Son Dakika Haberleri: İlk Defa Meclis'e Giren Irkçı Parti AfD: İslamiyet Almanya'ya Ait Değil

İlk Defa Meclis'e Giren Irkçı Parti AfD: İslamiyet Almanya'ya Ait Değil

26 gün önce

Nazi döneminden beri ilk kez meclise giren ırkçı partinin Genel Başkan Yardımcısı, yaptığı ilk açıklamada "İslamiyet Almanya'ya ait değil" diyerek izleyecekleri yolun ipuçlarını verdi.

Almanya'daki seçimlerden yüzde 13.5 oy alarak 2. Dünya savaşından beri ilk kez meclise girmeyi başaran ırkçı parti AfD'nin genel başkanı, zaferi değerlendirdi.

"İSLAMİYET ALMANYA'YA AİT DEĞİL"

AfD Genel Başkanı Frauke Petry, düzenlenen basın toplantısında seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçimde bekledikleri başarıyı yakaladıklarını vurgulayan Petry, "Dün  Almanya demokrasisi için büyük bir gündü" dedi. AfD Genel Başkan Yardımcısı Jörg Meuthen ise, İslamiyet'in  Almanya'ya ait olmadığı yönünde açıklamalarda bulundu.

İSLAM VE GÖÇ KARŞITLIĞIYLA BİLİNİYOR

Göçmen karşıtı açıklamaları ve eylemleriyle bilinen AfD,  Almanya'daki okullarda ve üniversitelerde başörtü yasağı getirilmesi, ülkede sünnetin ve ezan okunmasının yasaklanması talepleriyle gündeme gelmişti.


Bir Hafta Aralıksız Devam Eden Ereksiyon, Acı Gerçeği Ortaya Çıkardı! Penisinin Yarısı Kesildi Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız
Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı