Adana'da terör örgütü DEAŞ şüphelisine 15 yıla kadar hapis istemi - Son Dakika

Adana'da terör örgütü DEAŞ şüphelisine 15 yıla kadar hapis istemi

01.12.2020 11:55
Adana'da terör örgütü DEAŞ şüphelisine 15 yıla kadar hapis istemi, System.String[]

Adana'da terör örgütü DEAŞ soruşturması kapsamında tutuklanan şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana'da terör örgütü DEAŞ soruşturması kapsamında tutuklanan şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı olduğu iddia edilen Suriyeli S.A. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

S.A. için "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, ifadesine yer verilen tanık T.N, tutuklu sanık S.A'yı DEAŞ terör örgütü içerisinde "Süleyman Musa El Hamdan" kod adıyla tanıdığını öne sürerek, "Bu kişi bana DEAŞ terör örgütüne çalıştığını ve İdlib bölgesinden bombalı araç ve el yapımı patlayıcı maddeyi Azez bölgesine getirdiğini söylemişti. Süleyman Musa El Hamdan kod adlı bu kişi, Suriye'de DEAŞ terör örgütü adına insan kaçakçılığı yapıyordu. Bu kişi kullandığı telefon hattını sürekli değiştiriyordu." dedi.

Şüphelinin DEAŞ terör örgütüne katılımı artırmak adına örgütsel toplantılar yaptığı ve dijital materyallerinde terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda fotoğrafın olduğu bilgisi de iddianamede yer aldı.

S.A'nın, terör örgütüne katıldığı ve örgüt tarafından kendi adına düzenlenmiş kimliği kullandığı aktarılan iddianamede, şüphelinin eşi adına kayıtlı iki farklı GSM hattı kullandığı, terör örgütleri adına keşif ve eylem maksatlı Adana'ya gönderilmiş olabileceği, bölgeden topladığı bilgileri örgüt mensuplarına aktarabileceğine dair bilgi iletim yazılarının bulunduğu, eylem ve faaliyetlerini yürütürken kendisini gizlemek adına kod isim kullandığı ve DEAŞ terör örgütü içerisinde aktif faaliyet yürüttüğü kaydedildi.

İddianamede savunmasına yer verilen tutuklu S.A. ise suçlamaları kabul etmedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adana'da terör örgütü DEAŞ şüphelisine 15 yıla kadar hapis istemi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan Manisa'daki enerji santrallerinin açılışını gerçekleştirdi: Yerli kaynaklarımıza dayalı enerji sistemi kuracağız Arsenal ile sözleşmesini fesheden Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye hafta sonu imza atacağı ileri sürüldü Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası soyundu İki adamla aynı anda sözlenip, 60 bin TL dolandırdı: Ciddi düşünüyordum, evlenecektim 14 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunan market sahibine gözaltı! 1.5 yıldır devam ediyormuş Türk futboluna damga vuran G.Saray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, yıllar sonra günah çıkardı Dünya, öz kızlarını 5 yıldır kafese kapatan aileyi konuşuyor! Kıyafetlerini yediği için çuval giydirmişler Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı