Adıyaman'da Öğretmenler İş Bıraktı - Son Dakika

Adıyaman'da Öğretmenler İş Bıraktı

24.09.2014 17:40
Adıyaman'da Öğretmenler İş Bıraktı, System.String[]

Adıyaman'da, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen üyesi öğretmenler, eğitimde yaşadıkları sorunlara tepki göstererek iş bıraktı.

Adıyaman'da, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen üyesi öğretmenler, eğitimde yaşadıkları sorunlara tepki göstererek iş bıraktı.

Demokrasi Parkı'nda toplanan Eğitim-Sen ve Türk Eğitim-Sen üyeleri, ellerinde pankart ve dövizlerle sloganlarla eğitimde yaşadıkları sorunlara tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Adıyaman Şube Başkanı Şemsettin Ağar, eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının gerilediğini ileri sürerek bunun öğretmenlerin itibar kaybetmesine yol açtığını söyledi, şöyle devam etti:

"Bilgisi, birikimi ödülleri ve başarıları ile adından söz ettiren, okulu TEOG'da, üniversite sınavlarında başarılı olan, öğrenciler, veliler tarafından takdirle karşılanan canını dişine katarak okulunu zirvelere taşıyan okul müdürleri sırf siyasi iktidarın kapı kulu olmadıkları için sırf MEB yetkilileri istemedikleri için görevlerine son verildi. Şu anda 8 bin okul müdürü adeta idam edilmiştir. Okul müdürlerini idam edenler hakkında suç duyurusunda bulunduk."

Grup, konuşmaların ardından bir günlük iş bırakma eylemi başlattı ve bir süre sonra olaysız şekilde dağıldı. - Adıyaman

Adıyaman'da Öğretmenler İş Bıraktı
Adıyaman'da Öğretmenler İş Bıraktı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da Öğretmenler İş Bıraktı - Son Dakika


Son Dakika

"Can çıkar huy çıkmaz derler" ama öyle değilmiş! Bu araştırmanın sonuçları ezber bozacak Altının kilogramı 444 bin 170 liraya yükseldi Rusya'nın dış borcu 470,1 milyar dolara düştü Avrupa Merkez Bankası, faiz ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nda değişikliğe gitmedi Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Başkent'te pitbull dehşeti! Anneannesinin kucağındaki küçük kızı zıplayıp yakaladı Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu