleri köyleri teslim aldı

  Suriye'nin doğusunda yer alan Deyrizor ilinde Arap aşiretlerinin ABD ile görüşmesi sonrası terör örgütü PKK/YPG, işgalindeki bazı köylerden çekildi. Çekilen köylere bölgedeki Arap aşiretleri yerleşti.

 • BM, Suriye'de PKK/YPG işgalindeki kampların insanlık dışı durumuna dikkati çekti
  12 Eyl BM, Suriye'de PKK/YPG işgalindeki kampların insanlık dışı durumuna dikkati çekti

  Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'de terör örgütü PKK/YPG'nin işgalinde olan, terör örgütü DEAŞ üyelerinin tutulduğu Hol ve Roj kamplarındaki yaklaşık 52 bin kişiye zalimce ve insanlık dışı muamele yapıldığının belgelendiğini bildirdi.

 • PKK/YPG, Deyrizor'da Arap aşiretlerine destek veren gençleri alıkoydu
  07 Eyl PKK/YPG, Deyrizor'da Arap aşiretlerine destek veren gençleri alıkoydu

  Terör örgütü PKK/YPG, Deyrizor ilinde Arap aşiretlerine destek veren gençleri alıkoydu. Alıkonulan gençlerin akıbeti bilinmiyor.

 • Arap Aşiretlerinin PKK/YPG'ye Karşı Operasyonları Sürüyor
  07 Eyl Arap Aşiretlerinin PKK/YPG'ye Karşı Operasyonları Sürüyor

  Terör örgütünün baskısı altındaki Arap aşiretlerinin Deyrizor'da PKK/YPG'ye karşı başlattığı operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar, Haseke, Rakka ve Münbiç ilçesi kırsalında yoğunlaşıyor.

 • MSB: Son 1 haftada 39 terörist etkisiz hale getirildi
  07 Eyl MSB: Son 1 haftada 39 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son 1 haftada 39 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, terör örgütlerine karşı mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirtti.

 • Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı
  07 Eyl Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı

  Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), terör örgütlerine yönelik operasyonlarda son bir haftada 39, 1 Ocak'tan itibaren de 1185 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 • MSB: Son 1 haftada 39 terörist etkisiz hale getirildi
  07 Eyl MSB: Son 1 haftada 39 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son 1 haftada 39 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, ayrıca FETÖ ile mücadelede kararlılıkla devam edildiğini belirtti.

 • Milli Savunma Bakanlığı: PKK/YPG ve uzantıları büyük bir tehdit oluşturuyor
  07 Eyl Milli Savunma Bakanlığı: PKK/YPG ve uzantıları büyük bir tehdit oluşturuyor

  Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Suriye'nin Deyrizor ilinde yaşanan olaylarla ilgili olarak PKK/YPG ve uzantılarının ülkemize, bölge halkına ve insanlığa büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Ayrıca, F-4 savaş uçağından düşen yakıt tankı ve Yunanistan ile ilişkiler konularında da açıklamalarda bulundu.

 • MSB Kaynakları: (Deyrizor'da yaşanan olaylar) PKK/YPG ve uzantıları sadece ülkemize değil, hem bölge halkına hem de insanlığa büyük bir tehdit...
  07 Eyl MSB Kaynakları: (Deyrizor'da yaşanan olaylar) PKK/YPG ve uzantıları sadece ülkemize değil, hem bölge halkına hem de insanlığa büyük bir tehdit...

  MSB Kaynakları: (Deyrizor'da yaşanan olaylar) PKK/YPG ve uzantıları sadece ülkemize değil, hem bölge halkına hem de insanlığa büyük bir tehdit oluşturuyor.

 • Suriye'nin Deyrizor ilindeki Akidat Aşireti, ABD'den yardım talep etti
  06 Eyl Suriye'nin Deyrizor ilindeki Akidat Aşireti, ABD'den yardım talep etti

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG baskısına başkaldıran bölgenin en büyük aşireti Akidat'ın lideri İbrahim el-Hafıl, ABD yönetiminden devreye girmesini ve bölgedeki güvenlik yapılanmasında Arapların öne çıkmasını talep etti.

 • Dışişleri Bakanı Fidan: 'YPG terörünün meşru bir güçmüş gibi gösterilmesi son bulmalı. Olmazsa, (Deyrizor'da) gördüğümüz çatışmalar sadece bir...
  06 Eyl Dışişleri Bakanı Fidan: "YPG terörünün meşru bir güçmüş gibi gösterilmesi son bulmalı. Olmazsa, (Deyrizor'da) gördüğümüz çatışmalar sadece bir...

  Dışişleri Bakanı Fidan: "YPG terörünün meşru bir güçmüş gibi gösterilmesi son bulmalı. Olmazsa, (Deyrizor'da) gördüğümüz çatışmalar sadece bir başlangıç"

 • PKK/YPG, Arap köylerindeki sivilleri hedef alarak bölge halkını göç ettiriyor
  06 Eyl PKK/YPG, Arap köylerindeki sivilleri hedef alarak bölge halkını göç ettiriyor

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG'nin baskısı altındaki Arap aşiretleri ile örgüt arasında başlayan çatışmaların ardından PKK/YPG, Arap köylerindeki sivilleri hedef alarak bölge halkını göç ettiriyor.

