Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak - Son Dakika

Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak

25.03.2017 17:22

CHP'li İnce: Zenginin çocuğu milletvekili, milletin çocuğu şehit olacakVIDEO YOKCHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandumda 'evet' çıkarsa zengin çocuklarının 18 yaşında milletvekili, milletin çocuklarının da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacağını savundu.

CHP'li İnce: Zenginin çocuğu milletvekili, milletin çocuğu şehit olacak

VIDEO YOK

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandumda 'evet' çıkarsa zengin çocuklarının 18 yaşında milletvekili, milletin çocuklarının da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacağını savundu.

Referandum gezileri kapsamında Adana'ya gelen Muharrem İnce, merkez Sarıçam İlçesi'nde parti otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi. Bazı CHP'li milletvekillerinin de eşlik ettiği İnce, Ahmed Arif'in 'Dağlarına Bahar Gelmiş Memleketimin' adlı şiiri okuyarak dinleyenleri selamladı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği İnce, "Anayasa değişikliğiyle ilgili 18 maddenin hiç birinde ekonomiden, terörle mücadeleden, emeklinin maaşından, gençlere nasıl iş bulunacağından bahsedilmiyor" dedi.

18 YAŞ ELEŞTİRİSİ

Referandumda 'evet' çıkarsa dünyada nüfusa göre en fazla milletvekilinin Türkiye'de olacağını söyleyen İnce, şunları kaydetti:

"400 milyon fazladan milletvekillerine gidecek. Sayı 600 değil, 650 olacak. Çünkü bakanlar ve cumhurbaşkanı yardımcıları milletvekillerinden olmayacağı için 50 olarak da onları sayın. Evet derse millet buna, 18 yaşında milletvekili olacak. Lise son sınıfta milletvekili olacak, 20 bin lira maaş alacak, askerlikten muaf olacak. Her sene 1.2 milyon genç 18 yaşına basıyor. Üniversite mezunu gençlerin her 4 tanesinden biri işsiz. Üniversite sınavlarında onların soruları çalınıyor. Suriyelilerin çocukları sınavsız üniversiteye giriyor, sizin çocuklarınız çalınmış sorularla sınava giriyor. Zenginin çocuğu 18 yaşında milletvekili olacak, ey milletim senin çocuğun da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacak. Git evet ver o zaman, ne diyeyim sana?"

Muharrem İnce, daha sonra merkez Çukurova İlçesi'ndeki bir semt pazarında da vatandaşlara seslendi.

Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak
Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak
Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak
Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adana CHP'li Ince: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Depremden korkan minik kızın haykırışları yürek yaktı: Annecim ben ölmek istemiyorum Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim Depremin üstünden saatler geçti, Doğanlar apartmanındaki Küçükyumuk Ailesi'den haber yok Depreme hazırlık toplantısında depreme yakalandılar İzmir'de yıkılan binada kullanan malzemeler kalitesiz çıktı Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarıldı Enkaz altında kalan karısı ve çocuklarının sesini duyan adamın sevinci kameralara yansıdı AK Parti Batman Gençlik Kolları Başkanı Tolga Genç'in ağabeyi, satırlı saldırı sonucu hayatını kaybetti