Son Dakika Haberleri: Adıyaman'da Teröristlerle Sıcak Çatışma: 4 Şehidimiz, 5 Yaralımız Var

Adıyaman'da Teröristlerle Sıcak Çatışma: 4 Şehidimiz, 5 Yaralımız Var

6 ay önce

Adıyaman'da 2 gün önce mermer ocağını basıp ateşe veren PKK'lılar için operasyon başlatıldı. Bir grup askerin terör unsuru sandığı araca ateş açması sonucu 3 asker şehit düştü. 1 Mehmetçik ise EYP saldırısı ile şehit oldu.

Adıyaman'da 2 gün önce mermer ocağını basıp ateşe veren PKK'lılar için operasyon başlatıldı. Bir grup askerin terör unsuru sandığı araca ateş açması sonucu 3 asker şehit düştü. 1 Mehmetçik ise EYP saldırısı ile şehit oldu.

2 GÜN ÖNCE MERMER OCAĞINI YAKMIŞLARDI

Merkeze bağlı Kömür Beldesi kırsalında bulunan mermer ocağını salı gecesi basıp, ateşe veren PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyon yürüten güvenlik güçleri, kırsalda bir grup teröristi fark etti.

4 ŞEHİDİMİZ VAR

2 gün önce mermer ocağını basıp ateşe veren PKK'lılar için operasyon başlatıldı. Gelen ilk bilgilerde, Mehmetçiklerin PKK ile girilen sıcak temasta şehit düştüğü belirtiliyordu. Ancak Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamaya göre 3 askerimiz dost ateşi ile yanlışlıkla şehit düştü. 1 Mehmetçik ise EYP saldırısı ile şehit oldu.

"TERÖRİST SANIP ATEŞ AÇTILAR"

Valilikten konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

Adıyaman-Merkez Kuyucak Köyü bölgesine diğer güvenlik güçlerine takviye için gelen kahraman Jandarmamızın zırhlı aracına, daha önce yola yerleştiren 'eyp' infilak ettirilmesiyle 1 kahraman Jandarmamız olay yerinde şehit olmuştur.

Bölgede bulunan diğer güvenlik birimlerimiz yaralı Jandarmalarımızı sivil araçla olay yerinden tahliye etmeye çalışırken,bölgede bulunan diğer güvenlik görevlilerimiz sivil aracı terörist unsurların olduğunu zannederek ve olay yerinden kaçmaya çalıştığını düşünerek, güvenlik birimlerimizin bulunduğu sivil araca ateş açması sonucu maalesef dost ateşiyle kazaen 3 kahraman evladımız şehit olmuştur. Şehit olan 4 Jandarmamıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine sabır diliyoruz.


PKK'nın Saldırdığı Şantiyedeki Hasar Gündüz Ortaya Çıktı

Valilik Açıkladı: Adıyaman'daki 4 Askerden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Düştü
Boşanmak İstediği Kocasından "Hayır" Cevabı Alan Kadın, 15 Günlük Eşini Bıçaklayarak Öldürdü Konkordato Talebi Reddedilen Pamukkale, Resmen İflas Etti

Oyuncu Erkan Can'ın Ağabeyi Evinde Ölü Bulundu