 • Kremlin Sözcüsü: ABD, Ukrayna'yı maddi olarak desteklemeye devam edecek
  06 Eyl Kremlin Sözcüsü: ABD, Ukrayna'yı maddi olarak desteklemeye devam edecek

  Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin Ukrayna'yı maddi olarak desteklemeye devam edeceğini belirterek, 'Savaşı son Ukraynalıya kadar hiçbir masraftan kaçınmadan yürütecekler.' dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı açıklaması
  05 Eyl Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Cumhur İttifakı'nı en iyi temsil edecek, ilkelerimizi yerelde yaşatacak adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız" "İnanıyorum ki Türkiye'nin yönetimini CHP ve şürekasına teslim etmeyen...

 • Suriye'de Arap aşiretleri PKK/YPG mevzilerini vurdu
  05 Eyl Suriye'de Arap aşiretleri PKK/YPG mevzilerini vurdu

  Suriye'nin kuzeyindeki Halep'e bağlı Münbiç'te Arap aşiretleri, terör örgütü PKK/YPG mevzilerini füzelerle vurdu. Arap aşiretleri, Deyrizor, Rakka, Haseke ve Münbiç'te terör örgütü PKK/YPG'den kurtardıkları köylerde çatışmalara devam ediyor.

 • BM Genel Sekreteri Suriye'deki Şiddetten Endişe Duyuyor
  05 Eyl BM Genel Sekreteri Suriye'deki Şiddetten Endişe Duyuyor

  BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye'nin kuzeydoğusundaki artan şiddetten endişe duyduğunu ve ülkedeki tüm şiddeti kınadığını bildirdi. Sivillerin ve altyapının uluslararası insani hukuk uyarınca korunması gerektiğine dikkat çekti.

 • Suriye'de, terör örgütü PKK/YPG ile Araplar arasındaki çatışmalar büyüyor: 33 köy temizlendi
  05 Eyl Suriye'de, terör örgütü PKK/YPG ile Araplar arasındaki çatışmalar büyüyor: 33 köy temizlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde başlayan ve civardaki yerleşim yerlerine yayılan, terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik isyan hareketinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Şu ana kadar 33 köy terörden temizlenirken bölgenin güçlü Arap aşiretlerinden olan Akidat aşiretinin lideri İbrahim el-Hafıl, uluslararası koalisyondan PKK/YPG'li teröristleri Deyrizor'dan çıkarmasını istedi.

 • Suriye'nin doğusunda 33 köy terör örgütü PKK/YPG'den temizlendi
  05 Eyl Suriye'nin doğusunda 33 köy terör örgütü PKK/YPG'den temizlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor'da Arap aşiretlerinin başlattığı çatışmalarda 33 köy terör örgütü PKK/YPG'den temizlendi. Terör örgütü, bölgedeki petrolü yasa dışı yollarla Esad rejimine satıyor ve çocukları zorla silah altına alıyor.

 • Suriye'nin doğusunda PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar devam ediyor
  05 Eyl Suriye'nin doğusunda PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar devam ediyor

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG'nin baskısı altındaki Arap aşiretleri ile örgüt arasındaki çatışmaların 10. gününe girildi. PKK/YPG'nin baskısı altındaki Arap aşiretlerinin Deyrizor'da başlattığı operasyonlar sürüyor. Çatışmaların olduğu bölgeye terörist sevk eden PKK/YPG, Arap aşiretlerinin geçen hafta terörden temizlediği köylerde saldırılar düzenliyor. Haseke ve Münbiç'te de çatışmalar devam ediyor.

 • Deyrizor'da Arap aşiretleri ile terör örgütü arasındaki çatışmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum
  05 Eyl Deyrizor'da Arap aşiretleri ile terör örgütü arasındaki çatışmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deyrizor'da yaşanan Arap aşiretleri ile terör örgütü arasındaki çatışmayı değerlendirdi. Erdoğan, Arap aşiretlerin bölgenin gerçek sahipleri olduğunu belirten Erdoğan, ''Ne PKK ne YPG buraların sahibi değil, bunlar sadece terörist'' ifadelerini kullandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'BM, katkılarımız neticesinde Karadeniz Girişimi'nin yeniden canlandırılmasının önünü açacak bir paket hazırladı.
  05 Eyl Cumhurbaşkanı Erdoğan: "BM, katkılarımız neticesinde Karadeniz Girişimi'nin yeniden canlandırılmasının önünü açacak bir paket hazırladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "BM, katkılarımız neticesinde Karadeniz Girişimi'nin yeniden canlandırılmasının önünü açacak bir paket hazırladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Deyrizor'da Arap aşiretleri-PKK çatışması) Arap aşiretler, oraların gerçek sahipleridir.
  05 Eyl Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Deyrizor'da Arap aşiretleri-PKK çatışması) Arap aşiretler, oraların gerçek sahipleridir.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Deyrizor'da Arap aşiretleri-PKK çatışması) Arap aşiretler, oraların gerçek sahipleridir.

Advertisement