Son Dakika Haberleri: ABD Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan Kralı ile Kaşıkçı Cinayetini Görüştü

ABD Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan Kralı ile Kaşıkçı Cinayetini Görüştü

7 gün önce

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını görüştü.

ABD Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan Kralı ile Kaşıkçı Cinayetini Görüştü, System.String[]
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını görüştü.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Orta Doğu turu kapsamında geldiği Riyad'da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile bir araya geldi. Kral ile Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Konsolosluğunda öldürülen Cemal Kaşıkçı meselesini görüşen Pompeo, "Kaşıkçı'nın öldürülmesinden sorumlu olan herkesten hesap sorulmalı" dedi.

Görüşmenin ardından gazetecilere konuşan Pompeo, Kral Selman ve Veliaht Prensi ile Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin "soruşturma ve yargı sürecini" konuştuğunu açıkladı. Pompeo, "Kral ve Veliaht Prensi, Kaşıkçı'yı öldürenlerden hesap sorulması gerektiği ile ilgili hemfikir" ifadesini kullandı.

Öte yandan Pompeo, Orta Doğu turunu keserek ailevi bir cenaze için ülkesine döndüğü belirtildi. - RİYADSerdar Ortaç'ın Eşi Chloe Loughnan, Sosyal Medyadan Gelen "Biraz Kocanla İlgilen" Yorumuna Sert Çıktı Babasının Gözaltına Alındığını Gören Küçük Kız da Ellerini Kaldırıp Polise Yürüdü

31 Mart Seçimleri İçin Aday Gösterilmeyen AK Parti'li Belediye Başkanı, Partisinden İstifa Etti Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı