Son Dakika Haberleri: Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Meltem Cumbul'a Kınama

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Meltem Cumbul'a Kınama

2 yıl önce

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Meltem Cumbul'a kınama Meltem Cumbul'un Yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmamasının yankıları sürüyor Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 24.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Meltem Cumbul'a kınama
Meltem Cumbul'un Yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmamasının yankıları sürüyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 24. Uluslararası Adana Film Festivali sırasında sunucu Meltem Cumbul ile yönetmen Semih Kaplanoğlu arasında el sıkışma krizinden dolayı Meltem Cumbul'u kınadığını belirtti

ADANA - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 24. Uluslararası Adana Film Festivali ödül gecesinde yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmayan sunucu Meltem Cumbul'u kınadı.
24. Uluslararası Adana Film Festivali ödül töreni sırasında sunuculuk yapan Meltem Cumbul, en iyi yönetmen ödülünü kazanan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmadı. Bunun üzerine iki tarafta sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak birbirlerine tepki gösterdi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise Adana Büyükşehir Belediye'sinin sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak sunucu Meltem Cumbul'u kınadı. Sözlü'nün yaptığı açıklama ise şu şekilde: "24. Uluslararası Adana Film Festivali'nin ödül töreni ve kapanış programında Ayşe Arman ile birlikte sunuculuk yapan Meltem Cumbul'un En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Semih Kaplanoğlu'nun selamına karşılık vermemesi şahsımı, festival yürütme kurulunu, sinemaya ve sanata gönül veren herkesi derinden üzmüştür. Meltem hanım bilerek böyle bir davranışta bulunmuş ise hem Semih Kaplanoğlu'na hem de Adana'ya saygısızlık yapmıştır. Festivalimiz adına üstlenmiş olduğu görevi istismar etmesini kınadığımızı belirterek, bu yaşanan üzücü durumun sinemacıları buluşturan ve Türkiye'nin en önemli sinema festivallerinden biri olan Adana Film Festivali'nin görkemli ödül töreni ve kapanış programına gölge düşürmemesi gerektiğini ifade ediyor, kamuoyunun dikkatine saygıyla sunuyoruz." dedi.
30 Eylül Cumartesi akşamı yaşanan ödül töreni sırasında çekilen görüntülerde, Semih Kaplanoğlu'nun sahneye geldiği, Ayşe Arman ile el sıkıştığı fakat Meltem Cumbul'a elini uzattığında yönetmenin elinin havada kaldığı görülüyor.Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Traklar'a Ait 4 Bin Yıllık Kaya Anıtları Bulundu Son Dakika! Bakan Gül, IMF'nin Türkiye Açıklamalarına Yanıt Verdi: Seçimlere Karışmayan Bir Onlar Kalmıştı